www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Wywiady
Rozmowa z Grzegorzem Mielcarskim
Jak niedawno informowaliśmy, były reprezentant Polski, dziś piłkarz AEK Ateny - Grzegorz Mielcarski wpadł w tarapaty. Kiedy prezes ateńskiego klubu dowiedział się, że rehabilitacja po operacji kolana trwać będzie trzy miesiące, "zaproponował" Polakowi zawieszenie na ten okres kontraktu.
- Od naszej rozmowy minęło kilka dni. Czy jest pan bruku?
- Na szczęście klubowi działacze zmienili zdanie. Chyba wystraszyli się mojej zdecydowanej postawy. Wzięli na siebie hotelowy rachunek, mogę spokojnie mieszkać w tym hotelu, nie bojąc się, że każą mi za niego płacić.
- Jak wygląda sprawa zawieszenia kontraktu?
- Już jutro sprawa będzie omawiana na specjalnym posiedzeniu greckiej centrali piłkarskiej. Jeśli działacze uznają propozycję klubu jako zgodną z przepisami, pozostanie jeszcze nadzieja w sądzie powszechnym. Powiem więcej - natychmiast wyślę stosowne pismo do władz UEFA.
- Jaki będzie zarzut?
- Bezprawnego zawieszenia kontraktu i kłamliwej, szkalującej mnie oceny sytuacji. Przypomnę, że działacze wymyślili sobie, iż poddałem się operacji w Belgii bez zgody klubu. Mam dowody na to, że było zupełnie inaczej. Tych dowodów nie da się zbić. Tak więc racja jest po mojej stronie i muszę sprawę doprowadzić do końca.
- A jak pańskie zdrowie?
- Dziękuję, nie ma żadnych pooperacyjnych komplikacji. Noga goi się prawidłowo. Oby tak dalej.

Rozmawiał: -
Źródło: Przegląd Sportowy
Data: środa, 28 listopada 2001 r.
Dodał: JuN

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności