www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Andrzej Woźniak: Chciałbym, żebyśmy grali widowiskowo
Rozmowa z Andrzejem Woźniakiem, drugim trenerem Pogoni szczecin.
Jak Pan oceni występ Pogoni?
- Było to bardzo trudne spotkanie. Każdy z piłkarzy wiedział, że Sigma będzie grała bardzo defensywnie, a mimo to nikt nie potrafił strzelić bramki. Sigma bardzo mądrze zagrała w obronie i nie pozwolił zagrozić swojej bramce. Wielka szkoda, że nie dane nam będzie zagrać z Borussią. Widać było, że jesteśmy jeszcze w okresie przygotowawczym i jest jeszcze nad czym popracować.
Jakie elementy gry szczeciński zespół musi najbardziej poprawić?
- W każdej polskiej drużynie jest wiele do zrobienia i tu także będę miał pełne ręce roboty. Pogoń musi ulepszyć wykończenie akcji. Zawodnicy grają dobrze w środku pola, potrafią rozgrywać, lecz mają problemy ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika.
Zna Pan piłkarzy Pogoni?
- Tak. Bardzo dobrze znam wszystkich piłkarzy oprócz dwóch nowych Brazylijczyków oraz Radka Divecky'ego. Wkrótce poznamy się jeszcze lepiej, a ja będę się starał, by stosunki między mną a zawodnikami były bardzo dobre.
Jak grającą Pogoń chciałby Pan oglądać z ławki trenerskiej?
- Chciałbym, żebyśmy grali widowiskowo. Lepiej wygrywać 4:3, niż 1:0. Myślę, że oczekiwania co do stylu gry mam podobne do trenera Pietrzaka i dlatego nasza współpraca powinna układać się bardzo dobrze. Drużyna Pogoni w meczu z Sigmą dzieliła się na atakujących i broniących, dzisiejsza piłka polega na tym, że wszyscy atakują i bronią.
Nie boi się Pan tego, że Portowcy będą zmęczeni długim okresem przygotowawczym?
- Po to mamy głowy, aby ułożyć taki plan treningów, by zawodnicy przez długo nie stracili świeżości. Szkoda, że nie awansowaliśmy do dalszych gier w Pucharze Intertoto, lecz z drugiej strony jest teraz więcej czasu na dobre przygotowanie się do się do sezonu ligowego.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: piątek, 22 lipca 2005 r.
Dodał: Marcin Nieradka

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności