www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Mariusz Kuras: „Jesteście EKSTRA !”
- Jak Pan przyjął decyzję o zmianie trenera ?
- Jest dla mnie przykra ale taki jest los trenera. Szkoda, że jak ma być lepiej nie pozwolono mi pracować.
- Czy zdecydował się Pan przyjąć inną rolę w Pogoni lub w innym klubie ?
- Jeszcze nie dostałem konkretnej propozycji.
- Kibice publicznie wypowiadają się, że to Pan powinien prowadzić drużynę. Mimo iż, trenerem jest A. Mikulski, są pewni że na trybunach będzie niosło się głośne: „Mariusz Kuras Mariusz Kuras”, Co Pan na to ?
- Jest mi z tego powodu bardzo miło, dziękuję kibicom za to że zawsze byli ze mną, jest to wspaniała sprawa.
- Jakie stosunki są miedzy Panem a Albinem Mikulskim. Czy nowy trener może liczyć na podpowiedzi co do obecnych piłkarzy od Pana ?
- Rozmawiałem z panem Mikulskim i wszystko o obecnych piłkarzach oraz nowych z którymi rozmawiałem o przyjściu do Pogoni przekazałem wraz z numerami telefonów. Moje stosunki są normalne, nic do siebie nie mamy.
- Pan Albin Mikulski był w Krakowie i rozmawiał z Sosinem, Czerwcem, Moskalewiczem i Nicińskim, jakby Pan był dalej trenerem zdecydowałby się na sprowadzenie tych piłkarzy ?
- Sosin, Moskalewicz, Niciński na pewno by się przydali, co do Czerwca to lepiej porozumieć się z Drumlakiem. Z Olkiem rozmawiałem na temat przejścia do Pogoni i jest za.
- Jeżeli sprawy nabrały by innego kierunku za pół roku, czy zdecydowałby się Pan wrócić do Pogoni ?
- Nikomu źle nie życzę, tym bardziej że chodzi tu o Pogoń, chciałbym żebyśmy grali zawsze w górnej półce bo kibice na to zasługują. Wierzę, że jeszcze kiedyś poprowadzę Pogoń.
- Pan nie będzie trenerem Pogoni, ale jestem przekonany że na stadionie przy ul. Twardowskiego będzie z dumą wisiała flaga z Pana podobizną i napisem: SZACUNEK. Co Pan sądzi o pomyśle jednego z kibiców ?
- Jestem dumny że jestem na tej fladze, dlatego kiedyś chcę się odwdzięczyć za to kibicom wysokim miejscem Pogoni w lidze. Dla mnie jest to coś, czego nie potrafię wyrazić co czuję. Jesteście EKSTRA !
- Pomijając już sprawy Pogoni, chciałem zapytać: Kogo z Polskich piłkarzy powołałby Pan na Mistrzostwa Świata ?
- Na pewno Karwana, czytałem z nim wywiad w którym mówił że tydzień po zrezygnowaniu z niego był zdrowy, ja bym poczekał. Poza tym Kosowski, pojechał Sibik a wziąłbym Pawła Drumlaka.

Rozmawiał: emsi
Pytania przygotował: JuN, Aliens

Jeżeli masz pytanie do Mariusza Kurasa związane z Pogonią Szczecin, prześlij je do nas, Pan Mariusz postara się odpowiedzieć na każde pytanie.
Na pytania czekamy pod adresem: [email protected]

Rozmawiał: -
Źródło: Pogoń On-Line
Data: środa, 19 czerwca 2002 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności