Vuković (81) 1-0
Szałochowski (85) 2-0

Sędziował: Robert Małek (Katowice)
Widzów: 11 000

W wiosennych rozgrywkach Legia kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W piątek na własnym stadionie pokonała Pogoń 2:0. Jednak Dariusz Wdowczyk, trener lidera ekstraklasy, znowu stracił sporo nerwów.
Pierwsza część spotkania nie dostarczyła ponad 11 tysiącom zgromadzonych na trybunach kibiców wielu emocji. Tylko indywidualny rajd Cezarego Kucharskiego (zakończony niecelnym strzałem) i niegroźne uderzenia Rogera Guerreiro i Marcina Burkhardta zasłużyły na brawa fanów.
Dla Pogoni, pod koniec pierwszej połowy grającej bardziej odważnie, jedyny zasługujący na wyróżnienie strzał oddał Przemysław Kaźmierczak (Łukasz Fabiański pewnie obronił).
Drugą połowę Legia rozpoczęła z większym animuszem, jednak właściwie nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. W 57. minucie groźnie z dystansu uderzał Grzegorz Bronowicki, a kilka minut później z rzutu wolnego Borisa Peskovicia próbował pokonać Edson Da Silva. Za każdym razem górą był bramkarz gości.
W końcówce gospodarze grali bardzo nerwowo. Przecież podział punktów w Warszawie oznaczałby pewnie stratę pozycji lidera na rzecz Wisły Kraków, która w sobotę gra z Polonią Warszawa.
Kiedy stadionowy zegar wskazywał siedem minut do końca regulaminowego czasu gry w zamieszaniu pod bramką Peskovicia wprowadzony na boisko w drugiej połowie Aleksandar Vuković z bliska wbił piłkę do bramki gości. Chwilę później po klasycznym kontrataku Sebastian Szałachowski, zmiennik Cezarego Kucharskiego, podwyższył na 2:0.
W 90. minucie po błędzie Peskovicia i praktycznie całej defensywy Pogoni Szałachowski mógł podwyższyć na 3:0, ale bramkarz gości końcami palców zdołał odbić piłkę. W drugiej połowie Pogoń ani razu nie zagroziła bramce Fabiańskiego. (źródło: PAP)

Bohumil Panik, trener Pogoni: - - Gratuluję Legii trzech punktów. W końcówce moi gracze zaczeli łapać skurcze, nie wiedziałem, że jest z nimi aż tak źle. W konsekwencji straciliśmy dwa gole. To były decydujące chwile. Ciężko jest stąd wywieźć trzy punkty. Obie drużyny grały agresywnie, a więc mecz mógł się podobać kibicom. Szczególnie u starszych piłkarzy jest problem z szybką regeneracją. Stąd te skurcze i zmęczenie w końcówce. Do końca liczyłem na swoich graczy. Przez cały czas miałem nadzieję, że wytrzymają fizycznie. Dla nich niestety dwa dni to za mało na regenerację. Obecność Grzelaka w pierwszym składzie nie jest przypadkiem. Jego poprzednia absencja była spowodowana nieporozumieniami w drużynie oraz między mną a Grzelakiem - to jest wewnętrzna sprawa klubu.
Dariusz Wdowczyk, trener Legii: - Myślę, że był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Męczyliśmy się okrutnie, ale zwycięstwo cieszy. Cieszą zmiany i bramki - zaczęliśmy mecz statycznie, ale końcówka była już wyborna. Najbardziej istotne jest dla mnie to, że gracze rezerwowi byli w stanie podnieść cał zespół do walki. Fakt, że nie staciliśmy gola jest także bardzo podbudowujący. Może zrobiłem błąd, że nie grałem rezerwowymi od początki - możemy tak gdybać ale to i tak niczego nie zmieni. Wygraliśmy i to się liczy. Ja muszę wybrać najlepszych w danej chwili 11 graczy. W tej chwili zarówno Szałachowski jak i Vukovic nie mieścili się w pierwszej "11". Można powiedzieć, że miałem przeczucie, to jest loteria (śmiech). (źródło: legialive.pl)

Fotorelacja:   Zdjęć: 82     autor: Adam Polak

W piątkowy wieczór Pogoń Szczecin rozegra pierwsze wyjazdowe spotkanie w tej rundzie.
Na inaugurujący 22. kolejkę spotkań mecz Orange Ekstraklasy wybierze się do Warszawy, aby spotkać się z tamtejszą Legią. W jesiennym spotkaniu padł remis 2:2, zaś ostatni mecz w Warszawie, Pogoń przegrała 0:3.

Legia Warszawa w obecnym sezonie zmierza po mistrzostwo Polski jak na razie idzie jej to dobrze gdyż po dwudziestu jeden spotkaniach prowadzi w ligowej tabeli mając w dorobku 44 punkty. W rozegranych czterech wiosennych meczach odnieśli same zwycięstwa, pokonując: GKS Bełchatów 1:0, Groclin Grodzisk 4:0, Cracovie Kraków 5:0 i w ostatniej kolejce Odrę Wodzisław 2:1, bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Marcin Burkhardt. Legioniści na 10 meczy rozegranych w tym sezonie na własnym boisku osiem razy zwyciężyli i dwa razy przegrali (z Groclinem Grodzisk 0:2 w 4. kolejce i z Górnikiem Łęczna 0:2 w 17. kolejce). Najwięcej goli dla drużyny ze stolicy zdobył Piotr Włodarczyk – osiem, jednak najczęściej strzelającym wiosną jest Dawid Janczyk zdobywca trzech bramek. Jednakże w nadchodzącym spotkaniu nie zobaczymy go na boisku z powodu kontuzji jak również Michała Gottwalda. Z powodu żółtych kartek nie zagra Veselin Djoković natomiast do zespołu powróci Moussa Ouattara.

Dopiero trzecie spotkanie rundy rewanżowej przyniosło punkty drużynie ze Szczecina. Pogoń pokonała w zaległym spotkaniu Zagłębie Lubin 1:0 po bramce Przemysława Kaźmierczaka. W meczu tym na boisku mogliśmy zobaczyć po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powracającego do dobrej formy Grzegorza Matlaka. W nadchodzącym pojedynku pod znakiem zapytania stoi występ Bataty II, pozostali zawodnicy będą do dyspozycji trenera Panika, który ma zamiar dokonać zmian w składzie ze względu na przemęczenie niektórych zawodników.

Na trybunach mecz przyjaźni jak to zawsze bywa między kibicami Pogoni i Legii na boisku mecz walki. Legia chcąc utrzymać pozycje lidera musi to spotkanie wygrać, brazylijscy zawodnicy Pogoni w końcu poczuli smak zwycięstwa i w tym spotkaniu na pewno też będą chcieli powalczyć o korzystny rezultat. Transmisję ze spotkanie przeprowadzi Canal Plus. Początek meczu o godz.20.00. (źródło: )