www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Radek Divecky: Nie mam zamiaru się poddawać
Rozmowa z Radkiem Diveckym, napastnikiem Pogoni Szczecin.
Jak ocenisz umiejętności nowych kolegów z drużyny: Tavaresa i Elokana?
- Nie chciałbym oceniać tych zawodników, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie. Odbyliśmy ze sobą zbyt mało treningów, za mało widziałem ich także w pojedynkach meczowych. Ocenę ich gry wolę pozostawić trenerowi Pietrzakowi.
Po przyjściu Kameruńczyka konkurencja w ataku będzie teraz ostrzejsza?
- Nie mam zamiaru się poddawać i będę walczył, by grać w podstawowym składzie. Wszystko jest jednak w rękach trenera i to on będzie decydował, jak będzie wyglądać nasz skład i kto będzie grał w ataku. Mam nadzieję, że Pogoń będzie miała ze mnie pożytek, a nadchodzący sezon będzie w moim wykonaniu lepszy niż poprzedni. Do meczu z Wisłą Płock jestem przygotowany na 100 proc.
Ile bramek chciałbyś strzelić w zbliżającym się sezonie?
- Chciałbym zdobyć jak najwięcej goli. Gdybym w każdym meczu strzelał jedną bramkę, która miałaby decydować o zwycięstwie, byłbym bardzo zadowolony. Wiem jednak, że nie będzie tak łatwo.
Jesteś już ostatnim Czechem w Pogoni.
- Szkoda, że nie ma w Szczecinie moich rodaków, bo razem zawsze było mi raźniej. Sprowadziłem jednak żonę i dzieci, za którymi bardzo tęskniłem.
Jak ocenisz przedsezonowe przygotowania Pogoni?
- Przygotowywaliśmy się tak, jak założyły to władze klubu wraz ze sztabem szkoleniowym. Mieliśmy trochę mało wolnego czasu, ale mam nadzieję, że w trakcie sezonu nie będziemy odczuwać zmęczenia. Myślę, że jako drużyna zrobiliśmy wszystko, aby dobrze przepracować okres przygotowawczy. Nasze występy w lidze to potwierdzą, a chcemy walczyć o czołowe lokaty.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: czwartek, 18 sierpnia 2005 r.
Dodał: Marcin Nieradka

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności