www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Bogusław Pietrzak: Wolę być pewny swojej decyzji
- Wolę o tydzień dłużej zwlekać z decyzją, niż się pomylić. Słynna jest historia Emanuela Olisadebe w Chorzowie i takich błędów nie chcę powtarzać - mówi szkoleniowiec Pogoni Szczecin.
Szkoleniowiec Pogoni dla jednych był wczoraj dobry, dla innych nie. Część zespołu (polscy piłkarze plus asystenci trenera) dostała od Pietrzaka wolne do wtorku, pozostali (testowani plus wychowankowie klubu dobijający się do pierwszego składu) ostro trenowali. Najbardziej poszkodowany był kapitan zespołu Julcimar de Souza. Poliglota Pogoni świetnie wywiązuje się z roli tłumacza i pomaga Pietrzakowi w zajęciach. Ale musi to robić. Kameruńczyk Endene Elokan w Polsce jest od pół roku, a nauczył się dopiero... - Parę wyrazów - wydusił.
To co ma powiedzieć piątka Brazylijczyków? - Nawet nie mówią mi, czy im się podoba Szczecin, bo cały czas siedzą w hotelu i odpoczywają między zajęciami. Nic złego im się nie przytrafiło, a to najważniejsze - mówi Julcimar.
Poniedziałkowe zajęcia bez bramkarzy miały charakter zabaw z piłką. Piłkarze sporo biegali, a już na prawie pełnych obrotach ćwiczył Sergio Batata.
Dziś o godz. 17.30 Pogoń ma już trenować w pełnym składzie. Dla testowanych graczy będzie to jeden z ostatnich treningów, by przekonać do siebie Pietrzaka.
Czy po poniedziałkowych zajęciach jest Pan bliżej decyzji, kogo zostawić w Pogoni, a komu podziękować i odesłać do Brazylii?
- Każde zajęcia przybliżają do podjęcia takiej decyzji, aczkolwiek poniedziałek to był dzień zajęć supertreningowych, a nie selekcyjnych. Kto zostanie? Elokan, Glauber i być może Dudu. Mineirę już potwierdziliśmy i czekamy jedynie na certyfikat z Brazylii. W sobotę powiedziałem, że pozostałej reszcie będziemy się bardzo bacznie przyglądać i robię to.
Czy we wtorek mogą zapaść ostateczne decyzje?
- Nie, na pewno nie. Trzeba brać pod uwagę różne czynniki: ile ktoś jest w Polsce, ile ma za sobą treningów, jaki to etap treningów. Mamy wiedzę na ten temat i dziś na koniec ćwiczeń trzech zawodników zrobi dodatkowe obciążenia. Zobaczę, jaka będzie reakcja ich organizmów. Wolę o tydzień dłużej zwlekać z decyzją, niż się pomylić. Słynna jest historia Emanuela Olisadebe w Chorzowie (Olisadebe był na testach w Ruchu, ale nie poznano się tam na jego talencie). Wolę takich błędów nie powtarzać, a jak tydzień dłużej będę obserwował kandydata, to chyba nic złego się nie stanie. Wolę być pewny swojej decyzji.
Chce Pan już mieć w środę meczową 18 piłkarzy, którzy będą przygotowywać się do wtorkowego spotkania inauguracyjnego z Wisłą Płock?
- Ja już mam taką pewność składu.
Liczy Pan również tę trójkę testowanych: Elokana, Glubera i Dudu?
- Na dobrą sprawę na mecz z Wisłą potrzebuję 14 superzawodników, którzy zdobędą trzy punkty. Potrzebuję zawodników zdrowych, przygotowanych psychofizycznie do wojny z Płockiem. Czternastka na pewno już jest, a myślę, że mam nawet 15-16. Myślę, że to, co teraz robimy, ma sens bardziej pod kątem rozszerzenia kadry. Im lepszy zawodnik przyjdzie, tym lepiej, bo wypchnie tego, którego obecnie mam. Liczę, że podniesie się poziom zespołu. Do końca sierpnia będziemy testować, bo przed nami długa jesień i wiemy, czego możemy się wtedy spodziewać. Im wcześniej wejdzie ktoś nowy, lepszy, tym lepiej.
Jak będą wyglądać ostatnie dni przed meczem z Wisłą?
- Jeszcze jeden dzień - sobota - będzie dla piłkarzy wolny. Plan jest rozpisany, zawodnicy go znają i będziemy go spokojnie realizować.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: piątek, 22 lipca 2005 r.
Dodał: Jakub Lisowski

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności