www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Mirko Poledica: Nie jestem w końcu złym piłkarzem
Mirko Poledica do Szczecina został sprowadzony zimą z Legii Warszawa i miał być ostoją defensywy. Nie podołał wyzwaniu i oczekiwaniom. Latem najprawdopodobniej opuści Pogoń, choć sam nie chce.
Czy sprawy wizowe to jedyna przyczyna twojego wyjazdu ze Szczecina w poniedziałek?
- Nie doszukiwałbym się w tym żadnej sensacji. Musiałem po prostu załatwić kilka spraw osobistych. Wykorzystałem przerwę w rozgrywkach i za parę dni będę z powrotem.
Wrócisz do Pogoni?
- Na pewno wrócę, ponieważ zostawiłem tam swoje rzeczy. To oczywiście żart, a mówiąc poważnie, nikt mi oficjalnie nie powiedział, że jestem już niepotrzebny. Zresztą mam ważny kontrakt.
Jak oceniasz swój półroczny pobyt w drużynie Portowców?
- Mogło być lepiej. Zacząłem nieźle, bo trener Bohumil Panik wystawiał mnie od pierwszych minut. Potem przyszły gorsze wyniki i potrzebne były zmiany. Padło na mnie, ale zapewniam, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa.
Jaka będzie twoja najbliższa przyszłość w szczecińskim zespole?
- Po sezonie będę rozmawiał o tym z właścicielem klubu Antonim Ptakiem. W tej chwili trudno mi powiedzieć, czy zostanę tu na następny sezon.
A chciałbyś?
- Bardzo. Mimo że nie zawsze mieszczę się w podstawowym składzie, to jest mi w Pogoni dobrze. Podoba mi się miasto, a atmosfera panująca w zespole jest bardzo dobra. Dotąd w żadnym klubie nie miałem tylu kolegów co tu. Myślę, że z czasem przekonam do siebie także trenera. Nie jestem w końcu złym piłkarzem.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: czwartek, 9 czerwca 2005 r.
Dodał: Marek Szandurski

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności