www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z trenerem Pogoni Mariuszem Kurasem
b>- Jak smakuje pierwsze zwycięstwo?
- Dziękuję, całkiem, całkiem. To zupełnie inne odczucie niż wówczas, gdy wygrywałem jako zawodnik. Rado¶ć jest ogromna. Oczywi¶cie wielka w tym zasługa wszystkich chłopaków, którym dziękuję za podjęt± walkę.
- Forma pana podopiecznych wci±ż daleka jest jednak od idealnej. Z Groclinem dali¶cie się momentami zepchn±ć do obrony. Czy to był celowy manewr?
- Mieli¶my zaatakować od pierwszej minuty. Na pewno nie ustawiłem zespołu na grę defensywn±. Na własnym boisku z Groclinem? Przecież to nie byłoby poważne. Mecz się jednak tak ułożył, że w pocz±tkowej fazie nie zdobyli¶my gola. Faktycznie nie grali¶my najlepiej, ale styl w tym dniu wiele mnie nie obchodził. Musieli¶my wygrać, a zwycięzców się nie sadzi.
- Nad Poloni± macie 4 punkty przewagi. Zdołacie j± obronić?
- Mam nadzieję, że walka o trzecie miejsce rozstrzygnie się w najbliższych trzech kolejkach. Po meczu z Widzewem czekaj± nas dwa pojedynki u siebie: z Górnikiem i Amik±. Jest szansa, że nasza przewaga wzro¶nie do 7 punktów, a wówczas kwestia awansu do pucharów będzie już wyja¶niona. Nie chciałbym, aby o wszystkim decydował finisz rozgrywek. W ostatniej kolejce jedziemy do Stomilu, który bronić się będzie przed spadkiem. W takich meczach dziej± się prawdziwe cuda.
- Prezes Sabri Bekdas ma ostatnio wielu go¶ci. Nie denerwuje to pana?
- W Polsce jest wielu bezrobotnych szkoleniowców. I ja ich rozumiem, że chcieliby obj±ć Pogoń. Ich metody działania dalekie s± od mojego stylu pracy. Ale nie robi to na mnie większego wrażenia. Dobrze wiem, że o wszystkim zadecyduje boisko i wyniki jakie osi±gnie Pogoń.
- Już jutro gramy z Widzewem. Czy w jaki¶ szczególny sposób przygotowujecie się do tego spotkania?
- Jak do każdego innego. Obejrzeli¶my spotkania Widzewa na wideo, znamy jego mocne i słabsze strony. W Widzewie gra dwóch naszych kolegów: Stolarczyk i Remień. Maciek ostatnio stracił miejsce w zespole, a Rysiu wchodzi w końcówce. Łodzianie maj± silna drug± linię, uważać musimy na Dembińskiego, który ostatnio odzyskał skuteczno¶ć. Będzie ciężko, tym bardziej, że Widzew nieoczekiwanie zagrożony jest degradacj±. Jedziemy jednak z mocnym postanowieniem odniesienia zwycięstwa.

Rozmawiał: -
¬ródło: Głos Szczeciński
Data: wtorek, 8 maja 2001 r.
Dodał: -

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci