www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
"Trenerze Paniku wymień zawodników"
Trener Portowców, Bohumil Panik po przegranym meczu w ramach Pucharu Polski z Kujawiakiem Włocławek nie szczędził gorzkich słów swoim podopiecznym.
Tylko ja mówię prawdę w tym zespole i dlatego jestem zły. Nie ma w drużynie piłkarzy z charakterem, ludzi silnych mentalnie. Bez takich graczy nie można osiągnąć sukcesuprzyznaje trener Pogoni.
Według Bohumila Panika o europejskich pucharach kibice powinni zapomnieć po przegranym przez Pogoń meczu z Crakovią, po którym szczecińskim piłkarzom odechciało się walczyć i grać. Inną rzeczą jest to, że zawodnicy chcą podejmować decyzję za trenera, a jeśli im się nie udaje próbują go zwolnić.
- Tu w Polsce niektórzy piłkarze nic nie grają, ale zanim ktoś ich z klubu wyrzuci, następuje zmiana trenera. Nowy trener poznaje ich przez kilka miesięcy i kiedy dochodzi do tych samych wniosków co poprzednik. Jak to się kończy? - wylatuje. I tak w kółko. Trzeba z tym skończyćtwierdzi Panik.
Trener Panik będzie chciał wyrzucić niektórych piłkarzy ze swojego zespołu, ale dopiero podczas przerwy zimowej.
Jeśli szkoleniowiec nie dostaje szansy „posprzątania” w drużynie, bo wcześniej zostaje zwolniony zawodnicy się z tego cieszą. Łatwiej jest wymienić jednego trenera niż kilku piłkarz, ale nie jest to recepta na sukces. Jakby każdy zawodnik wykonywał swą pracę tak solidnie jak sztab szkoleniowy w Pogoni nie byłoby problemówmówi zdenerwowany Panik, zarzucając swoim zawodnikom brak profesjonalizmu.
O braku zaangażowania i chęci do gry w granatowo – bordowych barwach niektórych zawodników za kulisami mówiło się nie od dziś. Trener Portowców zachowuje się powściągliwie i nie chce jeszcze zdradzać nazwisk graczy, którzy mieliby opuścić Pogoń.
- Mamy jeszcze dwa mecze i trzeba w nich walczyć o sześć punktów. Piłkarze mają walczyć nie tylko o punkty, ale też o swój chleb
mówi Panik - Zapytajcie piłkarzy czy chcą grać w Szczecinieproponuje trener Pogoni.
„Trenerze Paniku wymień zawodników!” – raczej takie hasło powinno znaleźć się na transparencie stadionowym podczas najbliższego meczu Pogoni Szczecin. Dlaczego właśnie trener ma płacić swoim autorytetem za brak profesjonalizmu wśród swoich podopiecznych?

Autor: Marcin Nieradka
Data: środa, 23 listopada 2005 r., godz: 16:02
Źródło: Pogoń On-LineBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności