www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Zapowiedź spotkania Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Już jutro piłkarze Pogoni Szczecin rozegrają ósmą kolejkę spotkań ekstraklasy. Tym razem w Płocku zmierzą się z Wisłą. Ostatni raz obie ekipy spotkały się 17 maja 2003 roku w Płocku, gdzie szczecinianie przegrali 1:2, prowadząc do przerwy 1:0. W meczu tym bramki strzelali: Piotr Kluzek dla Pogoni, Marcin Wasilewski i Jarosław Maćkiewicz dla Wisły.

Wisła po siedmiu kolejkach z ośmioma punktami zajmuje ósme miejsce.Fot. JuN Wiślacy na swoim terenie w tym sezonie odnieśli jedną porażkę z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 0:1, bezbramkowo zremisowali z Górnikiem Zabrze, wygrali z Polonią Warszawa 4:1 i Górnikiem Łęczna w ostatniej kolejce 3:0 po bramkach: Pawła Sobczaka, Dariusza Gęsiora i Dariusza Romuzgi. Największą skuteczność strzelecką w zespole prowadzonym przez Mirosława Jabłońskiego prezentuje Ireneusz Jeleń mając na koncie trzy gole. Nafciarzy reprezentuje dwóch byłych Portowców: Dariusz Gęsior, który w Szczecinie występował w latach 2000/02 strzelając siedem bramek oraz Paweł Sobczak, który w barwach Pogoni nie wygrał żadnego meczu, rozgrywając pięć w niepełnym wymiarze czasowym. 

Pogoń odniosła w ostatniej kolejce drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując GKS Katowice 4:2. Nadal trwa dobra passa Claudio Milara na obiekcie przy Twardowskiego, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w tym właśnie meczu. Na boisku w Płocku nie zobaczymy Grzegorza Matlaka, Sergio Bataty i Mauro, którzy są kontuzjowani. W bramce wystąpi prawdopodobnie Waldemar Grzanka, który nadal będzie zastępował Krzysztofa Pilarza mającego problemy z więzadłami kolanowymi. Do składu po kontuzji stawu skokowego powrócił Rafał Grzelak.

Fot. JuNFaworytem meczu jest Wisła, która będzie chciała podtrzymać dobrą passę i wygrać trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Portowcy jednak w tym meczu mogą pokusić się o niespodzianke i nawet komplet punktów, gdyż płocczanie to nie jest drużyna mega gwiazd i przy pełnej determinacji ze strony naszych zawodników Wisła jest do pokonania. Liczymy, iż w końcu uda się Pogoni powrócić z meczu wyjazdowego ze zwycięstwem. Na mecz wybierają się szczecińscy fani, jednak na stadion zostaną wpuszczeni tylko ci z aktywowanymi kartami chipowymi.
Początek meczu o godz. 15.30

Autor: Marlena
Data: piątek, 1 października 2004 r., godz: 00:00
Źródło: własneBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności