www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Mistrzostwa ¦wiata nie dla wszystkich
Im bliżej mistrzostw ¶wiata, tym więcej będzie spekulacji w¶ród zwykłych kibiców
i prasowych „znawców” piłki o tym kogo powinien powołać Jerzy Engel. Jednym z takich „znawców” jest trener Ruchu Radzionków (były zawodnik naszej ligi) Marek Koniarek. Zapytany przez dziennikarzy Przegl±du Sportowego o kandydatów do naszej bramki na mistrzostwa stwierdził, że on poleca Engelowi .....Piotra Lecha. Zamurowało mnie całkowicie. Jeżeli Pan Koniarek uważa, że Lech był dobry jesieni±, to wiem dlaczego na nasz± ligę wołamy „ligowa szarzyzna”. Nie wiedziałem czy się ¶miać, czy płakać. Otóż powiem Panu Panie Koniarek, niech Pan nie opowiada takich głupot, bo ja jak się ¶mieję to mam zajady, a płakać mężczyĽnie nie uchodzi. Obejrzyj Pan na wideo występy swojego pupilka w rundzie jesiennej (polecam kilka samobójczych bramek) i daj Pan sobie spokój z doradzaniem selekcjonerowi.
Jerzy Engel naprawdę już ma w 95% wyselekcjonowan± kadrę. Czy kto¶ się z tym zgadza czy nie, reprezentacja już jest prawie gotowa. Graj±cy w totka wiedz± co to s± pewniaki. Otóż pewniakami u Engela s±: Dudek, Hajto, Wałdoch, Kłos, Żewłakow, J. B±k, ¦wierczewski, Kałużny, KoĽmiński, Karwan, Olisadebe, Kryszałowicz i drugi z braci Żewłakowów. W drugiej grupie prawie pewni, ale z małym znakiem zapytania (jak unikn± kontuzji i będ± grali w klubach to też pojad±) s±: Matysek, Majdan, A. B±k, Krzynówek, Iwan, Zieliński i Zdebel. To mamy już 20-u zawodników. Pozostaj± 3 miejsca (w tym dwa dla napastników), do których nie zawsze uzasadnione pretensje maj± zawodnicy testowani już w kadrze, którzy tak do końca nie przekonali do siebie trenera ( Kukiełka, Gilewicz, Pater, Juskowiak, Kosowski, Kos, Rz±sa, Wierzchowski i Kiełbowicz). S± jeszcze ostatnio sprawdzani Wichniarek i Sypniewski oraz wywoływani przez prasę lider strzelców naszej ligi Żurawski, kontuzjowany Klimek, „syn marnotrawny” z Lubina Grzybowski, Ratajczyk i Kłak
A gdzie miejsca dla młodych? Może Engel pójdzie w ¶lady Kazimierza Górskiego i zabierze 2-3 młodych zawodników? Najlepsi z nich to Smolarek, Moskała, Wróblewski, Głowacki, Rasiak i 17-letni Kuzera. Który z zawodników Pogoni ma szansę wyjechać na mistrzostwa? Niestety poważnych kandydatów nie widzę. Jedynie Drumlak i Skrzypek mogliby zawalczyć o miejsce w reprezentacji. Obaj jednak zbyt często maj± problemy z kontuzjami. Życzę im zdrowej i udanej wiosny. Może wtedy...

PS.
Do 20-ki pewniaków Engela dodałbym Sypniewskiego (ograny zawodnik z dobrym przegl±dem pola i niezłym dryblingiem) i Moskałę (umie zamieszać i nikogo się nie boi). Jedno miejsce zostawiłbym dla zawodnika, który wykaże się najlepsz± form± na wiosnę.
A może prawie pewniaka Zdebela warto zamienić na naszego zdrowego Drumiego, który w życiowej formie potrafi zakręcić każdym przeciwnikiem.

Autor: Maszt
Data: poniedziałek, 31 grudnia 2001 r., godz: 00:00Brak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służ± do prezentacji opinii odwiedzaj±cych, którzy s± w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatno¶ci