www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rafał Grzelak: Cieszę się, że ktoś docenił moją grę
Rozmowa z Rafałem Grzelakiem, piłkarzem Pogoni.
Jak odbiera pan powołanie do reprezentacji "B” na mecz z Austrią?
- Jest to wyróżnienie i cieszę się, że ktoś docenił moją grę. Wspólnie z drugim powołanym - Przemysławem Kaźmierczakiem nie możemy już grać w młodzieżówce i obaj jesteśmy zadowoleni z tego powołania.
Nie wszystkim piłkarzom chciało się grać w tej reprezentacji. A panu?
- Co innego gdyby ten mecz był w trakcie sezonu ligowego - wówczas faktycznie myślę, że byłoby to niepotrzebne. Obecnie jesteśmy jednak w okresie przygotowawczym i nie widzę problemu. Razem z Przemkiem Kaźmierczakiem nie zagramy w sparingu z Policami, ale nasz rywal będzie mocniejszy.
Po kadrze "B” przyjdzie czas na kadrę "A”?
- Moja pozycja jest niezwykle mocno obsadzona w reprezentacji. Dlatego nie myślę obecnie o kadrze i skupiam się na lidze. Nie widzę siebie na innej pozycji niż lewy pomocnik nawet na potrzeby reprezentacji.
Pamięta pan nowego Brazylijczyka - Glaubera - z turnieju piłkarskich nadziei w Toulonie, na którym spotkaliście się w 2002 roku?
- Nie mam pamięci do twarzy. Poza tym nie zagrałem akurat w meczu z Brazylią, notabene sromotnie przegranym przez nasz zespół 0:4.
Jak ocenia pan czwórkę nowych Brazylijczyków?
- Ciężko powiedzieć. Zbyt mało treningów mają za sobą. Z tych, którzy są dłużej, na pewno wyróżnia się Tavares. Po zaledwie dwóch treningach nie jestem w stanie ocenić Glaubera i Dudu.

Rozmawiał: -
Źródło: Głos Szczeciński
Data: piątek, 22 lipca 2005 r.
Dodał: Michał Sarosiek

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności