www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Łukasz Trałka: Przypuszczałem, że zagram
Rozmowa z Łukaszem Trałką, pomocnikiem Pogoni Szczecin.
Po raz pierwszy wiosną mecz rozpocząłeś na boisku, a nie na ławce rezerwowych. Byłeś zaskoczony decyzją trenera?
- Przeczuwałem, że trener Pietrzak może wybrać właśnie mnie do jedenastki. Michał Łabędzki i Krzysiek Michalski pauzowali za żółte kartki, Claudio Milar wyjechał do domu, są kontuzje. Dobrze, że trener dał mi szansę. Byłem bardzo zmęczony występem, ale osiągnęliśmy dobry wynik, więc szybko o zmęczeniu się zapomni.
Jak oceniasz swój występ?
- Nie chcę siebie oceniać, bo od wystawiania ocen jest trener. Jako drużyna zagraliśmy całkiem poprawnie. Mieliśmy kilka dobrych okazji, jedną wykorzystaliśmy. Górnik miał przewagę w środku pola, ale nie stworzył sobie wielu sytuacji bramkowych.
Czy po stracie gola przyszło zwątpienie?
- Odpowiem za siebie. Mi od razu przypomniał się wcześniejszy mecz Górnika z Polonią Warszawa. Wtedy też górnicy w końcówce zdobyli gola, ale Polonia zdołała jeszcze wyrównać. Nam też nic nie pozostało w końcówce. Szybko wznowiliśmy grę i zaatakowaliśmy. Szczęście nam sprzyjało, bo zdążyliśmy wyrównać.
Defensywna taktyka była spowodowana kadrowymi osłabieniami czy lękiem przed Łęczną?
- Byliśmy ustawieni defensywnie tylko dlatego, że wielu zawodników nie mogło zagrać. A zdawaliśmy sobie sprawę z siły Górnika. Oni mają szybkich i bramkostrzelnych bocznych pomocników: Nazaruka i Szałachowskiego. Musieliśmy im ograniczyć miejsce na boisku. To nam się udało.
Czy na trybunach była obecna twoja rodzina?
- Urodziłem się niedaleko Łęcznej i rodzina przyjechała mnie zobaczyć na boisku. Było też kilku kolegów. Na Wiśle Kraków też powinni być.
Zagrasz z Wisłą od początku?
- Nie mam pojęcia. Chciałbym, ale decyduje trener, a decyzję ogłosi dwie godziny przed meczem.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: niedziela, 22 maja 2005 r.
Dodał: Jakub Lisowski

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności