www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Andrzej Woźniak: Pogoń to taki polski Real Madryt
Rozmowa z Andrzejem Woźniakiem, drugim trenerem Pogoni Szczecin.
Jak to się stało, że znalazł się Pan w sztabie trenerskim Pogoni?
- Właściwie to sam nie wiem. Byłem na wczorajszym sparingu Pogoni z ŁKS-em i dostałem propozycję objęcia funkcji drugiego szkoleniowca od mojego przyjaciela Bogusława Pietrzaka. Kiedyś ofertę pracy w Pogoni złożył mi trener Bogusław Baniak, ale nic z tego nie wyszło. Nie spodziewałem się, że szansa na pracę w Szczecinie znów się pojawi.
Jakie nadzieje wiąże Pan z pracą w Szczecinie?
- Moim zdaniem Pogoń to taki polski Real Madryt. Drużyna ma naprawdę bardzo duży potencjał i trzeba zrobić wszystko, aby w Szczecinie były europejskie puchary. W zespole jest wielu młodych i bardzo utalentowanych piłkarzy. Myślę, że występ Pogoni w Pucharze Intertoto narobi smaku działaczom, kibicom i wszyscy będą chcieli, by drużyna grała o jak najwyższe cele w lidze, by potem występować w bardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach. Jest tu bardzo dobry materiał do osiągnięcia sukcesu.
Za co konkretnie będzie Pan odpowiedzialny?
- Pracę oficjalnie rozpoczynam od poniedziałku, ale w Szczecinie będę już na sobotnim meczu z Sigmą Ołomuniec. O mojej funkcji w drużynie z trenerem Pietrzakiem rozmawiałem kilka godzin, chcę być jak najbliżej zespołu, nie będę raczej typowym trenerem bramkarzy. Reszta szczegółów ustalona zostanie po moim przyjeździe do Szczecina.

Rozmawiał: -
Źródło: Pogoń On-Line
Data: piątek, 8 lipca 2005 r.
Dodał: Mundek

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności