www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Tomasz Parzy: Wierzę w Pogoń
Rozmowa z Tomaszem Parzym, prawym pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Do niedawna często graliście i narzekaliście na stan murawy stadionu Pogoni. W Krakowie lepszej nie ma. Czy to może ułatwić Wam zadanie w czwartek?
- Nie powinniśmy patrzeć na stan murawy. Wiemy, czego możemy się spodziewać, ale przecież warunki będą jednakowo dla wszystkich. Mamy do zrealizowania swoje zadanie w Krakowie i jedziemy tam po zwycięstwo.
Skąd ten optymizm?
- Cracovia to dobry zespół, ale ja zawsze jestem optymistą i w przedmeczowych prognozach stawiam na swój zespół. Krakowianie grają o europejskie puchary i będą chcieli nas pokonać. My walczymy o utrzymanie się i chcemy to sobie zapewnić na ich stadionie. Uważam, że dla nich porażka będzie mniej bolesna niż dla nas. Można się spodziewać, że oba zespoły zagrają z najwyższym zaangażowaniem i to może być ciekawe, otwarte spotkanie.
Przed rokiem graliście z Cracovią w meczu o awans do I ligi. Gospodarze wyrównali trzy minuty przed końcem.
- Teraz zagramy do ostatniego gwizdka i chcemy zejść z boiska po zwycięstwie. Nie będzie łatwo, bo przed nami trudny mecz. Jednak wierzę w Pogoń.
Czy poprosicie, by na ławce rezerwowych było radio z bezpośrednimi transmisjami z innych boisk?
- Nie mogę mówić za wszystkich, ale ja nie mam takiej potrzeby. Powinniśmy skupić się na sobie. Wyjść na boisko i walczyć o jak najlepszy wynik, czyli zwycięstwo. Gdy to nam uda się zrealizować, to inne wyniki nie będą miały już takiego znaczenia.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: czwartek, 9 czerwca 2005 r.
Dodał: Jakub Lisowski

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności