www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Artur Bugaj: Zagrać rozsądnie
Rozmowa z Arturem Bugajem, napastnikiem Pogoni.
Jakich błędów nie można popełniać w spotkaniu z Górnikiem?
- W kontekście porażki z Legią musimy pamiętać o koncentracji przez całe spotkanie. Nie może wedrzeć się takie rozprężenie, jak to było w drugiej połowie meczu w Warszawie. Po stracie pierwszej bramki widziałem zniechęcenie do dalszej gry. Trudno to wytłumaczyć, ale wiem, że z zabrzanami to się nie powtórzy. A dlaczego? Bo nie stracimy gola.
Jak to zrobić?
- Zagrać rozsądnie. Wykorzystać fakt, że Górnik nie jest mocnym zespołem, jeśli chodzi o ofensywę. Problemem może być ich solidna defensywa. Oglądaliśmy urywki spotkania pucharowego Górnika z Legią. Znamy zachowania defensywy rywali przy stałych fragmentach, wiemy, jak przesuwa się ich blok obronny w trakcie ataku pozycyjnego przeciwnika. I mogę obiecać, że to wykorzystamy. Koniecznie chcemy wygrać. Nawet remis to rezultat dla nas niekorzystny.
Będą zmiany w składzie czy ustawieniu?
- Na pewno nie rewolucyjne. Trener ma swoją koncepcję, ale nie zdradza szczegółów zbyt wcześnie, by w ciągu tygodnia piłkarze na treningach nie czuli się niepotrzebni. Ciężko powiedzieć, czy znajdzie się dla mnie miejsce. Rywalizacja na zajęciach jest, ale nic ponad to, co widzimy na co dzień. Kto jest w formie, oceni trener. Czuję, że jestem przygotowany bardzo dobrze do spotkania. I czy zagram od pierwszej minuty, czy wejdę w 89., tak samo będę walczył z obrońcami Górnika.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: piątek, 18 marca 2005 r.
Dodał: Piotr Merchelski

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności