www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Patryk Bejnierowicz: Rywalizacji się nie boję
Rozmowa z Patrykiem Bejnierowiczem, piłkarzem Pogoni Szczecin.
Od dłuższego czasu zmagał się pan z kontuzją pachwiny, która wyłączyła pana z gry w rundzie jesiennej. Czy uraz jest już zaleczony?
- Myślę, że wszystko jest już w porządku. Trenuję wraz z pierwszym zespołem na maksymalnych obrotach, bólu nie czuję więc jest chyba ok.
W rundzie jesiennej występował pan w trzecioligowych rezerwach. Był pan wyróżniającym się zawodnikiem, co zauważył ówczesny trener Bogusław Baniak dołączając pana do pierwszoligowej kadry. Na boisku jednak pan się nie pojawił. Czyżby za wysokie progi?
- Zostałem pozbawiony szansy wywalczenia miejsca w składzie poprzez kontuzję. Teraz jednak, gdy już uraz został wyleczony staram się jak tylko mogę, by wpaść w oko trenerom. Uważam, że nowy szkoleniowiec Bohumil Panik dopiero poznaje moje zalety i myślę, że niebawem przekonam go do siebie.
Ostatnio jednak mówi się, że być może trafi pan do Kotwicy Kołobrzeg, gdzie od niedawna pracuje Sławomir Rafałowicz, pański były trener z drużyny rezerw. Czy rozważa pan ewentualne odejście z Pogoni?
- O propozycji z Kotwicy dowiedziałem się ze strony internetowej. Oficjalnie nikt nie złożył mi żadnej oferty. Gdyby jednak takowa się pojawiła chyba bym ją odrzucił. Chciałby spróbować powalczyć o miejsce w drużynie portowców.
Jest pan nominalnym napastnikiem, a jak wiadomo w Pogoni w ataku rządzi Milar i Bugaj. Chyba jednak ciężko będzie panu wywalczyć miejsce w pierwszym składzie.
- Trener Bohumil Panik widzi mnie bardziej jako pomocnika i od początku, gdy tylko uczestniczę w treningach jestem ustawiany właśnie na tej pozycji. Rywalizacji się nie boję, a dzięki niej mogę przecież podnieść swój poziom sportowy. Na początku chciałbym wystąpić chociaż kilka minut w pierwszej lidze, a na miejsce w wyjściowym składzie przyjdzie jeszcze czas.

Rozmawiał: -
Źródło: Głos Szczeciński
Data: wtorek, 18 stycznia 2005 r.
Dodał: Sylwester Wasiak

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności