www.pogononline.pl www.pogononline.pl
top_3
top_2
 
Gryf
Felietony
Zapowiedź meczu Podbeskidzie - Pogoń
W tą środę piłkarze Pogoni zainaugurują rozgrywki pucharowe w tym roku. Ich przeciwnikiem w 1/8 Pucharu Polski będzie drugoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie to miało odbyć się już na początku marca jednak ze względu na zły stan nawierzchni boiska rozegranie tego meczu możliwe jest dopiero teraz.
Ostatni raz obie drużyny spotkały się 2 czerwca 2004 roku, Portowcy dzięki odniesionemu wtedy zwycięstwu w Bielsku Białej 2:1 zapewnili sobie powrót po rocznej przerwie do ekstraklasy. Bramki dla drużyny prowadzonej wówczas przez Bogusława Baniaka zdobyli: Grzegorz Matlak (z rzutu karnego) i Tomasz Parzy.

Zespół Podbeskidzia po rozegraniu 18 meczy zajmuje 6 miejsce w lidze z 26 punktami na koncie. W fazie grupowej Pucharu Polski podopieczni Jana Żurka występowali w siódmej grupie z Górnikiem Zabrze, GKSem Katowice i Skalnikiem Gracze. Zajęli oni w niej drugie miejsce ustępując Górnikowi Zabrze. Podbeskidzie w sześciu meczach grupowych 4 wygrało, jeden zremisowało i jeden przegrało. Bielszczanie rozegrali zimą 12 sparingów: 6 wygrali (m. in. z Odrą Wodzisław 3:2, GKSem Katowice 3:0), 4 zremisowali (m. in. z Cracovią Kraków 1:1, i z Dynamem Mińsk 0:0), 2 przegrali (z Banikiem Ostrawa 1:7 i z Panduri Jiu - Rumunia 0:1). Do drużyny podczas przerwy zimowej dołączyli: Tomasz Księżyc i Hubert Jaromin (Szczakowianka Jaworzno), Marcin Makuch (Cracovia Kraków), Krzysztof Bodziony (Pogoń II Szczecin), Francois Endene Elokan (Kamerun) i Rafał Andraszak (Górnik Zabrze). Odeszli zaś: Tomasz Fornalik (Szczakowianka Jaworzno), Robert Piekarski (Piast Gliwice), Paweł Sibik (Ruch Chorzów) oraz Bogdan Prusek. W ubiegłą niedziele Podbeskidzie rozpoczęło rozgrywki ligowe przegrywając we Włocławku z Kujawiakiem 1:3.

Pogoń w fazie grupowej Pucharu Polski występowała w drugiej grupie z Legią Warszawa, Mazowszem Grójec i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Szczecinianie zajęli w niej pierwsze miejsce wyprzedzając drużynę ze stolicy lepszym stosunkiem bramkowym. Obecny sezon podopieczni Bohumila Panika zaczęli od dwóch porażek ligowych. A inauguracja wiosny przy Twardowskiego wypadła bardzo słabo pod względem gry jak i dorobku punktowego. W pucharowym meczu na pewno nie zagrają Batata jak i Edi, którzy przechodzą rehabilitację.

Środowe spotkanie będzie ciężkim pojedynkiem. Podbeskidzie w swoim pierwszym meczu sezonu na własnym obiekcie będzie chciało uzyskać jak najlepszy rezultat i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością z wyżej notowanym rywalem. Natomiast Pogoń po słabych ligowych występach będzie chciała zrehabilitować się kibicom poprzez odniesienie dobrego wyniku. Jednak czy w obecnej formie, jaką prezentują zawodnicy Pogoni to możliwe, przekonamy się już niebawem. Początek spotkania o godz. 15.00.

Autor: Marlena
Data: wtorek, 22 marca 2005 r., godz: 00:00
Źródło: własneBrak komentarzy do tego artykułu. Może dodasz swój?Komentarze służą do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.
Zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania, modyfikowania wybranych komentarzy.

  (p) 2000 - 2023   Gryf
© Pogoń On-Line
  Gryfdesign by: ruben 5px redakcja | współpraca | ochrona prywatności