Sędziował: Jarosław Chmiel (Mazowiecki ZPN)
Widzów: 9 000

Fotorelacja:   Zdjęć: 40     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 49     autor: Arat

90' Koniec meczu i chyba koniec marzeń Pogoni o awansie.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Paweł Strąk ukarany żółtą kartką po starciu z Mikołajem Lebedyńskim.
88' Grzegorza Bonina zmienia Mateusz Kamiński.
82' Zahorski przeszkadza Janukiewiczowi - żółty kartonik od sędziego.
82' Mysiak zgrywa w pole karne. Tam ładnie zastawia się Marcin Pazdan, który nie pozwolił Danielowi Wólkiewiczowi oddać strzału.
80' Korner dla Górnika. Janukiewicz wznawia grę.
79' Za Piotra Petasza wchodzi Daniel Wólkiewicz. Gwizdy mieszają się z brawami.
78' Rogalski do Moskalewicza, ten uderza, ale zbyt słabo by pokonać golkipera Górnika.
77' Zawadzki uderza i... SŁUPEK !!!
76' Schodzi Adrian Świątek. Wchodzi Konrad Cebula.
Chwilę wcześniej minimalnie spudłował Rogalski.
75' Puchar jest nasz! - słychać z trybun.
Faktycznie... awans do Ekstraklasy oddalił się już bardzo daleko.
Pogoń ostatni raz straciła dwie bramki na własnym stadionie podczas meczu z liderem tabeli - Widzewem Łódz.
74' Siedem minut i dwa gole dla Górnika. Tomasz Zahorski wykorzystuje bierną grę szczecińskiej defensywy i podwyższa prowadzenie Zabrzan.
73' Ładna szarża Rogalskiego... co z tego, skoro obrońca bez trudu wybija piłkę.
73' Hrymowicz blokuje strzał Szczota.
72' Dariusz Zawadzki zmienia Marcina Bojarskiego.
71' Próba strzału Petasza - nie wyszło.
70' Ostra walka Rogalskiego - powalony Szczot zgłasza pretensje do sędziego - ten jednak nakazuje grać dalej.
70' Rzut z autu na wysokości pola karnego Górników.
69' Powinien być korner dla Pogoni - sędzia pokazuje jednak wznowienie gry przez bramkarza gości.
69' Ehh... zemściły się te wszystkie niewykorzystane okazje.
68' Pogoń walcząca! Pogoń walcząca do końca.
67' Z rogu Magiera zagrywa do Adriana Świątka, a ten dość niespodziewanie strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę dla swojej drużyny.
66' Tym razem to Górnik szarżuje sobie na połowie Pogoni. Naprawdę niewiele zabrakło by Janukiewicz musiał wyciągać piłkę z siatki. Skończyło się na rożnym.
65' Ładna gra Mysiaka w obronie.
65' Tym razem podobnym uderzeniem popisał się Olgierd Moskalewicz.
64' Trafił! Trafił zawodnik Górnika... na szczęście tylko w jeden z balonów za bramką Pogoni. Strzał z kategorii tych bardzo, bardzo niecelnych.
63' Pogoń nadal przeważa - bramka wisi w powietrzu.
62' Bojarski w polu karny... to już siódmy korner dla Pogoni.
61' Mikołaj Lebedyński zmienia Roberta Mandrysza.
61' Ładna gra na jeden kontakt Bojarskiego i Moskalewicza - zabrakło tylko strzału.
60' Nie dajemy Górnikowi rozgrywać piłki, gramy na ich połowie jednak czegoś jeszcze brakuje.
59' Górnik zamknięty we własnej połowie, jednak nic z tej przewagi nie wynika.
58' Z autu Maciej Mysiak. Zamieszanie pod bramką... jednak taka gra nie przynosi nam celnych strzałów.
56' Magiera fauluje na połowie Pogoni. Sędzia uspokaja także Hrymowicza i Szczota.
55' Kontra Górnika - na szczęście rywale także nie grzeszą celnością.
54' Na spalonym Marcin Bojarski... szkoda.
53' Głośny doping pomaga Portowcom. Jednak Petasz z wolnego trafia... prosto w mur.
52' Gorąco pod bramką Górnika!!! Zamieszanie pod bramką po dośrodkowaniu Marcina Nowaka - tam strzału próbował Moskalewicz, a po chwili minimalnie z dystansu uderzał Pietruszka - skończyło się tylko na rzucie rożnym.
51' Magiera z rzutu wolnego. Wyglądało groźnie, jednak nikt nie zdołał doskoczyć do piłki - grę wznawia Janukiewcz.
50' Mysiak nieprzepisowo zatrzymuje Roberta Szczota.
49' Kontra gości - Janukiewicz broni strzał Adriana Świątka.
48' Gol!!!!!!!!!!! Nie, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Marcina Bojarskiego, którą głową skierował piłkę do bramki Górnika.
47' Rzut z autu na wysokości pola karnego Górnika. Dośrodkowanie w pole karne zbyt wysoko by doszli do niego napastnicy Pogoni.
46' Mysiak uderza na bramkę Sebastiana Nowaka - golkiper gości łapie piłkę.
46' Początek drugiej części spotkania.
Po pierwszych 45 minutach spotkania mamy bezbramkowy remis. Pogoń minimalnie przeważała, ale do zdobycia bramki zabrakło trochę szczęście, ale przede wszystkim dobrego wykończenia.
45' Ostatni strzał na bramkę Górnika... i sędzia kończy pierwszą połowie.
44' Blisko oddania strzału z pozycji sam na sam Maciej Mysiak - jednak ciężko było opanować tak przypadkowo zagraną piłkę.
43' I mamy jednak uderzenie Moskalewicza, które przyniosło nam kolejny korner.
42' I czwarty rzut rożny dla Pogoni. Wzmaga się doping na stadionie w tych ostatnich minutach pierwszej połowy. Działo się wiele pod bramką gości - zabrakło tylko strzału.
41' Rzut wolny dla Pogoni. Przy piłce Rogalski. Ładne i celne uderzenie - jednak dobrze ustawiony bramkarz Górnika łapię futbolówkę.
40' Pierwszy korner dla Górników. Odważna interwencja Janukiewcza i uderzenie z dystansu Adama Banasia - na szczęście mocno niecelne.
39' Był to dopiero pierwszy celny strzał na bramkę Górnika. Rywale Pogoni mają już na swoim koncie trzy takie uderzenia.
38' Znów rzut wolny dla Pogoni. Znów Petasz do Moskalewicza - uderzenie głową może i ładne, ale zbyt słabe jak na Sebastiana Nowaka.
37' Petasz do Moskalewicza, ten blisko oddania strzału na bramkę. Interwencja bramkarza gości budzi kontrowersje - sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia.
36' Kontra Górnika. Celny strzał Adama Dancha i pewna obrona golkipera Pogoni.
35' Znów wycofanie do Pietruszki, ten zanim zdążył złożyć się do strzału zza pola karnego byli już przy nim piłkarze Górnika.
34' Ładne zagranie Petasza i uderzenie na bramkę Górnika. Trzeci rzut rożny dla Portowców.
33' Michał Pazdan ukarany żółtą kartką za faul na Olgierdzie Moskalewiczu. Rzut wolny, jednak dośrodkowanie mało celne.
32' Na połowie rywali faulowany Marcin Nowak.
32' Pozornie niegroźny strzał Bojarskiego mógł sprawić miłą niespodziankę - zabrakło naprawdę nie wiele by piłka wślizgnęła się do bramki tuż pod poprzeczką.
31' Żółtą kartką ukarany Omar Jarun za faul na Mariuszu Magierze. Sam poszkodowany wykonuje rzut wolny, piłka spada na głowę Szczota, jednak Janukiewicz ze spokojem chwyta futbolówkę.
29' Górnicy także nie spieszą się z rozgrywaniem piłki.
28' Składną grę Portowców psują niecelne podania.
27' Moment uspokojenia gry. Portowcy powinni jednak przeć do przodu zamiast rozgrywać piłkę na własnej połowie.
25' Gra na połowie Pogoni, jednak bez zagrożenia bramki Janukiewcza.
23' Z rożnego Pietruszka zagrał do wycofanego Rogalskiego, ten jednak nie miał miejsca by oddać dobry strzał na bramkę. To co nie udało się pomocnikowi, udało się obrońcy: Mysiak zza pola karnego tuż nad poprzeczką bramki Górnika.
23' Rzut wolny dla Pogoni w środku boiska. Przy piłce Rogalski i Petasz... uderzenie Petasza i po rykoszecie mamy drugi korner dla Portowców.
22' Po piłkarzach widać już lekkie zmęczenie - kibice wytrwale i głośno dopingują Portowców.
20' Ciekawie rozegrany rzut wolny - może i ładnie dla oka, ale mało skutecznie.
19' Kontra gości - Robert Szczot płaskim strzałem chciał zaskoczyć golkipera Pogoni - Janukiewicz pewnie łapię piłke.
19' Piękne uderzenie Maksymiliana Rogalskiego z dystansu. Sebastian Nowak wyciąga się jak struna, jednak piłka mija lewy słupek bramki Zabrzan.
19' Chęci są, droga pod bramkę gości jakby przetarta... brakuje tylko wykończenia.
18' Walczy Bojarski walczy, jednak kapituluje wobec obstawy trzech obrońców.
17' Długa piłka z prawej adresowana do Rogalskiego - minimalnie za mocno by napastnik Pogoni zdołał przejąć piłkę.
16' Petasz z lewej do środka do Roglaskiego, ten przedłuża na prawo do Mysiaka. Dużo zamieszania - strzału na bramkę brak.
15' Momentami chaotyczna, ale skuteczna gra defensywy Pogoni.
14' Spotkanie nabiera rozpędu - akcja za akcję.
14' Odpowiedź Górników - bez interwencji Janukiewcza.
13' Próba strzału Marcina Bojarskiego.
13' Rogalski na głowę Moskalewicza stojącego przy bliższym słupku - niestety chybił napastnik Pogoni.
12' Moskalewicz z lewej strony w pole karne Górnika - mamy pierwszy rzut rożny.
11' Optyczna przewaga Pogoni - jednak bez zagrożenia bramki Sebastiana Nowaka.
10' Przemysław Pietruszka do boku do Rogalskiego - ten zagrywa w pole karne, jednak szybciej do piłki dopadli defensorzy z Zabrza.
9' Rzut wolny w środkowej strefie boiska. Piotr Petasz płasko do Rogalskiego - ten uderza bardzo niecelnie.
8' Adam Danch próbował dośrodkować w pole karne Pogoni - nie wyszło mu to zagranie i Radosław Janukiewcz wznawia grę.
7' Błąd defensywy Pogoni - Bonin przejmuje piłkę i gna w kierunku bramki - na szczęście obrońcy naprawili swój błąd.
6' Bojarski w narożniku boiska, podanie do Petasza, ten traci piłkę, jednak zgłasza przewinienie piłkarza Górnika.
5' Moment przewagi Pogoni - gra toczy się na połowie rywali.
4' Niech głośny kibiców z pod zegara porwie ich do gry.
3' Próba ataku Pogoni. Bardzo aktywny jest Marcin Bojarski.
2' Ehh... niestety kontrę Pogoni psuje Marcin Bojarski, który bardzo niedokładnie podał piłkę.
1' I mamy rzut wolny dla gości. Mariusz Magiera ustawia piłkę na 27 metrze od bramki Radosława Janukiewicza. Dobre dośrodkowanie, jednak wybijają Portowcy i piłka trafia do Olgierda Moskalewicza.
1' Górnicy od pierwszych sekund spotkania stosują pressing. Pogoń rozgrywa piłkę na własnej połowie.
1' Rozpoczęli piłkarze Pogoni.
Tylko zwycięstwo Portowcy, tylko zwycięstwo !!!
Do rozpoczęcia meczu pozostało jeszcze kilka minut, jednak kibice nie szczędzą gardeł i już dopingują swoje drużyny.