Małecki
Brożek

Sędziował: Daniel Stefański
Widzów: 8 800

- Pogoń stworzyła taki zespół, że każdy musi się jej obawiać – mówił Franciszek Smuda na pomeczowej konferencji prasowej. Faktycznie gra Pogoni, szczególnie w pierwszej połowie, cieszyła oko szczecińskiej publiczności.
Spotkanie rozpoczęło się od kilku składnych akcji Pogoni, która śmiało poczynała sobie na połowie Wisły. Defensywa Wisły pogubiła się i Portowcy co chwila przedzierali się pod pole karne rywali. Brakowało jednak dobrego ostatniego podania i celnego strzału na bramkę.
Pokonać bramkarza Wisły próbowali Maksymilian Rogalski, Takuya Murayama czy Takafumi Akahoshi, ale sztuka ta nie udała się żadnemu z nich. Mniej widoczny w ataku był też Marcin Robak, który często wracał się i rozgrywał piłkę z drugiej linii. Mimo wielu sytuacji do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
W drugiej połowie Pogoń nie zagrażała już tak często bramce gości ale nadal była drużyną, która dominuje na boisku. Zawodnicy stworzyli sobie kilka okazji, głównie po błędach zawodników Pogoni, ale ich akcje kończyły się albo przed polem karnym albo piłkę pewnie chwytał Radosław Janukiewicz.
Na 10 minut przed końcem spotkania Dariusz Wdowczyk zdecydował się na odważny krok i wpuszczenie drugiego napastnika. Mogłoby to okazać się kluczowe dla losów spotkania, gdyby tym drugim napastnikiem nie był Donald Djousse, który albo podawał niecelnie albo strzelał za lekko.
W 86 minucie Portowcy powinni zdobyć bramkę. Po przechwyceniu piłki przez Akahoshiego i podaniu do Robaka napastnik Pogoni posłał piłkę w kierunku bramki Wisły. Na jej drodze stanął kapitan Wisły Arkadiusz Głowacki, który ręką zatrzymał futbolówkę… niestety sędzia Daniel Stefański nie zauważył wyraźnego przewinienia zawodnika gości i nie podyktował ewidentnego rzutu karnego.
Wisła nadal jest drużyną, która jeszcze nie przegrała, Pogoń nadal nie zdobyła trzech punktów na własnym stadionie. Dla jeden punkt wywalczony na ciężkim terenie w Szczecinie jest cenny, dla Pogoni jeden punkt sprawia niedosyt, bo z taką grą Portowcy powinni zdobyć choć jedną bramkę, a przynajmniej oddać więcej celnych strzałów. Z gry Pogoni można być zadowolonym, ale przerwę na mecz reprezentacji trzeba wykorzystać na poprawę skuteczności pod bramką rywali.
(źródło: )

Fotorelacja:   Zdjęć: 32     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 45     autor: Arat

90' Koniec meczu!
90' Donald... próbował podać do Aki, ale znów za lekko.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
87' Decyzje sędziego wywołują coraz więcej gwizdów na trybunach.
86' Przechwycenie Pogoni... wychodzi Aka... nie decyduje się na strzał, podaje do Robaka, ten uderza i... trafia w rękę Głowackiego, ale sędzia nic nie widział!
82' Zamiana w drużynie gości: Za Rafała Boguskiego wszedł Emmanuel Sarki.
81' Djousse w swoim stylu... za słabo i niedokładnie.
79' Druga zmiana w Pogoni i drugi napastnik na boisku: Za Maksa Rogalskiego wchodzi Donald Djousse.
77' Kibice starają się pomóc piłkarzom - wzmaga się doping.
76' Wisła coraz śmielej poczyna sobie na połowie Pogoni.
75' Bramkarz Pogoni pewnie wyłapuje dośrodkowanie z narożnika boiska.
74' Okazja Wisły i Janukiewicz ratuje Pogoń!
73' Rozpadało się nad stadionem.
71' Zmiana w Wiśle. Za Michała Chrapka wszedł Ostoja Stjepanović.
70' Pogoń o mało nie straciła bramki.
69' Nad stadionem gromadzą się czarne chmury.
68' I mamy meksykańską falę.
67' Rogal tuż zza pola karnego... celnie, ale Miśkiewicz zdołał sparować na róg.
66' Ale rajd Tchamiego!
65' Dobra zmiana w Pogoni - Bąk starał się, ale nie wychodziło mu zbyt wiele razy. Same chęci to za mało.
64' Pierwsza zmiana w Pogoni: Jakub Bąk opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Herve Tchami.
60' Teraz kłopoty miała obrona Pogoni.
59' Faulowany Chrapek.
58' Pewna interwencja golkipera Pogoni.
58' Rzut wolny dla gości.
56' Bąk zza pola karnego ale posłał piłkę w twarz obrońcy Wisły.
55' Rzut rożny dla Pogoni.
53' Robak huknął z dystansu, ale tuż nad poprzeczką.
50' Robak na spalonym.
49' Janukiewicz pewnie łapie piłkę.
47' Przed szansą Lewandowski - miał czas i miejsce, a jednak uderzył obok bramki.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
Pierwsza połowa to przewaga Pogoni, niestety mnóstwo okazji nie przełożyło się na choćby jedną bramkę, co martwi przed drugą połową.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Żółta karta dla Nalepy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
43' Znów zamieszanie pod bramką Wisły.
41' Bunoza ostro fauluje Bąka i jest mocno zdziwiony, że dostaje kartkę.
40' Udało się zaprezentować oprawę: Sektorówka z modlącą się postacią i transparentami z tekstem: Żeby mistrza nadszedł czas. Do tego flagi na kijach i kartoniada.
38' Dobrze zagrała obrona Wisły i golkiper pewnie złapał piłkę.
38' Rzut wolny dla Pogoni z boku pola karnego Wisły.
35' Hernani wybija piłkę z pola karnego Pogoni.
31' Dostaje się dziś Lechii Gdańsk.
30' Po dwóch kwandransach nadal przeważa Pogoń, ale do głosu zaczyna wychodzić Wisła.
28' Żółta kartka dla Bartosza Ławy za faul taktyczny.
27' Dośrodkowanie Aki z rzutu wolnego.
26' Kibice zachęcają do przychodzenia na Młyn... brakuje trochę kibiców by dobrze zaprezentować oprawę.
24' Znów gorąco pod bramką Wisły - Golla minimalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu Lewandowskiego.
22' Młyn powoli szykuje się do zaprezentowania oprawy.
21' Ustały zmasowane ataki Pogoni. Wisła ma więcej miejsca, ale Portowcy nadal dyktują warunki.
19' Pokazuje się Robak.
18' Pierwszy celny strzał. Uderza Takuya, ale Miśkiewicz zdołał wybić piłkę poza boisko.
16' Frączczak do Aki... ten efektownie zagrywa piętą.
16' Pogoń gra bardzo ofensywnie, ale Marcin Robak jakby niewidoczny...
15' W pierwszym kwadransie Pogoń zdecydowanie zdominowała Wisłę. Szkoda, że nie padła jeszcze bramka.
13' Pierwsze ostrzeżenie dla Pogoni - kontra Wisły. Na szczęście obrońcy zdążyli wrócić na swoje pozycje.
12' Pogoń nie przestaje atakować. Strzał Murayamy zablokowany.
11' To mogła być bramka! Podanie w bok do Rogalskiego... ten strzela płasko, ale minimalnie obok słupka.
10' Pogoń w pierwszych 10 minutach meczu ma zdecydowaną przewagę - pora na bramkę!
8' Powstań jeśli kochasz Ją... wychodzi dziś kibicom całkiem ładnie.
7' Gubi się Wisła gubi. Pogoń co chwile znajduje się pod bramką gości.
6' I znów Pogoń - Bąk wywalczył rzut rożny.
6' Faulowany Rogalski.
5' Kolejna akcja Pogoni - prostopadłe podanie Rogalskiego... ciut za mocne.
5' Kolejna akcja Pogoni - Lewandowski zagrał jednak pomiędzy kolegów i Wisła przejęła piłkę.
4' Faul na ławie i rzut wolny dla Pogoni. Aka dośrodkował jednak zbyt głęboko.
4' Znów akcja Aki, jednak miał na sobie zbyt wielu obrońców Wisły.
3' Odpowiedź Wisły i rzut rożny.
2' Tym razem akcja lewą stroną, ale znów piłkę przejmuje bramkarz gości.
1' Odważnie rozpoczęła Pogoń. Aka przedarł się pod pole karne gości i próbował dośrodkować, piłkę przejął jednak Miśkiewicz.
1' Rozpoczęła Pogoń. Portowcy dziś na granatowo, goście na czerwono biało.
0'
10 minut przed meczem: Kibice powoli zapełniają trybuny stadionu. Zakończyło się wpuszczanie kibiców gości - do Szczecina przyjechało 300 fanów z Krakowa.