www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Antoni Ptak: Usatysfakcjonuje mnie kara dla sędziego Werdera
Rozmowa z Antonim Ptakiem, właścicielem Pogoni Szczecin.
Piłkarze napisali list do Listkiewicza. Grożą w nim, że nie pojadą do Wronek.
- Oni napisali ten list i do nich powinna należeć decyzja czy chcą grać, czy nie. Są rozgoryczeni tym, co się stało, a ja im się nie dziwię.
Ale ten protest chyba niewiele da. Związek Werdera raczej nie ukarze, a jak tak - to nieznacznie. Wynik spotkania zostanie utrzymany.
- Zgadza się. Nic nie da. Być może warto zatem jechać do Wronek i zagrać. Dobrze by było, aby zespół to przedyskutował. Cieszę się natomiast, że protestują kibice, którzy też wysłali list do PZPN-u. Trzeba o tym głośno mówić.
Nie odechciewa się panu inwestować w polski futbol? Szczególnie po takim meczu?
- To był dla mnie znaczny cios. W takich układach jeżeli one rzeczywiście będą trwałe - inwestowanie w piłkę nie ma większego sensu. Mam nadzieję, że PZPN zareaguje prawidłowo i ukarze sędziego. Przepisy nie pozwalają co prawda na powtórzenie meczu, ale usatysfakcjonuje mnie kara dla sędziego Werdera.
Jak pozbyć się z ligi słabych arbitrów?
- Trudne pytanie. To wielki problem polskiej piłki. Szansą na to jest stworzenie zawodowej ligi, niezależnej od PZPN-u, która rodzi się w bólach. Sam postulowałem, już sześć lat temu, by powstała. Do dzisiaj to się nie udało.
A może warto przynajmniej na te ważne mecze sprowadzać sędziów z zagranicy?
- Wydaje mi się, że wystarczy dobra selekcja. Poza tym trzeba sędziów surowo karać. Na przykład dożywotnio, albo finansowo. Wtedy taki arbiter bedziej bardziej się przykładał i dwa razy pomyśli zanim podyktuje, lub nie podyktuje karnego.
Niektórzy postulują wprowadzenie kamer wideo, tak jak w hokeju?
- Jest wiele sposobów. Sygnał dźwiękowy, gdy piłka przekracza linię bramkową, dodatkowy arbiter, powtórki, wideo. Problem w tym, że UEFA i FIFA dosyć konserwatywnie podchodzą do tego typu nowinek i nie chcą zmieniać przepisów.

Rozmawiał: -
Źródło: Głos Szczeciński
Data: niedziela, 22 maja 2005 r.
Dodał: Przemysław Sas

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności