www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Mistrzostwa Świata nie dla wszystkich
Im bliżej mistrzostw świata, tym więcej będzie spekulacji wśród zwykłych kibiców
i prasowych „znawców” piłki o tym kogo powinien powołać Jerzy Engel. Jednym z takich „znawców” jest trener Ruchu Radzionków (były zawodnik naszej ligi) Marek Koniarek. Zapytany przez dziennikarzy Przeglądu Sportowego o kandydatów do naszej bramki na mistrzostwa stwierdził, że on poleca Engelowi .....Piotra Lecha. Zamurowało mnie całkowicie. Jeżeli Pan Koniarek uważa, że Lech był dobry jesienią, to wiem dlaczego na naszą ligę wołamy „ligowa szarzyzna”. Nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać. Otóż powiem Panu Panie Koniarek, niech Pan nie opowiada takich głupot, bo ja jak się śmieję to mam zajady, a płakać mężczyźnie nie uchodzi. Obejrzyj Pan na wideo występy swojego pupilka w rundzie jesiennej (polecam kilka samobójczych bramek) i daj Pan sobie spokój z doradzaniem selekcjonerowi.
Jerzy Engel naprawdę już ma w 95% wyselekcjonowaną kadrę. Czy ktoś się z tym zgadza czy nie, reprezentacja już jest prawie gotowa. Grający w totka wiedzą co to są pewniaki. Otóż pewniakami u Engela są: Dudek, Hajto, Wałdoch, Kłos, Żewłakow, J. Bąk, Świerczewski, Kałużny, Koźmiński, Karwan, Olisadebe, Kryszałowicz i drugi z braci Żewłakowów. W drugiej grupie prawie pewni, ale z małym znakiem zapytania (jak unikną kontuzji i będą grali w klubach to też pojadą) są: Matysek, Majdan, A. Bąk, Krzynówek, Iwan, Zieliński i Zdebel. To mamy już 20-u zawodników. Pozostają 3 miejsca (w tym dwa dla napastników), do których nie zawsze uzasadnione pretensje mają zawodnicy testowani już w kadrze, którzy tak do końca nie przekonali do siebie trenera ( Kukiełka, Gilewicz, Pater, Juskowiak, Kosowski, Kos, Rząsa, Wierzchowski i Kiełbowicz). Są jeszcze ostatnio sprawdzani Wichniarek i Sypniewski oraz wywoływani przez prasę lider strzelców naszej ligi Żurawski, kontuzjowany Klimek, „syn marnotrawny” z Lubina Grzybowski, Ratajczyk i Kłak
A gdzie miejsca dla młodych? Może Engel pójdzie w ślady Kazimierza Górskiego i zabierze 2-3 młodych zawodników? Najlepsi z nich to Smolarek, Moskała, Wróblewski, Głowacki, Rasiak i 17-letni Kuzera. Który z zawodników Pogoni ma szansę wyjechać na mistrzostwa? Niestety poważnych kandydatów nie widzę. Jedynie Drumlak i Skrzypek mogliby zawalczyć o miejsce w reprezentacji. Obaj jednak zbyt często mają problemy z kontuzjami. Życzę im zdrowej i udanej wiosny. Może wtedy...

PS.
Do 20-ki pewniaków Engela dodałbym Sypniewskiego (ograny zawodnik z dobrym przeglądem pola i niezłym dryblingiem) i Moskałę (umie zamieszać i nikogo się nie boi). Jedno miejsce zostawiłbym dla zawodnika, który wykaże się najlepszą formą na wiosnę.
A może prawie pewniaka Zdebela warto zamienić na naszego zdrowego Drumiego, który w życiowej formie potrafi zakręcić każdym przeciwnikiem.

Autor: Maszt
Data: poniedziałek, 31 grudnia 2001 r., godz: 00:00Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności