www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Boris Peskivic: Pogoń, krok we właściwym kierunku
Słowacki bramkarz już w sierpniu parafował z Pogonią trzyletni kontrakt.
W rundzie jesiennej grał w Widzewie Łódź i należał do najlepszych zawodników klubu. O miejsce w bramce Pogoni będzie rywalizował z Krzysztofem Pilarzem.
Nie żal było opuszczać Widzewa, który za pół roku może awansować do I ligi? A może przesądziły warunki finansowe, które zaoferowali Ci działacze Pogoni?
- Umowę z Pogonią podpisałem dużo wcześniej i sądzę, że zrobiłem dobrze. Krok we właściwym kierunku. Finansowo też zyskałem na zmianie II na I ligę. Cieszę się również, że będę w tak dobrym mieście. Wiem, że w Szczecinie na trybunach jest po kilkanaście tysięcy kibiców. Każdy piłkarz chciałby grać przed taką widownią. To też było dla mnie ważne.
Jakie masz oczekiwania na starcie przygody z Pogonią?
- Faktycznie, dziś pierwszy oficjalny trening i na razie więcej się rozglądam: co, gdzie jest. Jak wszystko poznam, łatwiej mi będzie żyć w klubie i Szczecinie. Jestem optymistą: wierzę, że wszystko będzie w porządku.
Przychodzisz z opinią jednego z lepszych bramkarzy w Polsce, ale konkurenta masz równie mocnego.
- Widziałem Krzysztofa w kilku meczach i wypadł dobrze. Będziemy walczyć o miejsce, a każdy ma równe szanse. Bronić będzie ten, który będzie w lepszej formie.
Jak z twoją dyspozycją?
- Trzy tygodnie nie bawiłem się piłką. Grałem w tenisa, squasha i hokeja. Dopiero turniejami w Niemczech wróciłem do treningów i przypomniałem sobie, jak się broni.
Co lubisz poza piłką?
- Ostatnio polubiłem swoje auto, bo przez ostatnie tygodnie często podróżowałem, a ze Szczecina do mojego domu daleka droga.
Kiedy sprowadzisz rodzinę?
- Nikogo nie mam zamiaru sprowadzać, a żony jeszcze nie mam.
Poszukasz w Szczecinie?
- Chętnie, ale na razie na pierwszym miejscu jest piłka.

Rozmawiał: -
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: czwartek, 13 stycznia 2005 r.
Dodał: Jakub Lisowski

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności