www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Ocena końcowa
Co prawda to jeszcze nie koniec sezonu, ale już teraz można wystawić indywidualne oceny poszczególnym zawodników. Oto i one.
1. Sławomir Olszewski - można powiedzieć, że słabo grający zawodnicy z pola z obrony Pogoni z każdego bramkarza zrobić wyróżniającą się postać. Tak też i było ze Sławkiem. Nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Wszyscy mogli być pewni, że tak łatwo nie dopuści do utraty bramki. Znakomity refleks, wysoki procenty wygranych pojedynków 1 na 1,dobra gra w przed polu. Aby być w pełni kompletnym zawodnikiem, powinien popracować nad bardziej stanowczym dyrygowaniem partnerami w obronie, ponieważ po odejściu Węgrzyna takiej postaci nie ma.
2. Siergiej Szypowski - niegdyś wspaniały bramkarz, z niesamowitym refleksem i dużą charyzmą. Chociaż przysłowie mówi: Bramkarz jak wino, czym starszy tym lepszy. To niestety Siergiej zatracił trochę z pewności i szybkości. W razie problemów zdrowotnych Sławka, może zastąpić go godnie między słupkami.
3. Marcin Gumowski - jego forma jest wielką niewiadomą, tak samo jak umiejętności. Lecz w sparingach w których wystąpił oraz w meczach rezerw, spisuje się doskonale i widać że piłka jest jego pasją. Musi tylko w odpowiedni sposób się rozwijać, a będzie z niego dużo dobrego.
4. Maciej Stolarczyk - można by rzec-niespełniony talent. Solidny i twardy gracz. Z zapędem pod bramkę przeciwnika. Posiada świetne warunki fizyczne. Gdyby nie popełniał od czasu do czasu (za często) szkolnych błędów oraz grał trochę mniej brutalnie(zdecydowanie za dużo kartek), Tomasz Kłos mógłby być jego zmiennikiem...
5. Marek Walburg - zawodnik zagadka. Gra defensywnego pomocnika lub wysuniętego obrońcę. Momentami potrafi błysnąć techniką. Mimo swojego wzrostu zbyt wolny i trochę za szczupły. Ale świetnie sprawia się jako "plaster" na rywala. Zawodnik który ma Walburga na sobie ma mecz z głowy. Gdyby popracował nad szybkością (a to zawsze można podszkolić) i nie "tankował" za dużo byłby jeszcze bardziej pożyteczny.
6. Wojciech Kinczel - trudno określić jego grę. Powinien ogrywać się na boiskach I ligi. Kuras zdecydowanie za mało go wpuszczał, aby można było coś konkretnego powiedzieć.
7. Paweł Skrzypek - złoty chłopak. Prawie każda drużyna chciała by mieć tak solidnego zawodnika w swoich szeregach. Zwinny, szybki, dobry wyszkolony technicznie. Posiadający, jak na obrońcę pożyteczną zdolność do podróży pod bramkę rywali. Powinien popracować nad odpornością psychiczne. Po jakiejkolwiek kontuzji, na początkach jego gry widać pewien strach przed ostrymi starciami.
8. Leszek Pokładowski - typowy pracuś. Zaraz po Drumlaku drugi technik w Pogoni. Szybki i o żelaznych płucach. Potrzebuje dużego spokoju psychicznego aby grać na wysokim poziomie. Niestety przydarzają mu się zbyt często błędy. Co prawda nadrabia wszystkie wady swoją waleczności i ambicją, ale to trochę za mało.
9. Jacek Bednarz - w Szczecinie bardziej z "musu" niż z chęci. Zdecydowanie za wolny. W każdym meczu widać jak pierwsze kilkanaście minut w jego wykonaniu to solidna bieganina (nie zawsze pożyteczna). Lecz kolejne to już nie za szybkie truchtanie na boisku. Kiedy jest zmęczony a biegnie charakterystyczne spuszczanie głowy w dół. Gdyby poprawił szybkość, kondycję i byłby bardziej zdecydowany, byłby częściej oklaskiwany na stadionie.
10. Arkadiusz Mysona - obrońca przemianowany na napastnika. W jego kilku występach widać było ogromne serce do gry, ale i niewielką tremę. W końcówce i tak mizernego sezonu powinien być częściej wpuszczany na boisku, bo jak nie teraz to kiedy?
11. Radosław Biliński - sporo widzący na boisku piłkarz. Szybki i ambitny. Lecz zdecydowania za mało razy grał pierwsze skrzypce w jakimkolwiek meczu. Doskonałe się czuje przy Drumlaku, lecz gorzej jest samemu prowadzić grę. W jego grze widać bojaźliwość wzięcia ciężaru gry na siebie i zrobieniu jakiegoś rajdu zakończonego strzałem.
12. Piotr Dubiela - średni zawodnik z momentami dobrej czy bardzo dobrej gry. Potrafi pociągnąć do końca boiska i idealnie za centrować. Lecz za rzadko mu to wychodzi. Pod koniec meczu siada mu kondycja. Posiada precyzyjne podanie i dobry strzał z rzutów wolnych.
13. Łukasz Żebrowski - podobnie Wojciech Kniczel (zobacz wyżej).
14. Michał Godras - jw.
15. Rafał Piotrowski - zawodnik przeciętny. Potrafi minąć zawodnika ale przy większej ilości się gubi. Dysponuje atomowym uderzeniem (jak czysto trafi w piłkę). Biegający na całej długości boiska i pomagający ze wszystkich sił. Powinien nabrać pewności siebie i mieć częstsze pociągi na bramkę przeciwnika. Częściej powinien też oddawać strzały na bramkę.
16. Paweł Drumlak - niewątpliwie znak firmowy Pogoni (oprócz Turka).Wyborny technik i król środka boiska. Potrafiący z każdej niemal pozycji precyzyjnie podać kolegą z drużyny. Szybki, waleczny. Lecz zbyt często miewający zastoje. Częściej powinien podrywać kolegów do walki. Jeżeli po sezonie przeniósł by się do Hannoveru i tam dalej rozwijał, kadra miała by z niego pożytek.
17. Mariusz Misiura - zawodnik z potencjałem, który jeżeli będzie częściej ogrywał się w lidze, będzie pożyteczny dla drużyny. Już teraz w kilku występach widać że mimo małego doświadczenia ligowego, nie boi się pojedynków z przeciwnikiem.
18. Tomasz Podobas - w meczach rezerw, zachowaniem przypomina w niewielkim stopniu Drumlaka. Dobrze wyszkolony technicznie i posiadający szybki start do piłki. Być może kiedyś wartościowy zawodnik.
19. Dariusz Dźwigała - na pomocy zdecydowanie lepszy niż w obronie, do której jest za niski. Niesamowicie waleczny i ruchliwy. Potrafiący na 2-3 krokach przyśpieszyć. Doskonale wykonuje rzuty wolne, które są jego domena. Lecz ostatnio i ten element nie wychodzi mu tak jak powinien. Jego zaletą jest również nie sygnalizowany strzał zza pola karnego, który powinien częściej stosować.
20. Maciej Kaczorowski - utalentowany napastnik. W pierwszych meczach rundy wiosennej wyróżniał się na boisku, przede wszystkim szybkością i walecznością ,lecz z każdym meczem systematycznie zatracał te zalety. Po treningach powinien zostawać i do upadłego trenować strzały.
21. Bartosz Ława - nie grał w ogóle w tej rundzie. W poprzedniej podpora pomocy Pogoni i Polski U-21.Dobry kondycyjnie i szybkościowo, posiadający bardzo dobrą lewą stopę. Wielkie osłabienie Pogoni.
22. Robert Dymkowski - stary wyjadacz. Jego wizytówką to gra głową, ale nie ostatni czasy. Zbyt często nie potrafiący wykorzystać wybornych sytuacji w polu karnym. Nie potrafiący skierować piłki do siatki z 3 metrów, ale strzelający gole z w akrobatyczny sposób. Jak nikt inny w Pogoni potrafi w polu karnym znaleźć sobie dogodne miejsce do strzału. Gdyby jeszcze to wykorzystywał...
23. Rafał Andruszko - zbyt często nie widzieliśmy tego zawodnika na boisku. Więc trudno jego grę ocenić.
24. Jacek Kosmalski - nie potrafi pokazać w całości tego co potrafi. Dobra lewa noga. W meczach których grywał, tylko w paru pokazał na co go stać. Powinnien nabrać pewności i częściej podawać do lepiej ustawionych.
25. Denis Sokołowski - jego transfer miał pomóc formacji ataku, a tak na dobrą sprawę nie wniósł nic nowego.

Czekamy na opinie pod felietonem.

Autor: Sanbal
Data: poniedziałek, 29 kwietnia 2002 r., godz: 00:00Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności