www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
List otwarty kibiców Pogoni Szczecin
Skończył się już czas przeznaczony na jałowe dyskusje i obietnice bez pokrycia.
Ostatnie wypowiedzi prezesa SSA „POGOŃ” Szczecin i miejskich decydentów nie pozostawiają nam żadnych złudzeń, kolejne zaś spotkania nie przynoszą efektów
.

W chwili obecnej Nasza Pogoń, jest wyłącznie marionetką w rękach biznesmenów i polityków, służącą im do rozgrywania swoich podejrzanych interesów...

Mamy tego dość. Czas podjąć radykalne działania.

My, Kibice Pogoni Szczecin nie zgadzamy się na dalsze funkcjonowanie klubu w obecnej formie.

1. Żądamy rozwiązania Sportowej Spółki Akcyjne „Pogoń” Szczecin, poprzez wystąpienie z niej udziałowca jakim jest Miasto.
2. Na bazie istniejących przepisów prawa zawiązania nowej SSA i zgłoszenie jej do rozgrywek centralnych.
3. Przeprowadzenia rzetelnego rozliczenia środków finansowych poprzedniej SSA, poprzez wykonanie audytu przez niezależną firmę.
4. Publicznego ujawnienia dokumentów finansowych związanych z działalnością SSA „Pogoń” Szczecin, podpisanych(?) umów i zobowiązań finansowych.
5. Zwołania publicznej debaty telewizyjnej z udziałem przedstawicieli Miasta, kibiców i spółki Mat Trade.

UZASADNIENIE:
W obecnym kształcie i formie SSA „Pogoń” Szczecin nie ma możliwości normalnego funkcjonowania i realizowania podstawowego celu, dla którego została powołana, czyli prowadzenia pierwszoligowej drużyny piłkarskiej.
Działania Zarządu Spółki i jej Prezesa, poprzez odwołanie zaplanowanych treningów, wstrzymanie finansowania SSA, czy groźbę wycofania zespołu z rozgrywek ligowych, oraz ogłaszanie tego publicznie noszą znamiona celowego działania na szkodę Spółki.

· Powołanie nowego sportowego podmiotu gospodarczego, jest tu jedynym racjonalnym wyjściem z sytuacji. Udziałowcami nowej SSA „Pogoń" będzie Miasto Szczecin i Stowarzyszenie MKS Pogoń Szczecin, zainteresowane firmy z rejonu Pomorza Zachodniego oraz kibice.
Spośród udziałowców powołany zostanie Zarząd Spółki, której pierwszoplanowym zadaniem będzie prowadzenie działalności sportowej, a w szczególności ligowej drużyny piłkarskiej i drużyn młodzieżowych.

· Audyt, przeprowadzony przez niezależną firmę, pozwoli zorientować się w skali racjonalnych i WYMAGALNYCH zobowiązań finansowych, potrzebnych do uzyskania od PZPN akcesu, do przystąpienia nowej drużyny piłkarskiej do rozgrywek szczebla centralnego.

· Publiczne ujawnienie wszelkich dokumentów finansowych i umów, oraz debata przed kamerami telewizyjnymi, pozwoli wyjaśnić i oczyścić atmosferę wobec klubu będącego do niedawna sportową DUMĄ POMORZA, a od kilkunastu miesięcy kojarząca się sportowej Polsce i Europie z podejrzanymi interesami i matactwami.

Żądamy podjęcia natychmiast stosownych działań w celu realizacji powyższych postulatów.


Pogoń Walcząca
Szczecin 06.01.2003r.

Autor: Pogoń Walcząca
Data: wtorek, 7 stycznia 2003 r., godz: 00:00Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności