www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Jesienna kadra Pogoni
Bramkarze

Siergiej Szypowski (6 spotkań) - doznał kontuzji w meczu ze Śląskiem i nadal leczy uraz. Obronił dwa rzuty karne.
Wojciech Tomasiewicz (2 mecze, w jednym zmienił Szypowskiego) - dostał szansę w meczu z Fylkirem i popełnił błąd, który kosztował Pogoń utratę gry w Pucharze UEFA.
Sławomir Olszewski (12) - pewny punkt zespołu. Przy dośrodkowaniach i strzałach z dystansu brakuje mu szczęścia w sytuacjach sam na sam.

Obrońcy

Kazimierz Węgrzyn (18) - nie zagrał tylko w Poznaniu (Puchar Polski). Pewny punkt zespołu. Na koncie ma dwie bramki i dwie żółte kartki.
Maciej Stolarczyk (16) - w trzech kolejkach pauzował z powodu nadmiaru kartek. W sumie 10 żółtych kartek i dwie czerwone. Dwie bramki; bardzo ważna we Wronkach, gdzie Pogoń zremisowała 1:1.
Paweł Skrzypek (4) - jesień zakończył w Rejkiawiku, gdzie zerwał więzadła w kolanie. Jedna żółta kartka i jedna asysta.
Jacek Bednarz (18) - dwa razy był zawodnikiem wchodzącym z ławki, grający asystent trenera Kurasa ma pewne miejsce w składzie. Wciąż nie ma szczęścia, ponieważ nie strzelił dla Pogoni bramki, ma za to jedną asystę i pięć żółtych kartek.
Piotr Mosór (6/2) - za szybko wrócił do gry i w Rejkiawiku odnowiła mu się kontuzja. Wrócił do gry w Poznaniu i wciąż jest daleki od formy z jesieni 2000. Jedna żółta kartka.
Marek Walburg (9/1) - zastąpił kontuzjowanego Skrzypka, ale w połowie sezonu sam musiał poddać się leczeniu kolana. Jedna żółta kartka.

Pomocnicy

Veselin Djokovič (8) - jedna bramka, jedna żółta kartka i tajemniczy wyjazd do Jugosławii.
Dariusz Gęsior (14) - opuścił Pogoń po meczu ze Stomilem i teraz gra w Amice. Dla portowców zdobył jedną bramkę, asystował także przy jednej.
Dariusz Dźwigała (10) - po odejściu Radka Majdana został liderem zespołu, jednak po miesiącu także on zdecydował się odejść do tureckiego klubu. Cztery bramki (trzy z rzutów wolnych plus karny).
Radosław Biliński (16/3) - podstawowy zawodnik po odejściu Dźwigały. Mniej widoczny od poprzednika, ale równie pracowity w środku pola. Jedna bramka, dwie asysty i jedna żółta kartka.
Paweł Drumlak (16/2) - siedem żółtych kartek, dwie bramki pomocnika, który wciąż ma szansę pojechać na mistrzostwa świata. Jego wiosna musi być jednak lepsza od jesieni.
Jerzy Podbrożny (19) - zagrał we wszystkich meczach i tylko w pojedynku ze Śląskiem opuścił boisko przed czasem. Pięć bramek i pięć asyst.
Leszek Pokładowski (15/7) - trener Kuras chyba znalazł mu odpowiednią pozycję. W roli kryjącego obrońcy spisuje się niemal bez zarzutu. Cztery żółte kartki i jeden pechowy gol samobójczy.
Rafał Piotrowski (5/5) - stały rezerwowy nie przekonał do siebie Kurasa i rzadko dostawał szanse gry.
Bartosz Ława (10/2) - wrócił w połowie rundy po wyleczeniu kontuzji kolana. Znów szaleje na lewym skrzydle, ale brakuje mu jeszcze precyzji. Szybko złapał cztery żółte kartki.
Piotr Dubiela (3) - grał mało z powodu kontuzji stawu skokowego.
Łukasz Żebrowski (1/1) - minutowy debiut z Legią.
Maciej Mysona (1/1) - minutowy debiut ze Śląskiem.

Napastnicy

Robert Dymkowski (15/2) - trzy bramki i jedna żółta kartka; mało jak na pierwszego napastnika, ale też i nie ma wielu szans do powiększania dorobku.
Maciej Kaczorowski (17/6) - jedna bramka i asysta, dwie żółte kartki.
Jacek Kosmalski (13/8) - jedna żółta kartka, nie zdołał jesienią potwierdzić instynktu strzeleckiego, który prezentował w III lidze.
Rafał Andruszko (7/7) - nie może przebić się do podstawowej jedenastki.
Ndayi Kalenga (3/3) - doszedł w trakcie sezonu i odszedł po kilku meczach.

Autor: JuN
Data: czwartek, 8 listopada 2001 r., godz: 00:00
Źródło: Gazeta WyborczaBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności