Zieliński (54) 1-1

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 8297
     Minutówka:

90' Koniec meczu. Pogoń wywozi z Wrocławia cenny punkt.
90' Doliczone 3 minuty.
90' Zmiana w Pogoni. Dąbrowwski za Murayamę, czyli bronimy wyniku.
88' Śląsk nie odpuszcza. Mila na chwilę zgubił Rogalskiego i już zrobiło się się groźnie. Odegranie na prawą stronę do Paixao, a ten z ostrego kąta uderzył na bramkę. Na szczęście piłkę zdążył odbić Janukiewicz.
85' To musiała być bramka! Bąk ładnie rozgrywa na skrzydle Frączczakiem. Adaś dogrywa w pole karne do niepilnowanego Zwolińskiego, a ten z metra trafia z Pawełka.
85' Żółta kartka także dla Rogalskiego, który nie zagra z Koroną Kielce.
84' Żółta kartka dla Zielińskiego.
83' Bąk skręcił z obrońcę i huknął z dystansu. Z problemami bronił Pawełek. Czyżby jednak chciał pozostać w Szczecinie?
82' Ależ to była okazja! Kapitalny cross Golli do Bąka. Ten głową zgrywa do niepilnowanego Matrasa, który niepotrzebnie przyjmował piłkę i dał się zablokować. Gdyby strzelał od razu, byłaby bramka.
81' Matras rozdziela dzisiaj piłki jak profesor. Brawa dla pomocnika Pogoni. Przed chwilą prostopadłe zagranie do Murayamy, niestety przerwane przez Celebana.
80' Dośrodkowanie Rudola jak z najgorszego koszmaru...
79' Żółta kartka dla Golli.
78' Kontra Pogoni. W świetnej okazji był Bąk, ale zamiast wyłożyć piłkę Zwolińskiemu... podał do obrońcy gospodarzy. Kolejne fatalne zagranie, które chyba skraca pobyt Jakuba w Pogoni do kilku tygodni.
75' Ostatnia zmiana w Śląsku. Kontuzjowanego Paraibę zmieni Konrad Kaczmarek. Brazylijczyk opuścił boisko na noszach.
74' Dudu Paraiba wysoko nad bramką.
74' Faul 30 metrów od bramki Pogoni. Będzie groźnie.
73' Tematem przewodnim oprawy (oprócz pirotechniki) było "10 lat Elity Wyjazdowej".
72' Rudol przedarł się w pole karne Śląska. Strzał z dobrej pozycji jednak bez komentarza.
68' Próba Ostrowskiego z dystansu, ale broni pewnie Janukiewicz.
67' Zmiany w obu ekipach.
W Pogoni za Murawskiego wchodzi Bąk. W Śląsku Danielewicz zmienia Droppę.
64' Mecz wznowiony, ale nad stadionem nadal mnóstwo dymu. Wciąż słychać petardy hukowe.
61' Mecz przerwany! Na sektorze Pogoni solidna pirotechnika, która została rzucona na boisko.
60' Robi się coraz ciekawiej. Przed chwilą dwukrotnie niekonwencjonalnie rozgrywał Matras, stwarzając zagrożenie pod bramką gospodarzy. Po chwili strzał także na bramkę Pogoni.
59' Murawski z rzutu wolnego do Matrasa! Dlaczego piłkarz Pogoni tego nie trafił?!
56' Chaos i nerwowość z grze Pogoni. Jan Kocian porozumiewawczymi gestami próbuje uspokajać swoich piłkarzy.
54' Wydaje się, że błąd popełnił Janukiewicz, który nie przypilnował krótkiego słupka.
54' GOL. Uderzenie z dystansu Zielińskiego i piłka wpada do siatki.
52' Błąd Murayamy, piłkę przejmuje Zieliński, ale uderza nad poprzeczką.
51' Zmiana w Śląsku. Machaja zastępuje Ostrowski.
50' Portowcy szykują oprawę. Już pojawił się napis "Jesteśmy zawsze i wszędzie".
49' Aktywny Paixao, czujny Golla.
47' Nerwowy początek drugiej połowy. Straszny kocioł w polu karnym Pogoni. Ostatecznie piłka trafia do Dudu, ale pewnie broni Janukiewicz.
46' Zaczynamy drugą połowę. Oba zespoły bez zmian.
45' Przerwa. Portowcy w dobrych nastrojach schodzą do szatni.
45' Blisko bramki do szatni. Mila na głowę Paixao, ale ten uderza niecelnie.
45' Minuta doliczona do pierwszej połowy.
45' Kibice Pogoni pozdrawiają Piotra Celebana.
44' Pierwsze od dłuższego czasu zagrożenie pod bramką Pogoni. Z linii 16 metrów próbował Pich, ale po rykoszecie piłka przeszła nad bramką.
42' Murawski z dystansu! Minimalnie obok bramki. Szkoda, że nie zagrywał do Mury, który był na czystej pozycji.
41' Murayama bawi się z obrońcami Śląska jak z juniorami. Przed chwilą zakręcił na lewym skrzydle, ale niedokładnie odegrał w pole karne.
36' Na boisku leży Machaj. Potrzebuje pomocy lekarskiej.
33' Kapitalne zachowanie Murayamy, który dostał piłkę od Zwolińskiego, wziął na plecy dwóch obrońców i ze stoickim spokojem posłał piłkę obok bezradnego Pawełka!
33' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Murayama!!!
31' Szansa dla Śląska. Prostopadłe podanie do Paixao, ale szybszy Janukiewicz.
31' Pod dostatkiem mamy na razie tylko kartek. Żółtymi ukarani Celeban i Rudol.
30' Żółta kartka dla Celebana.
29' Błąd Pawełka i była szansa na bramkę! Zwolińskiemu zabrakło jednak odrobiny szczęścia.
26' Na sektorze gości marnej jakości flagowisko. Doping Portowców też nie powala.
24' MILA! Obok bramki.
23' Wątpliwy faul Hernaniego. Sędzia Marciniak jest jednak przekonany o przewinieniu. Żółta kartka.
20' Prostopadła piłka w pole karne do Picha. Rudol z Janukiewiczem do spółki wychodzą jednak z sytuacji obronną ręką.
19' Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego. Zamieszaniu w polu karnym i nagle piłka trafia do niepilnowanego Paixao. Strzał Portugalczyka jednak zbyt lekki.
16' Była okazja! Zwoliński ładnie przeszedł defensywę Śląska i odegrał na pamięć do Murawskiego. Kapitan Pogoni niestety o sekundę spóźniony.
15' Za nami mocno bezbarwny kwadrans. Akcje obu drużyn kończą się w środku pola.
15' Pierwszy strzał Pogoni. Zza pola karnego uderzał Murawski, ale nie przygotował sobie piłki i posłał ją wysoko nad poprzeczką.
14' W Szczecinie komunikaty do kibiców wypowiada spiker Adam Wosik. Tutaj są one nagrane i puszczane jak na dworcu PKP. Irytujące.
7' Dobra wrzutka Mili z rzutu wolnego, ale Dudu fatalnie kiksuje.
7' Indywidualna akcja Murayamy, ale ostatecznie piłka wybita przez obrońców gości na aut.
6' Zarysowała się przewaga Śląska, którzy od początku wysokim pressingiem weszli na połowę Pogoni.
4' Niedokładnie podanie Hernaniego i gospodarze za darmo dostali aut na wysokości naszego pola karnego
1' Ruszyli! Od środka zaczęli Portowcy. Tylko zwycięstwo!
Przed meczem:
17:58 Piłkarze już na boisku. Zaraz początek meczu!

17:57 Wymiana uprzejmości za nami.

17:55 W czasie czytania składu Śląska głośniejsze gwizdy Pogoni niż okrzyki gospodarzy. Będzie ciekawie.

17:50 Do rozpoczęcia meczu 10 minut, a na stadionie prawie pusto. Nie ma chyba nawet 3000 osób.

17:47 Na sektorze dla gości liczna grupa fanatyków Dumy Pomorza!

17:45 Piłkarze obu drużyn zakończyli rozgrzewkę i schowali się w szatni.

17:22 Mecz jeszcze się nie zaczął, a my już znamy plusa meczu. Gwiazdą wieczoru będzie bowiem... Sonia Śledź.

17:17 Zestawienie Śląska natomiast mocno zaskakujące. W środku pola zabraknie Hołoty, którego zastąpił Pawelec. Do składu wracają również nieobecni ostatnio Hateley i Machaj.

17:14 Jesteśmy już na stadionie. Skład Pogoni potwierdził się w 100%.

15:32 Przesunięcie Japończyka na skrzydło zrobiło miejsce w środku pola dla Maksymiliana Rogalskiego. Pogoń zagra dzisiaj z mało kreatywnym, ale solidnym w defensywie tercetem Rogalski, Murawski, Matras.

15:30 Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami mamy drobne zmiany personalne w składzie Pogoni. Na ławce usiądzie Jakub Bąk, a jego miejsce na boku obrony zajmie Takuya Murayama.

15:28 Znamy wstępny skład Pogoni na to spotkanie. Potwierdzimy go, gdy tylko dotrzemy na stadion.

15:25 Redakcja PogonOnline już we Wrocławiu. Pogoda póki co dopisuje, chociaż temperatura nie rozpieszcza. Zarówno Śląsk jak i Pogoń będą sobie musiały dzisiaj poradzić z niewielkim mrozem.