www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Pogoń Szczecin -:- GKS Katowice - zapowiedź meczu
Już w najbliższą sobotę na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie Portowcy rozegrają siódme spotkanie ligowe w tym sezonie. Tym razem podejmować będą katowicki GKS. Oba zespoły po raz ostatni spotkały się 3 maja 2003 roku w Katowicach. Szczecinianie przegrali to spotkanie 0:2 po bramkach Tomasza Wydmuszka (bramka samobójcza) i Stanisława Wróbla.
Katowiczanie po sześciu kolejkach zajmują 12 miejsce z dorobkiem 4 punktów. Na swoim koncie mają jedno zwycięstwo z Górnikiem Łęczna 4:0, jeden bezbramkowy remis w ostatniej kolejce z Wisłą Płock oraz cztery porażki: z Lechem Poznań 0:3, Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 2:3, Wisłą Kraków 0:3 i Polonią Warszawa 0:2. W spotkaniach tych strzelili sześć bramek, tracąc jedenaście. Najskuczniejszym piłkarzem w zespole GKS jest Grzegorz Kmiecik, zdobywca 3 bramek. Po jednej strzelili Artur Andruszczak, Paweł Brożek i Krzysztof Markowski. W GKS-ie do zdrowia po kontuzji dochodzi Ryszard Czerwiec, który prawdopodobnie wystąpi już w Szczecinie. Natomiast Mieczysław Agafon, Dariusz Klytta i Roman Madej w ciągu tygodnia skarżyli się na zatrucie pokarmowe. W barwach zespołu z Katowic na boisku zobaczymy Artura Andruszczaka, który w  sezonie 2003/04 reprezentował barwy Pogoni.
Szczecinianie są od Katowiczan oczko niżej w ligowej tabeli, ze względu na gorszy bilans bramkowy (siedem strzelonych i aż siedemnaście straconych bramek). Pogoń podobnie jak GKS w ostatniej kolejce zremisowała. Remis Pogoni jednak, można uznać za bardzo dobry wynik gdyż piłkarze przegrywając po 10 min spotkania z Polonią 0:2 podnieśli się, podjeli walke i ostatecznie zremisowali 3:3. Były to pierwsze bramki strzelone przez Pogoń na wyjeździe w tym sezonie i pierwszy punkt zdobyty na boisku rywala. Do dyspozycji trenera na jutrzejszy mecz będzie już Mariusz Masternak, któremu kończy się kara za czerwoną kartkę. Kontuzjowany nadal jest Grzegorz Matlak (uraz kręgosłupa), który do gry powróci za około miesiąc. Natomiast Rafał Grzelak mający uraz stawu skokowego powoli powraca do zdrowia i w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć go na boisku.
Co łączy oba zespoły oprócz tego, iż mają na koncie po 4 punkty i ostatnie swoje mecze ligowe zremisowały? Otóż oba kluby posiadają bardzo młodych jak na te stanowisko prezesów. W GKS-ie już od stycznia 2000 roku funkcję tę pełni 28-letni Piotr Dziurowicz natomiast w Pogoni od początku września stanowisko to objął Dawid Ptak.  Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Pogoń będzie zapewne chciała odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie i wyprzedzic sąsiada w tabeli. GKS przyjedzie do Szczecina również z nastawieniem na zwycięstwo, choć remis również będzie dobrym wynikiem dla piłkarzy z Katowic. Faworytem jest jednak Pogoń, ponieważ spotkanie rozegra przed własną publicznością, która to zawsze potrafi głośno dopingować i podrywać piłkarzy do walki w ciężkich chwilach. Miejmy nadzieje, że sobotniego wieczoru to my będziemy cieszyć się z kolejnych trzech punktów.
Początek meczu o godz.18.00.

Autor: Ali
Data: piątek, 24 września 2004 r., godz: 00:00
Źródło: własne/MarlenaBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności