www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Już tęskni za Szczecinem - Wywiad z Majdanem
- Marzeniem każdego sportowca jest gra w jak najlepszej drużynie - powiedział Majdan. - Ja zaczynam swoją międzynarodową karierę od tureckiej ekstraklasy.
- Która z drużyn reprezentuje wyższy poziom, Pogoń czy Goztepe?
- Trudno mi to ocenić po kilku treningach w nowym klubie. Uważam, że prawdziwe oblicze zespołu poznaje się w meczach o punkty. Na treningach zespół z Izmiru prezentuje się dobrze. Mamy młodego trenera, nie pamiętam jego nazwiska. Wiem, że grał kiedyś razem z Jarosławem Baką w Besiktasie Stambuł. Treningi z nim są bardzo ciekawe.
- Teraz trudniej będzie panu dostać się do reprezentacji.
- To zależy od trenera Engela. Tomek Zdebel gra w Turcji i jest powoływany. Utrudnieniem może być to, że tutejsza liga nie jest tak popularna i śledzona przez fachowców jak francuska, niemiecka czy włoska. Wiem, że selekcjoner ceni piłkarzy grających za granicą, bo tam są wyższe wymagania. Trener już wcześniej twierdził, że z czwórki Dudek, Matysek, Wierzchowski i ja wybierze trzech na mistrzostwa świata.
-Za rok gry w Izmirze otrzyma pan 300 tys. marek.
- Nie chciałbym rozmawiać o pieniądzach. Mogę powiedzieć tylko tyle, że w Goztepe zarobię dużo więcej niż w Pogoni, bo tutaj piłkarze nie płacą podatków.
- Czy ustalenie wysokości kontraktu było trudne? Turcy słyną z umiejętności targowania się.
- Potrafią się targować. Większe pieniądze inwestują w piłkarzy, którzy są ich własnością niż w piłkarzy wypożyczonych. Traktuję grę w Goztepe jako okazję do wypromowania się i dlatego jestem zadowolony z warunków finansowych.
- Jedna z tamtejszych gazet artykuł o panu opatrzyła tytułem "Best model". Czy będzie pan tam pozował jako model?
- Piłka nożna w Turcji to duży biznes, ale i duże show. Tamtejsi dziennikarze szukają piłkarzy, którzy wyróżniają się spośród innych, na przykład długimi włosami. Po przyjeździe w gazetach ukazało się wiele moich zdjęć. W Turcji przede wszystkim skoncentruję się na grze w piłkę. Jeśli otrzymam ofertę pracy jako model - a doszły mnie słuchy od mojego menedżera, że jest to możliwe - rozważę ją. Potraktowałbym to jako przyjemność, zabawę i sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.
- Ma pan już mieszkanie w Izmirze?
- Nie było na to czasu. Po przyjeździe mieszkałem przez 3 dni w hotelu. Większość czasu zajęły negocjacje i badania lekarskie. Tureccy lekarze bardzo dokładnie sprawdzili moje zdrowie. Następnie wyjechałem z drużyną na obóz do Ankary. Teraz jadę na kolejne zgrupowanie do Niemiec. Po powrocie wybiorę sobie mieszkanie. Powiedziałem działaczom, że w Polsce mieszkałem niedaleko od plaży i poprosiłem o znalezienie w Izmirze apartamentu z widokiem na morze. Mam również otrzymać służbowy samochód.
- Kiedy startuje liga turecka?
- 10 sierpnia.
- 1 września reprezentacja gra z Norwegią. Czy liczy pan na powołanie?
- Na pewno będę dobrze przygotowany. Na pierwszym obozie z Goztepe trenowaliśmy 2 lub 3 razy dziennie. Było to jedno z najcięższych zgrupowań w moim życiu. Ćwiczyłem z trenerem od bramkarzy, który jest naprawdę dobrym fachowcem.
- Jest pan związany emocjonalnie ze Szczecinem.
- Będąc w Ankarze już po kilku dniach tęskniłem za moim miastem. Nie chcę myśleć, co będzie po kilku miesiącach. W Szczecinie się urodziłem. W Pogoni grałem przez 18 lat. Będzie mi brakowało rodziny, przyjaciół, kolegów z drużyny, stadionu i atmosfery tego miasta.

Rozmawiał: -
Źródło: Super Express
Data: wtorek, 17 lipca 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności