www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z Bońkiem
Wiceprezes, Zbigniew Boniek jest przekonany, że nic złego nie może zaskoczyć sztabu, który odpowiada za przygotowania do Japonii i Korei Płd.
- Organizacyjnie jest bardzo dobrze - stwierdził prezes Boniek. - Powstała grupa, która podjęła się zorganizowania całego przedsięwzięcia.
- Czyli wszystko przebiega zgodnie z planem i tak już pozostanie?
- Nie do końca. Mamy pewien problem z Japończykami, z którymi mieli¶my rozegrać spotkanie w marcu. Japończycy zażyczyli sobie mocno wygórowane warunki za przylot i rozegranie tego spotkania. Oprócz 250 tysięcy dolarów i całkowitej opieki nad ekip±, na co wcze¶niej przystali¶my, pojawiło się ż±danie oddania za darmo praw telewizyjnych na teren Japonii. Niestety kłopot polega na tym, że my jako zwi±zek nie posiadamy ich. Trudno rozporz±dzać czym¶, co jest własno¶ci± firmy UFA. Wydaje mi się, że to lekka przesada z ich strony. Chyba nie s± aż tak mocni, by stawiać tak twarde warunki. Postanowili¶my być nieustępliwi i trochę ich przeczekać. Przyjm± nasze warunki, albo po prostu nie zagramy. Oczywi¶cie to nie oznacza, że reprezentacja będzie miała o jeden mecz kontrolny mniej. Wci±ż pozostaj± duże możliwo¶ci załatwienia innego rywala.
- Sztab szkoleniowy, z Jerzym Engelem na czele, zastosował swego rodzaju embargo na informacje o swoich działaniach. Według ostatnich ustaleń tylko selekcjoner może się wypowiadać o sprawach reprezentacji.
- Uważam, że jest to słuszna decyzja. Pamiętajmy, że zwi±zek zatrudnił panów Edwarda Klejndinsta, Tomasza Kotera czy Wiesława Ignasiewicza do wykonania konkretnych zadań. Oni s± pracownikami PZPN i nie s± od tego, by wypowiadać się o jego działalno¶ci. We Włoszech nikt nawet nie wie, kto jest kierownikiem reprezentacji.
- Jednak reprezentacja to dobro nas wszystkich. Kibice chc± wiedzieć o niej jak najwięcej. Na przykład z jakimi problemami na co dzień boryka się organizator życia kadry, Tomasz Koter.
- To akurat nie jest w mojej gestii, tylko trenera Engela. Jeżeli on uzna, że takie rzeczy mog± pojawić się w prasie, proszę bardzo. Ja na pewno nikomu nie będę zakazywać wypowiadania się. Pod warunkiem, że nie będzie przekraczał swoich kompetencji.

Rozmawiał: -
¬ródło: Przegl±d Sportowy
Data: poniedziałek, 14 stycznia 2002 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci