www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z Albinem Mikulskim
- Jak widać, nie robi na panu wrażenia slogan, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. W takim razie proszę wskazać podobieństwa i różnice pomiędzy Pogonią, którą opuścił pan przed dwoma laty, a tą, którą zastał pan obecnie.
- Bardzo żałuję, ale nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze dlatego, że jeszcze nie spotkałem się z piłkarzami. To nastąpi 27 czerwca. Po drugie - jeszcze nie wiem, w jakich strukturach organizacyjnych będzie funkcjonowała Pogoń. Na początku lipca będę mądrzejszy i bardziej wiarygodny w tych kwestiach.
- Ale chyba nie chce pan przez to powiedzieć, że poszedł do Szczecina w nieznane?
- Nic podobnego. Na pewno mam ogólne rozeznanie, chociaż jest kilka równań z niewiadomymi. Powinny one jednak wkrótce zostać rozwiązane. Przeprowadzę selekcję zawodników, część z nich zostanie w klubie, ale kilku zapewne będzie musiało odejść. W ich miejsce pozyskamy innych, to naturalna kolej rzeczy. Po prostu muszę stworzyć drużynę, która zagwarantuje utrzymanie Pogoni w pierwszej lidze. To nadrzędny cel sportowej spółki akcyjnej.
- Prezes Les Gondor zagwarantował panu stosowną pulę pieniędzy na "remont" zespołu?
- W kwestiach budżetowych proszę rozmawiać z prezesem. Ja mogę tylko powiedzieć, że na razie załatwiłem swoje indywidualne sprawy. Jestem z prezesem Gondorem w tej kwestii dogadany. Natomiast teraz przychodzi czas na kolejne sprawy, które powinny rozstrzygnąć się pomiędzy 24 a 27 czerwca.
- Ale jakąś listę życzeń - myślę tutaj o nazwiskach piłkarzy - przedstawił pan prezesowi?
- Moja lista życzeń może być bardzo długa, lecz nic z niej nie wynika. Ona będzie mało istotna, jeżeli nie znalazłyby się środki finansowe na pokrycie zakupów. Bez szczegółowego budżetu nie mogą paść żadne nazwiska.
- Plan przygotowań do sezonu zapewne jednak pan opracował?
- Najważniejszym jego etapem jest zgrupowanie w Wiśle, które potrwa od 14 do 24 lipca. Rozegramy wówczas kilka sparingów z drużynami ze Śląska.

Rozmawiał: -
Źródło: Przegląd Sportowy
Data: czwartek, 20 czerwca 2002 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności