www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Grzegorz Matlak: Cieszymy się, że zremisowaliśmy
Rozmowa z Grzegorzem Matlakiem, obrońcą Pogoni Szczecin.
Jak za pana perspektywy wyglądała akcja bramkowa?
- Akcja, po której zdobyliśmy gola to była odpowiedź na kontrę Wisły, zostaliśmy we dwójkę z Julcimarem i szczęście nam dopisało. Dobrze się ustawiłem, odebrałem piłkę i z pierwszej piłki odegrałem do Claudio, który zrobił to, co powienien - strzelił bramkę i było 1:0. Bardzo się ucieszyliśmy, do końca walczyliśmy, myślę, że remis nas satysfakcjonuje.
Jak wyglądał wasz plan przedmeczowy?
- Mieliśmy przede wszystkim konsekwentnie realizować założenia trenera. Nie mieliśmy być cofnięci, nie mieliśmy sie bronić, tylko konsekwentnie każdy miał wykonywać swoje zadania. Myślę, że wypełniliśmy to w 98 procentach.
Jest radość z punktu, czy niedosyt, że uciekły dwa?
- Uciekły w ostatniej chwili. Cieszymy się, że zremisowaliśmy, mamy w zanadrzu mecz z Wisłą w Pucharze Polski, więc na pewno przyjedziemy tu bardziej pewni siebie. Myślę, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej i przyjedziemy do Krakowa powalczyć o przejście do następnej rundy.
Będzie co oglądać w powtórkach, szczególnie to starcie Divecky'ego z Cantoro?
- Mecz był bardzo ostry. To jest piłka, trzeba wkalkulować walkę w każdej minucie. Myślę, że mecz mógł się podobać, zarówno z jednej jak i z drugiej strony było dużo sytuacji. Cieszę się, że kibice zobaczyli dobre spotkanie.
Co możesz powiedzieć o grze Wisły? Zespół ten chyba zagrał dziś poniżej swoich możliwości?
- Powiem szczerze - nie chcę się wypowiadać na temat gry Wisły. Trener Liczka wie, co robi, to jest jego zespół, my się koncentrujemy na własnej grze, nam też wiele rzeczy nie wychodziło we wcześniejszych meczach. Dziś już widać, że jest coraz lepiej. Ja jestem zawodnikiem Pogoni, więc nie będę się wypowiadał na temat gry Wisły Kraków.
Czy przy bramce Claudio Milar pomógł sobie ręką? Rozmawialiście o tym w szatni?
- Nie rozmawialiśmy na ten temat. Chciałbym zobaczyć powtórki, teraz na gorąco trudno mi ocenić tę sytuację. Na pewno chciałbym, żeby się okazało, że ta sytuacja była czysta i Claudio zdobył prawidłowo bramkę. Jak będzie - rozstrzygną powtórki. Wynik już został i poszedł w świat. Z tego się cieszymy.

Rozmawiał: -
Źródło: Pogoń On-Line
Data: poniedziałek, 18 kwietnia 2005 r.
Dodał: wislakrakow.com

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności