www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Marek Kowal: Teraz doświadczam czegoś nowego
Dość nieoczekiwanie 20 letni Marek Kowal opuścił Pogoń w przeddzień meczu z Zagłębiem Lubin i przeniósł się do drugoligowego Śląska Wrocław (półroczne wypożyczenie).
Debiut miał wymarzony! Od razu zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla nowego zespołu.
Byłeś zaskoczony, że tak szybko znalazłeś się w pierwszym składzie?
- Oczywiście. Trener Ryszard Tarasiewicz widział mnie jedynie na dwóch treningach i w sobotę poinformował mnie, że zagram. Cieszyłem się. Nawet nie wiem, komu zabrałem miejsce w jedenastce, ale nikt nie miał o to do mnie pretensji.
Chciałeś przenieść się do Śląska?
- Trudno powiedzieć. Z dnia na dzień dowiedziałem się, że musze zmienić klub. W Szczecinie trzymał mnie dom, znajomi, Pogoń, z którą jestem związany praktycznie całe życie. Teraz doświadczam czegoś nowego. Po raz pierwszy w życiu jestem w nowym zespole. Wcześniej zawsze była Pogoń. Pierwsze dni są ciężkie, nie jest łatwo się przestawić, ale z czasem na pewno będzie lżej. Na razie mieszkam w hotelu przy stadionie z Dawidem Komrowskim (drugi wychowanek Pogoni wypożyczony do Śląska).
Rozwiniesz się we Wrocławiu?
- Zastanawiałem się, czy w Szczecinie bym się jeszcze więcej nauczył, czy wypożyczenie to dobry pomysł. Tego jeszcze nie wiem. Jak będę grał, to w Śląsku mam, od kogo się szkolić. Są świetni trenerzy, kilku doświadczonych kolegów.
Śledzisz wyniki Pogoni?
- Jasne. Mamy wicelidera. Trzeba kontrolować kolegów (śmiech). Nie miałem możliwości obejrzenia meczu Pogoni z Zagłębiem, ale w telegazecie podglądałem, jak zmienia się wynik. Opcja jest taka, że jestem wypożyczony na pół roku, ale nie wiem, jak to będzie za kilka miesięcy. Nie wiem, czy jeszcze w tym sezonie zagram w I lidze. Chciałbym, ale nie wszystko zależy ode mnie.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: czwartek, 18 sierpnia 2005 r.
Dodał: Piotr Merchelski

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności