www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Trochę o Albinie Mikulskim nowym trenerze Pogoni
Urodził się 3 stycznia 1957 r. w Sieniawie. Jest trenerem, wykładowcą akademickim i był piłkarzem. W miejscowym KS Sieniawa zaczynał przygodę z futbolem, następnie - jako junior - trafił do Avii Świdnik. W zespole seniorskim tego klubu zaliczył jeden występ w II lidze przeciwko Jagiellonii Białystok. W latach 1976-77 bronił barw Stali Stalowa Wola, by w lipcu 1977 r. przejść do chorzowskiego Ruchu. Jako zawodnik „niebieskich" (1977-85) rozegrał w ekstraklasie 235 meczów, zdobywając w nich 47 bramek. Wywalczył z Ruchem tytuł mistrza Polski w sezonie 1979/80. Raz wystąpił w reprezentacji Polski B, szesnaście razy zagrał w drużynie młodzieżowej, zdobywając w tych występach dwa gole.
Po zakończeniu kariery zawodniczej krótko prowadził GKS Tychy, był też wykładowcą na AWF w Katowicach. Następnie wyjechał na osiem lat do Australii, gdzie prowadził zawodowe kluby. Przez dwa lata trenował zespół Polonii Sydney (II liga) oraz Wolongong United. Będąc na Antypodach, złożył podanie o pracę na uczelni i został wykładowcą Australian College of Physical Edu-cation w Sydney. Po powrocie do kraju w 1995 roku zaczął trenować trzecioligowy Wawel Kraków, który wprowadził do II ligi, a od kwietnia 1998 r. był trenerem Odry Wodzisław. W minionym sezonie uratował przed spadkiem drugoligową Odrę/Vartę Opole.
Od początku sezonu 1999/00 prowadził Pogoń Szczecin. Przejął zespół, który jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek był przez wielu wskazywany jako kandydat do spadku. Rundę jesienną za-kończył na piątym miejscu. W kwietniu zarząd Sportowej Spółki Akcyjnej Pogoń podjął decyzję o zwolnieniu Mikulskiego. Powodem miało być słabe przygotowanie portowców do rundy wiosennej oraz złe wyniki. Odszedł z Pogoni w dość dziwnych okolicznościach. Zespół przegrał dwa łatwe mecze z Górnikiem i ŁKS. Po tych spotkaniach Albin Mikulski został zwolniony. Wcześniej jednak był bardzo chwalony za pracę w Szczecinie. Od 3 maja 2000r. Prowadził Petro Płock, a później Polonie Warszawa.
Albin Mikulski ma żonę Joannę. Ich 21-letni syn Tomasz studiuje informatykę w Sydney.

Autor: -
Data: wtorek, 18 czerwca 2002 r., godz: 00:00
Źródło: http://petra.free.plock.pl/Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2024   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności