www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Mariusz Kuras specjalnie dla www.pogononline.pl !
Na początek serdeczne pozdrowienia od wszystkich fanów Pogoni Szczecin.

Red: Jak się Panu pracuje w Bełchatowie? Jaka jest różnica między pracą w Pogoni, a w GKS oraz między ekstraklasą, a 2 ligą?
- Początki wszędzie są ciężkie, jednak w ostatnich trzech kolejkach zdobyliśmy 7 punktów i liczę, że idziemy już w dobrym kierunku. W Bełchatowie jestem dopiero miesiąc, więc wszystko jest dla mnie nowe. Jest jednak wielu życzliwych ludzi pracujących w klubie i z tego się cieszę. Oczywiście jest różnica między I a II ligą. W drugiej więcej jest walki i ambicji, w pierwszej lidze zespoły są lepsze taktycznie.

Red: Na jak długo jest Pan związany kontraktem z GKS Bełchatów?
- Jestem związany do 30 czerwca 2003 roku z możliwością przedłużenia na kolejny sezon.

Red: Jak można porównać kibiców z tamtego regionu z naszymi szczecińskimi?
- W Szczecinie na mecze przychodziło 15-20 tysięcy, w Bełchatowie raptem 1000-2000 osób. Różnica więc jest ogromna, liczę jednak, że to się zmieni. Stadion jest odnowiony i robi super wrażenie, chciałbym żeby się szybko zapełnił i był taki wspaniały doping jak na Twardowskiego.

Red: Przejdźmy teraz do Pogoni. Obserwował Pan ostatnio spotkania Pogoni m.in. z ŁKS-em w Łodzi. Jakie wrażenie robi ten przemeblowany zespół? Czy ma szansę utrzymać się w Ekstraklasie?
- Pogoń z meczu na mecz gra lepiej, wierzę gorąco, że utrzymamy się w I lidze.

Red: Czy zna Pan trenera Jerzego Wyrobka, który obecnie jest szkoleniowcem Pogoni? Co może Pan o nim powiedzieć?
- Jurek Wyrobek jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Znamy się i darzymy sympatią, życzę mu i Pogoni jak najlepiej.

Red: Związany z Pogonią jest Pan niemal całe swoje życie. Co mógłby Pan poradzić szkoleniowcom i ludziom związanym obecnie z Pogonią?
- Nie jestem doświadczonym szkoleniowcem, aby radzić starszym. Jednak chciałbym, żeby na sercu mieli przede wszystkim POGOŃ, a dopiero wszystkie inne sprawy. Nasza Pogoń musi być w lidze i to się w tej chwili tylko powinno liczyć. Pragnę, aby nowi ludzie w klubie szanowali tych, którym dla Pogoni udało się coś zrobić i oddać serce.

Czy podczas pracy w Bełchatowie nie myśli Pan o przeprowadzce ponownie do Częstochowy bądź w te strony?
- W Szczecinie spędziłem najpiękniejsze lata mojego życia. Tam urodził się mój syn, mamy mieszkanie i wszystkie najważniejsze chwile wiążą się ze Szczecinem jako człowieka, piłkarza i trenera. Oczywiście jestem trenerem i będę pracował tam gdzie rzuci mnie los, lecz moim domem rodzinnym do którego będę wracał jest Szczecin, gdzie zostawiłem kochającą żonę i syna.

Red: Czy "Mario" powróci jeszcze kiedyś na trenerską ławkę Pogoni? Na pewno jest to marzeniem nie jednego kibica. Jak Pan ocenia swoje szanse i czy w ogóle chce Pan jeszcze kiedykolwiek poprowadzić Pogoń?
- Moim marzeniem również jest powrót na ławkę trenerską Pogoni Szczecin, jednak nie wszystko zależy ode mnie, to szefowie klubu decydują kto pracuje na Twardowskiego. Cieszę się, że kibice pamiętają o mnie, ja o nich również.

Red: Kibice w Szczecinie często Pana wspominają. Chcielibyśmy aby skierował Pan do nas słowa zupełnie od siebie.
- Jesteście wspaniali, dzięki Wam przeżyłem wspaniałe, niezapomniane chwile. Pomóżcie nowej Pogoni gorącym dopingiem tak jak pomagaliście nam. Nie mówię do widzenia tylko do zobaczenia.

Red: Kiedy najwcześniej będziemy mogli zobaczyć trenera Kurasa obserwującego choćby z trybun mecz Pogoni w Szczecinie. Czy będzie to spotkanie z Lechem Poznań?
- Trudno mi na to odpowiedzieć, ponieważ II liga też gra do 23 listopada. Na pewno jeżeli będę w Szczecinie to obowiązkowo i z wielką ochotą przyjdę na POGOŃ.

Red: Dziękujemy za rozmowę i życzymy zdrowia oraz jak najwięcej sukcesów sportowych i oczywiście powrotu na trenerską ławkę Pogoni!

GORĄCO POZDRAWIAM WSZYSTKICH SYMPATYKÓW POGONI SZCZECIN!
DO ZOBACZENIA!

Rozmawiał: -
Źródło: Pogoń On-Line
Data: piątek, 18 października 2002 r.
Dodał: -

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności