Sędziował: Mariusz Złotek
Widzów: 6 548

Fotorelacja:   Zdjęć: 61     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 42     autor: Cob

90' Kolejny mecz Portowcy zagrają za tydzień w Zabrzu. Na Twardowskiego po raz kolejny zawitają za 23 maja, kiedy zmierzą się z Legią.
90' Koniec. Pogoń po raz drugi w tym sezonie przegrywa u siebie z Lechią.
90' Murawski uderza głową po wrzutce Wojtkowskiego. Zbyt lekko.
90' Nunes do Zwolakaaa! Znowu zabrakło.
90' Sędzia dolicza 4 minuty.
88' Strzał Wiśniewskiego Janukiewicz przenosi nad poprzeczką.
87' Radek z Aką ruszyli do piłki. Ich niezdecydowanie wykorzystał Wiśniewski, który pierwszy dopadł do piłki. Faul Janukiewicza i żółta kartka.
85' Prostopadłe podanie od Aki otworzyło drogę do bramki Frączczakowi. Strzał i... poprzeczka! Ależ niewiele zabrakło.
85' Strzał Golli wypluwa Budziłek. Do piłki wystartował Zwoliński, ale zabrakło mu kilku metrów.
83' I po zmianach. Wiśniewski zmienia Milę.
81' Wojtkowski mógł zaliczyć wejście smoka. Kapitalna akcja lewą stroną boiska, dogranie do Wojtkowskiego, a ten... nie trafił czysto w piłkę.
79' Ostatnia zmiana w Pogoni. Danielak zmienia Kuna.
78' Radosny futbol w wykonaniu Pogoni. Obrony nie ma w ogóle. Rudol zamiast na swojej stronie gra blisko Nunesa, a prawa strona zupełnie wolna.
75' Pogoń gra w obronie trójką Nunes, Golla, Rudol. Nic dziwnego, że brakuje jakości.
73' GOL. Nazario podaniem wzdłuż linii bramkowej obsłużył Gersona, a ten posłał piłkę do pustej bramki.
73' Zmiana w Lechii. Leković za Wawrzyniaka.
70' Walski skończył mecz. W jego miejsce bardziej ofensywny Akahoshi.
70' Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez obrońców Lechii. Poprawka Walskiego złapana przez Budziłka.
67' Matynia opuszcza boisko, w jego miejsce Kamil Wojtkowski.
66' Tragiczne 3 minuty dla Pogoni. Podopieczni Michniewicza stracili dwie bramki i Mateusza Matrasa.
65' GOL. Vranjes zdobywa bramkę z 11 metrów. A Janukiewicz miał piłkę na rękach! Tak mało zabrakło.
64' Czerwona kartka dla Matrasa i rzut karny! Sytuacja się komplikuje
62' GOL. Stojan Vranjes przedryblował trzech graczy Pogoni, zagrał prostopadle do Colaka, a ten podcinką pokonał Janukiewicza.
60' Miękka wrzutka w pole karne od Rudola. Do piłki skakał Zwoliński, ale górą Budziłek.
59' Colak po raz kolejny bez problemu radzi sobie z obrońcami Pogoni. Na Janukiewicza jednak patentu nie znalazł.
56' Nazario do Colaka, a ten posyła piłkę do siatki. Asystent sędziego Złotka bez wahania podniósł jednak chorągiewkę. Powtórka z Canal+ nie pozostawia złudzeń - spalony.
55' Próba strzału Borysiuka z dystansu trafia w osamotnionego w polu karnym Colaka. Chorwat jednak nie zdołał dobrze przyjąć mocnego podania.
54' Colak udaje podobnie jak przed przerwą Nunes. Sędzia Złotek po raz kolejny jest jednak niewrażliwy na talent aktorski.
51' Lechia wychodzi z niezłą kontrą. Popsuł ją jednak Mila. Dwa dotknięcia piłki i dwa błędy.
46' Startujemy z drugą połową.
45' Koniec pierwszej połowy. Pogoń schodzi do szatni prowadząc 1:0!
45' Doliczone dwie minuty.
43' Żółta kartka dla Nunesa za próbę wymuszenia rzutu karnego. Poziom aktorstwa na wysokim poziomie, ale sędzia Złotek nie dał się nabrać.
43' Strzał Gersona odbija instynktownie Janukiewicz. Słaba końcówka w wykonaniu Pogoni.
41' Ciśnie Lechia. Pogoń czyha na kontry.
36' Znakomite przecięcie podania przez Walskiego. Młody pomocnik powoli się ogrywa.
34' FRĄCZCZAK! Minimalnie nad poprzeczką! Genialnie wykonany rzut wolny.
33' Zamieszanie w polu karnym. Zza pola karnego strzela Vranjes, ale piłka odbija się od Murasia.
31' Mila wraca na boisko. Gramy 11 na 11.
30' Na boisku leży Mila. Reakcja sędziego wskazywała na to, że uraz jest poważny.
29' Bruno Nazario strzałem z dystansu sprawdza formę Janukiewicza. Bramkarz Pogoni broni bez zarzutu.
28' W międzyczasie na boisko powrócił Rudol. Wszystko jest ok.
26' Jerzy Brzęczek nie wytrzymał i już przeprowadza zmianę. Wojtkowiaka zmienia Piotr Grzelczak.
25' Rudol leży na boisku. Wygląda na groźniejszy uraz.
22' "Żeby być zadowolonym, muszę mieć na koncie minimum piętnaście bramek. Plan ambitny, ale myślę, że wykonalny" - powiedział Łukasz Zwoliński po grudniowym meczu z Koroną Kielce. Wtedy brzmiało to abstrakcyjnie, dziś jest bliskie realizacji. Wychowanek Pogoni ma na swoim koncie już 12 bramek.
20' Pogoń cały czas utrzymuje inicjatywę. Ładna akcja lewą stroną, ale Nunes złapany na spalonym.
16' Kapitalnie wykonany rzut rożny. Wrzutka Nunesa w pole karne, głową przedłuża Rudol, a całą akcję szczupakiem zamyka Zwoliński! 1:0!
16' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ZWOLIŃSKI!!!
14' Colak ograł Walskiego jak amatora i z szesnastu metrów posłał piłkę w długi róg. Końcami palców broni Janukiewicz.
13' Wrócił doping, piłkarze wciąż przynudzają.
11' Głupia strata Rudola. Na szczęście goście nie potrafili zrobić z tego użytku.
10' Walski trzy kontakty z piłką, trzy straty. Młody pomocnik Pogoni na razie sobie nie radzi.
8' W wyniku protestu na trybunach brak dopingu. Protestują chyba też piłkarze, bo na razie nic nie grają.
2' Pierwsza dobra akcja Pogoni. Wrzutka od Nunesa do Zwolaka, ten wycofuje do Kuna. W ostatniej chwili podanie przecięte przez obrońców Lechii.
1' Przedstawicieli policji "powitani" przez kibiców obu drużyn.
1' Zaczynamy! Od środka Lechia.
Sympatyczna okoliczność przed meczem. Łukasz Zwoliński odbiera statuetkę dla najlepszego gracza kwietnia.

Piłkarze ruszyli z tunelu!

Oba zespoły dzisiaj w odmłodzonych składach. W wyjściowym składzie Pogoni pojawi się osiemnastoletni Michał Walski. W składzie Lechii natomiast bramkarz - Łukasz Budziłek (23 lata), który do tej pory rozegrał zaledwie 4 mecze w rezerwach gdańskiego klubu.

Piłkarze obydwu drużyn przy delikatnym deszczu rozgrzewają się na murawie.

Witamy serdecznie ze stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie. Za pół godziny pierwsze starcie w grupie mistrzowskiej - Pogoń zmierzy się z Lechią Gdańsk.