www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rafał Grzelak: Zagrają z kontry
Rozmowa z Rafałem Grzelakiem, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Czego się spodziewacie po grze Górnika Zabrze?
- Według mnie zabrzanie zagrają bardzo defensywnie – formacją 4-5-1. Jedyny wysunięty napastnik będzie czekał na piłkę od wyprowadzających kontry pomocników. Nie sądzę, żeby goście zaatakowali nas tak samo, jak to uczynili przykładowa piłkarze z Płocka. Górnik jest słabszym zespołem. W poprzednim meczu z zabrzanami w Szczecinie, przegranym przez nas 0:2, mieliśmy dużo okazji, a mniej szczęścia. Wówczas Górnik dysponował jednak nieco lepszym składem niż obecnie. Dużo zamieszania robił szczególnie Michał Chałbiński.
W też zagraliście m.in. we Wronkach jednym napastnikiem, wokół którego krążyło kilku obrońców rywali. Taka taktyka ma w ogóle jakiś sens jeśli chodzi o zdobywanie bramek?
- Jeśli wychodzi się z dobrą kontrą, to ma sens. Faktycznie jednak ciężko gra się jedynemu wysuniętemu napastnikowi. Gdy zagęszczony jest środek pola, lepiej gra się zaś obrońcom. W Wronkach podczas wyprowadzania piłki miałem możliwość zagrania praktycznie tylko do Milara, którego osaczało trzech-czterech obrońców. Stąd nasza gra ofensywna nie wyglądała najlepiej.
Dlaczego na wyjazdach jest trudniej o punkty?
- To też zależy od przeciwnika. Faktem jest, że u siebie graliśmy dwoma, a na wyjazdach jednym napastnikiem, co też ma duże znaczenie. Amica jest jednak na tyle dobrym zespołem, że trudno by było grać na jej terenie bardziej ofensywnie. Tylko najlepsze drużyny naszej ligi grają swoje czy to u siebie, czy na wyjeździe. My na obcym terenie dostosowujemy się nijako do przeciwnika. A to nie jest najlepszy sposób rozgrywania meczów.
Jak ocenisz nowego-starego trenera Panika?
- Decyzje personalne w klubie należą do innych osób, więc nie chcę się na ten temat wypowiadać. Efekty zmian będzie można oceniać dopiero po jakimś czasie. Obojętnie kto jest szkoleniowcem, my piłkarze musimy wychodzić na trening i grać jak najlepiej. 

Rozmawiał: Marcin Nieradka
Źródło: Pogoń On-Line
Data: poniedziałek, 26 września 2005 r.
Dodał: dejvi

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności