www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Łukasz Trałka: Nie chcę nikogo zastępować czy komuś coś udowadniać
Rozmowa z Łukaszem Trałką, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Będzie pierwsze zwycięstwo Pogoni na wyjeździe?
- We Wronkach będziemy robić wszystko, by skończyło się naszym zwycięstwem. Jak nam się uda, to będziemy mieć szanse na miejsce w czołówce.
Pozycję lidera?
- Na konkretne miejsce nie ma co patrzeć. Jeszcze na to za wcześnie. Teraz koncentrujemy się na zdobyciu jak najwięcej punktów. Nie podniecamy się miejscem. Najważniejsze, by po ośmiu kolejkach być w górnej połówce tabeli, i robimy wszystko, by tak było.
Pewnie zagrasz w pierwszym składzie i...
- Nie chcę nikogo zastępować czy komuś coś udowadniać. Gram dla drużyny i próbuję robić to jak najlepiej. Czekałem na swoją szansę i chcę ją wykorzystać. Także we Wronkach muszę potwierdzić, że zasługuję na grę w pierwszym składzie.
Brak Przemka Kaźmierczaka będzie widoczny?
- Nie ma Przemka, to trudno. Nie ma sensu byśmy teraz zastanawiali się, o ile jesteśmy słabsi bez niego lub innych czy mocniejsi. Musimy zagrać to, co potrafimy bez Przemka, i chcemy to zrobić.
Amikę znacie...
- Pewnie. Z ligi, z prasy, ze wspólnych spotkań. To naprawdę dobry zespół, który ma wielu doświadczonych zawodników ogranych w I lidze. To bardzo ważne, by zespół grał o wysokie cele. Są jednak do ogrania.
W jaki sposób?
- Najłatwiej powiedzieć, że trzeba strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika. To prawda, ale... jak to zrobić? Wiadomo, że musimy włożyć w spotkanie dużo serca, musimy walczyć od pierwszej minuty, musi dopisać nam trochę szczęścia. I wtedy można pokusić się o trzy punkty, a taki jest nasz cel.
Kibice mogą oczekiwać lepszego spotkania w porównaniu z tym wiosennym?
- Na pewno. Wtedy mecz nie wyszedł obu zespołom i skończył się bezbramkowym remisem. Był on typowy na remis, a teraz obie drużyny chcą wygrać. Inne podejście, więc i przebieg będzie zdecydowanie inny.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: środa, 31 sierpnia 2005 r.
Dodał: Jakub Lisowski

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności