www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
„Tradycja zobowiązuje” – będzie ekstraklasa?
Po tym jak w czwartek władze Pogoni dały do zrozumienia, że mimo sprzeciwu Stowarzyszenia PSN, które jest udziałowcem Spółki Akcyjnej oraz Stowarzyszenia Kibiców Pogoni „Portowcy” rozmowy na temat przenosin Groclinu będą dalej kontynuowane niezadowolenie wśród wielu fanów Dumy Pomorza wzrasta z dnia na dzień.
A przecież nie tak to wszystko miało wyglądać. Zarówno z ust Zbigniewa Drzymały i jak i Artura Kałużnego podczas oficjalnej konferencji można było usłyszeć – nie będzie zgody kibiców – nie będą kontynuowane rozmowy!
Jak widać dżentelmeńska umowa przestała obowiązywać i obie strony za zgodą Stowarzyszenia MKS Pogoń Szczecin dążą do przenosin Groclinu do Szczecina.
W specjalnym oświadczeniu wydanym przez klub wspomina się o korzyściach z gry naszej drużyny w ekstraklasie a na samym końcu wytyka się anonimowość członkom Stowarzyszenia PSN, którzy jako pierwsi wyrazili swój sprzeciw w specjalnym oświadczeniu do mediów.
Sytuacja jest o tyle dziwna, że członkowie ci doskonale znani są władzą Pogoni a także Dariuszowi Adamczukowi i Grzegorzowi Kozakowi, którzy jeszcze parę tygodni temu byli w szeregach tego Stowarzyszenia. To między innymi wspomniana dwójka była twórcami B-klasową Pogoni Nowej, która była odpowiedzią na brazylijską Pogoń Antoniego Ptaka.
Po odejściu Ptaka powstała nowa Spółka Akcyjna i pod hasłami: Jedyna słuszna droga - Pogoń IV ligowa, awans do ekstraklasy rok po roku, nigdy więcej fuzji szczecińska drużyna rozpoczęła rywalizację na boisku.
Piłkarze Mariusza Kurasa wywalczyli awans do zreformowanej II ligi a kilka dni temu czar wspomnianych haseł i obietnic prysł, bo władze klubu postanowiły wejść do ekstraklasy szybszą drogą. Drogą, która ma zagorzałych przeciwników i zwolenników. Nastąpiły podziały, jedni przekonują drugich do swoich racji, są głosy łagodne, ale nie brak też ostrych komentarzy. Jedni wspominają przyjścia Ptaka z swoją Piotrcovią, która stała się potem II ligową Pogonią. Drudzy mówią, że pan Drzymała to poważny biznesmen i nie ma go co w ogóle porównywać do Ptaka. Innych interesuję to żeby Pogoń grała w ekstraklasie z silnymi zespołami w Polsce. Wtedy deklarują się, że pojawią się na stadionie przy ul. Twardowskiego. IV i II ligowa kopanina ich nie interesuje.
Władze Pogoni we wspomnianym wcześniej oświadczeniu twierdzą, że 90% kibiców jest za tym żeby Pogoń grała w ekstraklasie. Skąd te liczby? Niewiadomo.
Aby utwierdzić wszystkich w tym przekonaniu wczoraj uruchomiona została sonda na stronie oficjalnej i przy wyniku 50%-50% sonda została wstrzymana, najpierw z powodów technicznych, potem pojawiła się informacja, że z powodu nadużyć technicznych. Jakich nie wyjaśniono...
W nocy z czwartku na piątek na murach sąsiadujących z budynkiem klubowym przy ul. Karłowicza pojawiły się hasła: „Szczecin cały bez Drzymały”, „Kałużny-Smolny, Bóg wybacza, Pogoń nigdy”.
Dziś na mieście pojawiły się transparenty: "Nie dla fuzji - Prezydencie wierzymy w Pana!", "Stowarzyszenie MKS - mieliście bronić tradycji, a sprzedajecie Pogoń grodziskiej koalicji", "Jedyna słuszna droga - Pogoń II ligowa", „Tradycję Pogoni przehandlować chcecie – Waszak Florczak – Honor i Wierność, co wy o tym wiecie??” - to tylko niektóre z haseł, które mieszkańcy miasta zobaczyli dziś w Szczecinie.
Jedno jest pewne nie ma jedności, są za to podziały, które nic dobrego nie wróżą, czy Pogoń będzie grać w ekstraklasie, czy w II lidze środowisko skupione wokół Dumy Pomorza nie będzie już tak samo skonsolidowane. W obliczu tegorocznych obchodów 60-lecia naszego klubu i to pod bardzo jednoznacznym hasłem „Tradycja zobowiązuje” nasuwa się pytanie, o jaką tradycję chodzi?
Być może po przygodzie z Antonim Ptakiem trzeba powtórzyć „tradycję” i oddać naszą Pogoń w obce ręce mając za główną korzyść grę w ekstraklasie.
Czy Pogoń będzie grać w ekstraklasie? – jutro mają ponoć zapaść kluczowe decyzje.
Co z Pogonią, która od nowego sezonu miała grać w II lidzie - niewiadomo.
Wiadomo na pewno, że fani są już podzieleni na kibiców ekstraklasy i kibiców, którzy zostaną przy II ligowej drużynie.

Autor: Jarosław Stępski
Data: niedziela, 29 czerwca 2008 r., godz: 18:06
Źródło: PogonOnline.plBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności