Felietony
Zapowiedź meczu Pogoń - Górnik
W sobotę Pogoń po przerwie zimowej zainauguruje przed własną publicznością wiosenne rozgrywki ekstraklasy w Szczecinie. Pierwszym zespołem, z którym przyjedzie walczyć o ligowe punkty będzie Górnik Zabrze.
W rundzie jesiennej Portowcy polegli w Zabrzu przegrywając 0:4, a ostatnie zwycięstwo odnieśli nad Górnikiem 12 maja 2001 roku wygrywając w Szczecinie 2:1, po dwóch bramkach Grzegorza Mielcarskiego i jednej Adama Kompały.
Górnik zajmuje 10 miejsce w tabeli z 13 punktami. W pierwszej wiosennej kolejce miał podejmować Wisłę Płock jednak ze względu na zły stan murawy mecz się nie odbył. Zabrzanie zaś rozegrali już swoje pierwsze spotkanie (5 marca) w 1/8 Pucharu Polski przegrywając z Legią na Łazienkowskiej 0:1. Podczas przerwy zimowej doszło w drużynie do podwójnej zmiany trenera. Wernera Liczkę, który przeszedł do mistrzów polski  zastąpił Edward Lorens tego zaś po niecałych dwóch miesiącach zmienił Marek Wleciałowski dotychczasowy asystent. Wleciałowski ze względu na brak pierwszoligowej licencji dostał „opiekuna” – Władysława Żmudę.
Do Zabrza podczas przerwy przybyli: Jorge Ulisses Souza Jorge (CA Juventus – Sao Paulo), Diego Rambo (Lechia Zielona Góra), Gustavo Pyziak (La Plata FC – Buenos Aires), Robert Drąg (LKS Kobylanka Nowy Sącz) i Sebastian Iwanicki (Świt Nowy Dwór Mazowiecki). Zaś odeszli m.in. Paweł Buśkiewicz (AO Ionikos Nikea – Pireus), Kazimierz Moskal (koniec kariery), Marcin Szałęga (Górnik Polkowice), Jarosław Popiela (Górnik Łęczna).
W Szczecinie nie zobaczymy Łukasza Juszkiewicza (kontuzja) natomiast Piotr Brożek i Michał Chałbiński dołączyli do drużyny po kontuzjach i prawdopodobnie zobaczymy ich w tym meczu.
Pogoń po rozegraniu pierwszego meczu rundy wiosennej niestety nie mogła dopisać sobie kolejnych punktów do swojego dorobku gdyż przegrała w Warszawie z Legią 0:3. Tracąc wszystkie bramki w drugiej połowie spotkania, które to było słabe w wykonaniu szczecinian. W środę podopieczni trenera Panika mięli rozegrać pierwszy mecz w 1/8 Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko Biała jednak ze względu na zły stan nawierzchni boiska mecz został przełożony. W drużynie nikt nie narzeka na kontuzje i wszyscy są do dyspozycji trenera a Sergio Batata nadal przechodzi rehabilitacje po operacji kolana.
Sobotnia inauguracja na stadionie przy Twardowskiego zapowiada się bardzo ciekawie. Pogoń po falstarcie w rozgrywkach będzie chciała zrehabilitować się swoim kibicom w tym meczu zwycięstwem. Górnik zaś jako „sąsiad” Portowców w tabeli również będzie dążył do korzystnego rezultatu. Jednak zabrzanie ostatnie punkty w meczu wyjazdowym zdobyli w 5 kolejce spotkań (10.09.04r.) remisując bezbramkowo w Krakowie z Cracovią.