Wachowicz ( 85-Wójcik)
Reiss

Sędziował: Jacek Granat (Warszawa)
Widzów: 12 000

Z bezbramkowego remisu, kończącego sezon w Szczecinie, zadowoleni byli prawie wszyscy uczestnicy widowiska. Piłkarze i trener Lecha, bo w ostatnim meczu w historii starego klubu nie przegrali trudnego wyjazdowego pojedynku, należącego do ligowych "klasyków".
Piłkarze Pogoni, bo pod wodzą trenera Mariusza Kurasa nie przegrali czwartego z rzędu pojedynku. Sędziowie, bo mecz był toczony w atmosferze fair play, prawie nie było fauli, a już na pewno obyło się bez złośliwości. Tylko kibice byli zawiedzeni, bo znów nie zobaczyli żadnej bramki.
Jedynymi zwycięzcami tego spotkania mogą czuć się szczecińscy policjanci. Ich praca podczas tego meczu podwyższonego ryzyka było bowiem obserwowane przez przedstawicieli policji niemieckiej, a wydarzenia na stadionie i wokół niego rejestrowały także telewizje zza Odry.
Licząca 634 osoby grupa fanów Lecha była bacznie obserwowana przez kilkuset policjantów pieszych, zmotoryzowanych i na koniach. Specjalny pociąg, który godzinę po ostatnim gwizdku sędziego odjechał ze stacji oddalonej 200 metrów od stadionu Pogoni, obserwowany był przez policję z pokładu śmigłowca.
Na boisku ciekawe rzeczy działy się głównie w pierwszej połowie i głównie za sprawą gospodarzy, którzy z animuszem atakowali bramkę Krzysztofa Kotorowskiego, prezentując przy tym ciekawe i nieszablonowe zagrania.
W pierwszej połowie mający przewagę i częściej atakujący piłkarze Pogoni często kierowali piłki do Grzegorza Matlaka. W 21 i 25 minucie Edi miękko centrował do niego z prawej strony, ale pomocnik Pogoni w obu przypadkach przestrzelił. Dla Grzegorza Matlaka sobotni mecz był szczególny. Wychowanek Pogoni kilka lat grał bowiem w Lechu, dlatego przed ostatnim meczem starego Kolejarza poprosił Julcimara aby oddał mu na to spotkanie opaskę kapitana.
"Julci bardzo miło zareagował na moja prośbę, bo bardzo chciałem być kapitanem na boisku właśnie w tym meczu" - przyznał Matlak, który ciężko pracował, by strzelić gola. Nie udało się bo po 55. minutach dała mu się we znaki kontuzja nogi i musiał poprosić o zmianę.
Druga część już nie było tak ciekawie. Na uwagę zasłużyła jedynie akcja Marcina Wachowicza z 69. minuty, po której Pesković obronił strzał piłkarza Lecha w sytuacji sam na sam. Dwie minuty później wprowadzony za Williama Elton strzelił tuż obok słupka, a w 82. minucie strzał Matheusa z 25 metrów obronił Kotorowski. (źródło: PAP)

Czesław Michniewicz, trener Lecha: - Powiem tyle, że tak jak śpiewał zespół Europe w latach 80 „The final countdown”, czyli końcowe odliczanie, dla mnie, dla Rafała Ulatowskiego i dla kilku zawodników, chcieliśmy się dobrze zaprezentować w tym meczu. Zależało nam na tym żeby, co najmniej nie przegrać, a może uda się wygrać i tak się stało. Oddaliśmy dwóch naszych zawodników do reprezentacji, ale to tylko z korzyścią dla nich. Jestem zadowolony z postawy swojej drużyny. Może nie stworzyliśmy zbyt wiele sytuacji, ale mecz był prowadzony w żywym tempie, zarówno my, jak i Brazylijczycy poruszali się żwawo. Był to ostatni mecz w sezonie i chciałbym bardzo szczególnie podziękować swojej drużynie.
Mariusz Kuras, trener Pogoni: - Powiem tak, im dalej w las, tym człowiek chce więcej. Wygraliśmy mecz z Odrą Wodzisław, zaskoczyło. Były dwa bardzo ciężkie wyjazdy. Szczególnie żałuje, że z tego ostatniego (z Polonią Warszawa – dop. red.) nie przywieźliśmy trzech punktów. Dzisiaj chcieliśmy się pożegnać z kibicami i zakończyć mecz zwycięstwem. W pierwszej połowie mieliśmy dwie wyborne sytuacje, który mogły ten mecz zrobić jeszcze fajniejszym, bo z pewnością Lech chciałby wówczas odrobić straty i byłoby zarówno z jednej, jak i z drugiej strony dużo iskier. Stało się inaczej i zremisowaliśmy. Nie przegraliśmy kolejnego spotkania. Z remisu nie ma się oczywiście za bardzo co cieszyć. Cieszę się jednak, że zaskakuje. Żebyśmy grali skrzydłami, zwłaszcza w pierwszych fragmentach gry. To mogło się podobać. Chciałbym, aby trwało to całe 90 minut. Mecz był niezłym widowiskiem, z jednej i drugiej strony, bez bramek, ale na pewno na plus. (źródło: js)

Fotorelacja:   Zdjęć: 102     autor: Oskar

90' Koniec meczu. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
90' Sędzia doliczył 2 minuty do końca spotkania.
87' Lekki strzał Reissa zza linii pola karnego pewnie łapie Pesković.
85' Zmiana w Lechu. Za Wachowicza wszedł Wójcik.
83' Zmiana w Pogoni. Za Ediego wszedł Rafał Grzelak.
80' Dośrodkowanie Reissa w pole karne, główka Świerczewskiego i piłka szybuje ponad poprzeczką.
78' Ostatnie minuty nie przynoszą emocji. Na boisku zrobiło się troszkę sennie.
71' Strzał Eltona z ostrego kąta obok słupka.
67' Zmiana w Lechu. Za Szewczuka wszedł Samba Ba.
64' Rzut wolny dla Lecha z ponad 25 metrów. Wachowicz mocno i niecelnie.
62' Od kilku minut gra toczona jest w środku pola. Sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo.
54' Druga zmiana w Pogoni. Za Matlaka wszedł Daniel Cruz.
53' Żóltą kartką ukarany Anderson.
48' Spokojne pierwsze minuty spotkania.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania Pogoń - Lech.
W Pogoni za Williama wszedł Elton.
45' Koniec pierwszej połowy. Pogoni mimo przewagi nie strzeliła bramki, a Lech pod koniec się "rozkręcił".
Sędzia dolicza 2 minuty do końca pierwszej połowy.
Bramka dla Pogoni - jednak nie uznana. Sędzia dopatrzył się ręki u Williama.
36' Spadło tempo spotkania. Pogoń już tak nie przeważa, a Lech jest coraz groźniejszy.
34' Zakrzewski próbował wymusić rzut karny. Sędzia nakazuje wykonać tylko rzut rożny.
32' Tavares fauluje w środku pola Zakrzewskiego.
30' Próba strzał przez Williama zablokowana na 5 metrze.
25' Kolejne dośrodkowanie i strzał Matlaka z ostrego kąta. Piłka trafia w boczną siatkę.
23' Bardzo słaby i niecelny strzał Wachowicza.
20' Dośrodkowanie Ediego i w pole karne do nieobstawionego Matlaka. Ten uderza z pierwszej piłki. Strzał tuż nad poprzeczką.
18' Jak na razie Pogoń ma zdecydowaną przewagę. Pesković jest praktycznie bezrobotny.
Na uwagę zasługuje bardzo głośny doping szczecińskich kibiców.
15' Stzał Williama w polu karnym zablokowany przez jednego z obrońców. Rzut rożny dla Pogoni. Zamieszanie w polu karnym, strzał Ediego mija i kilka centrymetrów bramkę Lecha.
13' Rzut wolny dla Pogoni z ponad 30 metrów. Żółta kartka dla Wachowicz za wybiegnięcie za wczęsniej z muru. Ładny strzał Ediego prosto w Kotorowskiego.
8' Składna akcja Lecha zakończona niecelnym strzałem Świerczewskiego.
7' Zakrzewski faulowany na 30 metrze. Rzut wolny dla Lecha. Dośrodkowanie w pole karen i pewne wybicie piłki przez Kaźmierczaka.
3' Dośrodkowanie i ładne uderzenie głową Ediego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
2' Lilo faulowany na 30 metrze. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Matheusa bardzo niecelny.
1' Niecleny strzał po ziemi Andersona mija o kilka metrów słupek bramki Lecha.
Początek spotkania. Rozpoczęła Pogoń.
Za kilka minut rozpocznie się spotkanie 30. kolejki Orange Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechem Poznań.
Na stadionie jest już ponad 10 tysięcy kibiców, w tym około 700 z Poznania.

W ostatniej kolejce Orange Ekstraklasy sezonu 2005/06 Pogoń podejmować będzie Lecha Poznań.
W jesiennym spotkaniu w Poznaniu padł remis 1:1, po golach Tomasza Iwana dla Lecha i Radek Divecky dla Pogoni. Natomiast w ostatnim meczu tych drużyn w Szczecinie (20.08.04), wygrała Pogoń 3:1 po bramkach: Grzegorza Matlaka, Tomasza Parzego i Claudio Milara.

Lech Poznań na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zgromadził 41 punktów i zajmuje 6 miejsce w tabeli. W wiosennych rozgrywkach podopieczni Czesława Michniewicza odnieśli cztery zwycięstwa (z Wisłą Kraków 2:1, Górnikiem Łęczna 1:0 i Groclinem Grodzisk 4:1), trzy remisy (z Koroną, Amicą i GKS Bełchatów po 1:1) i pięć porażek (z tego dwie w dwóch ostatnich kolejkach, w Krakowie z Cracovią 2:3 i u siebie z Odrą Wodzisław 1:2). Również w tej rundzie odpadli w półfinale Pucharu Polski przegrywając konfrontacje w dwumeczu (0:0 i 0:1) z późniejszym zwycięzcą – Wisłą Płock. Najlepszymi strzelcami w drużynie wiosną są: Piotr Reiss i Zbigniew Zakrzewski, którzy zdobyli po cztery gole. W Szczecinie nie zobaczymy pauzującego za żółte kartki Dawida Topolskiego oraz Bartosza Bosackiego i Macieja Scherfchana, którzy dostali powołanie do reprezentacji na mecz z Wyspami Owczymi. Spotkanie z Pogonią będzie ostatnim, w którym zespół z Poznania wystąpi pod nazwą WKP Lech Poznań gdyż po fuzji z Amicą Wronki, będzie nazywał się KKP Lech Poznań.

Pogoń Szczecin po 29 ligowych kolejkach zgromadziła 36 punktów i plasuje się na 11 miejscu w tabeli. Wiosna w Szczecinie miała wyglądać zdecydowanie lepiej niż runda jesienna, po której to zespół miał na koncie 22 punkty. Nowo budowana drużyna oparta na zawodnikach z Brazylii miała stanowczo „podreperować” zdobycz punktową z jesieni. Jednakże tak się nie stało i zawodnicy ci zdobyli raptem 14 „oczek”. Odnosząc cztery zwycięstwa, dwa remisy i aż siedem porażek. Zdobywając dziewięć goli a tracąc siedemnaście. Najlepszymi strzelcami w drużynie wiosną są: Przemysław Kaźmierczak i Edi Andradina, którzy strzelili po dwie bramki. W ostatniej kolejce podopieczni Mariusza Kurasa zremisowali w stolicy z Polonią 1:1. Gola dla Pogoni zdobył Matheus zaś do wyrównania na dwie minuty przed końcem meczu doprowadził Branko Hucik. Do drużyny na sobotnie spotkanie powracają po absencji meczu Boris Peskoić i Lilo.

Nadchodzący mecz zapowiada się nadzwyczaj interesująco. Obie drużyny będą chciały dobrze pożegnać się z kibicami i kończącym się sezonem, osiągając korzystny rezultat. Do Szczecina wybiera się również znaczna grupa kibiców Kolejorza, co zapewni dodatkowe emocje podczas spotkania.