Widzów: 13 958

Po meczu:
Dziękujemy za uwagę. Do "poczytania" za półtora tygodnia!

Na własnym boisku Portowcy zagrają jeszcze z Legią i Jagiellonią.

W weekend przerwa w rozgrywkach. W 31. kolejce Pogoń zagra natomiast u siebie z Lechią Gdańsk!

Górnik miejsce 6, Pogoń na 7, Lechia 8. Poza grupą mistrzowską Podbeskidzie.
90' KONIEC! Szkoda meczu z Warszawie, ale najważniejsze jest, że POGOŃ AWANSUJE DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ!
90' Ostro się robi. Żółta dla Brzyskiego za faul na Frączczaku.
90' Furman zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce Vrdoljak.
90' Janota wiele się nie nagrał. Bardzo brutalny wślizg w nogi Furmana i pomocnik Pogoni słusznie wylatuje z boiska. Szkoda, bo bezsensowna kartka wykluczy go z kolejnego meczu.
90' Doliczone 3 minuty.
89' Bielsko - Biała: Podbeskidzie - Lech 0:2
Drugi gol dla Lecha! Pogoń pewna awansu do grupy mistrzowskiej!
88' Kucharczyk znowu szaleje. Tym razem gładko ograł Gollę. Uderzył jednak obok bramki.
87' Zmiana w Pogoni. Wchodzi Michał Janota, na ławkę wędruje Dominik Kun.
85' Zabrze: Górnik - Zawisza 2:1
Bramka w Zabrzu. Górnik spycha Pogoń na siódmą lokatę.
84' Zmiana w Legii. Za Guilherme wchodzi Masłowski.
83' I znów piłkarze Pogoni nam zaprzeczają. Piękna, długa akcja zakończona strzałem Murawskiego. Szkoda, że zablokowanym. Ale będzie rożny!
81' Niedokładność, niedokładność, niedokładność. Pogoń wygląda jak za Kociana. Miejmy nadzieję, że to tylko "efekt warszawski".
80' Rogalski znów sprokurował groźną akcję Legii. Głupia strata w środku pola, dwa podania i Orlando Sa wychodził sam na sam z Janukiewiczem. Radek znów ratuje nam skórę.
78' Mocny strzał Furmana z rzutu wolnego. Pewnie broni jednak Janukiewicz.
74' Żyro z wolnego wysoko nad poprzeczką.
72' Zmiana w Pogoni. Kamess out, Danielak in.
72' Żółta kartka dla Rogalskiego za faul na Orlando Sa. Pomocnik Pogoni nie zagra w kolejnym meczu - z kimkolwiek on będzie.
70' Kielce: Korona - Lechia 3:2
Na poprawienie nastrojów bramkę strzela Korona. Na wszystkich stadionach korzystne rezultaty. Oprócz tego w Warszawie.
69' GOL. Niestety Legia obejmuje prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, Lewczuk gubi Gollę i strzałem głową wyprowadza Legię na prowadzenie.
68' Żółta kartka dla Sebastiana Rudola.
67' Janukiewicz obrona najwyższych lotów. Furman do Sa, ten z najbliższej odległości oddaje strzał. Kapitalnie jednak bramkarz Pogoni.
65' Kucharczyk ładnie objechał Rudola. W ostatniej chwili zaasekurował go Kun.
64' GOL...LA! Obok bramki.
63' Pierwsza w drugiej połowie akcja Pogoni. Dośrodkowanie w pole karne do Zwolińskiego, ten na wyprzedzenie z Rzeźniczakiem. Ostatecznie napastnik Pogoni dochodzi do strzału, ale blokuje go obrońca Legii. Rzut rożny.
57' Pogoń zamknięta w hokejowym zamku. Źle to wygląda.
56' Żółtą kartką ukarany Adam Frączczak.
54' Ależ głupia strata Rogalskiego przed polem karnym Legii. Zamiast strzału na bramkę szybka kontra rywala. Guilherme do Orlando Sa, ale Portugalczyk obok bramki.
52' Zabrze: Górnik - Zawisza 1:1
Górnik traci bramkę! Rezultaty na innych boiskach bardzo korzystne.
50' GOL. Guilherme dopada do piłki w narożniku boiska i strzałem w krótki róg nie daje szans Janukiewiczowi.
48' Bielsko - Biała: Podbeskidzie - Lech 0:1
Lech robi swoje. Poznaniacy obejmują prowadzenie i w tym momencie są wirtualnym liderem.
46' Korekta personalna w Legii. Orlando Sa zmienia Saganowskiego.
46' Wracamy na Łazienkowską. 45 minut od sukcesu!
Gdyby mecze zakończyły się po 45 minutach, Pogoń zakończyłaby sezon zasadniczy na 6 miejscu. U siebie gralibyśmy z Lechem, Górnikiem i Lechią. Mecz 31 kolejki we Wrocławiu ze Śląskiem.

Na innych stadionach też przerwa. Górnik prowadzi, Lechia i Podbeskidzie remisują.

Legia ma sporą przewagę, prowadzi grę i częściej gości przed bramką Pogoni. Ale w najważniejszej statystyce górą Pogoń!
45' Uff, przerwa. W tej chwili Pogoń w górnej ósemce!
45' Legii chyba należał się rzut karny, bo Rafał Murawski dotknął piłkę ręką. Ale gwizdka nie było, więc gramy dalej.
44' Murawski ratuje Pogoń przed utratą bramki. Uderzenie Guilherme z dwudziestego metra leciało prosto do bramki, ale na linii bramkowej znalazł się kapitan naszego zespołu.
43' Dobra próba Kamessa. Podciągnął kilkadziesiąt metrów, zejście do środka i próba strzału z dystansu. Na obrońców Legii to jednak za mało.
42' Obraz meczu się nie zmienia. Legia ciśnie, Pogoń się broni. Póki co skuteczniejsi Portowcy.
39' I znów Legioniści potwierdzają słowa naszego trenera. Tym razem pokazali, że świetnie wykonują rzuty rożne. Saganowski górą w powietrznym pojedynku, ale nie zdołał jej skierować w światło bramki.
37' Potwierdzają się słowa Czesława Michniewicza - Legia cały czas atakuje skrzydłami. Mnóstwo pracy mają Nunes i Rudol.
35' Bardzo dużo miejsca ma Legia na 20 metrze od bramki Pogoni. Z wejściem w pole karne nie ma już tak łatwo.
33' Ależ wolej Kucharczyka. Dobrze, że Legia ma dzisiaj zwichrowane celowniki.
32' Nerwowość wkrada się w poczynania Pogoni. Dużo niedokładności i chaosu.
30' Matras! Ależ interwencja naszego pomocnika. Saganowski już widział ją na swojej głowie.
28' Jakby na zaprzeczenie naszych słów Pogoń ruszyła do ataku. Kun ładnie utrzymał się przy piłce, odegranie do Frączczaka a ten mocnym strzałem próbował zaskoczyć Kuciaka. Minimalnie nad poprzeczką.
27' Pogoń od kilku minut ma problem z utrzymaniem w piłce. Legia wyraźnie narzuciła swój styl gry.
22' Mądrze rozegrany rzut wolny przez Legię. Miękkie dogranie do Żyry, ale ten z ostrego kąta wprost w Janukiewicza.
21' Jednak Murawski. Ale wysoko nad poprzeczką.
20' Kamess faulowany przez Furmana 25 metrów przed bramką Legii. Będzie szansa na strzał z rzutu wolnego. Frączczak, Rogalski?
19' Kielce: Korona - Lechia 2:2
Cuda dzieją się w Kielcach. Po kwadransie Lechia przegrywała 2:0. Już jest 2:2.
18' Frączczak demoluje Furmana. Portowcy po raz kolejny odznaczają się dużą ambicją i walecznością.
16' Broź prostopadle do Michała Żyry. Pomocnik Legii na szczęście na spalonym. Jeżeli był, to na minimalnym.
15' Kielce: Korona - Lechia 2:1
Lechia nie składa broni!
14' Kielce: Korona - Lechia 2:0
Dzieje się Kielcach! Nie minął jeszcze kwadrans, a Lechia już przegrywa 2:0. Za plecami Pogoni robi się ciekawie.
13' Jodłowiec! Ponad bramką.
13' Golla zatrzymuje Saganowskiego. Rzut rożny dla Legii.
10' Legia zaczyna przejmować inicjatywę na boisku. Janukiewicz dwukrotnie zmuszony do interwencji, ale póki co broni perfekcyjnie.
9' Kielce: Korona - Lechia 1:0
Znakomite wieści z Kielc. Korona prowadzi z Lechią! Bramkę strzela Kapo. Coraz mniej możliwości na spadek Pogoni do dolnej ósemki!
3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Co nas interesuje mecz Górnika, jeśli mamy Łukasza Zwolińskiego! Genialna wrzutka Frączczaka i Zorro otwiera wynik meczu!
2' Zabrze: Górnik - Zawisza 1:0
Mecz Górnika jeszcze na dobre się nie zaczął, a Górnik już prowadzi. Na pomoc Zawiszy chyba ciężko dzisiaj liczyć.
1' Poszli! Tylko zwycięstwo!
0' Za tydzień przerwa w rozgrywkach. Już teraz zapraszamy jednak na mecz 31. kolejki. Pogoń zagra u siebie z Lechią!
W głośnikach hymn Legii, a na boisku piłkarze obydwu drużyn. Portowcy w pasiakach, Legia na biało.

W składzie Pogoni drobne przemeblowania. Za zawieszonego za kartki Matynię w obronie zagra Ricardo Nunes. Miejsce reprezentanta RPA zajmie natomiast Vladimir Kamess.

W awansie do grupy mistrzowskiej Pogoni pomóc może Lech, Zawisza i Korona. Jeżeli urwą rywalom punkty, Portowcy awansują do ósemki.

Dla Pogoni natomiast to mecz o awans do grupy mistrzowskiej.

Dla obu zespołów to bardzo istotne spotkanie. Zwycięstwo zapewni Legii pozycję lidera po fazie zasadniczej i pojedynek z Lechem w grupie mistrzowskiej na własnym boisku.

Witamy ze Stadionu Wojska Polskiego w Warszawie! Punktualnie o 20:30 początek meczu.