Fotorelacja:   Zdjęć: 77     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 17     autor: Cob

Minutówka:

90' Koniec meczu.
90' Sędzia doliczył 3 minuty.
89' Za Roberta Kolendowicza wszedł Radosław Wiśniewski.
88' GOL !!! Niepozorna akcja gości i mamy remis. Najniższy na boisku Dzalamidze głową skierował piłkę do bramki Janukiewicza, a Przemysław Pietruszka tylko stał obok.
87' Adam Dźwigała zastępuje Rafała Grzybka.
83' Chwila zamieszania na boisku. Kolendowicz wybił piłkę z pod nóg Norambuena. Między zawodnikami nie było żadnego kontaktu, pomocnik Jagielloni przeskoczył nad nogami Kolendwoicza, źle wylądował i upadł. Sędzie uznał to za faul Kolendowicza, który słusznie irytował się na decyzje sędziego i dyskutował z samym "poszkodowanym".
77' Żółta kartka dla Przemysława Pietruszki.
75' Dużo gwizdów zbiera arbiter Jakubik, który najpierw nie widział faulu na zawodniku Pogoni, by po chwili odgwizdać przewinienie na zawodniku gości.
73' Po rzucie rożnym głową uderzał Dąbrowski.
72' Z rzutu wolnego blisko zdobycia bramki był Rogalski, ale Słowik zdołał wybić na róg.
71' Żółta kartka dla Michała Pazdana, który podciął wychodzącego na pozycję Akę.
69' Kolejny ekstraklasowy debiut. Za Ediego Andradinę wszedł Sergiej Mosnikov.
Opaskę kapitana przejął Maksymilian Rogalski.
65' Podwójna zmiana w Jagiellonii. Za Tomasza Kupisza wszedł Maciej Gajos, a za Dawida Plizgę Paweł Tarnowski.
61' Żółta kartka dla Bandrowskiego.
60' W starciu z Rogalskim ucierpiał Tymiński.
59' Kibice na łuku tańczą małego walczyka.
57' Na spalonym Zwoliński.
55' GOL !!!Takafumi Akahoshi kiwając obrońców znalazł sobie idealne miejsce do strzału na bramkę Słowika po czym precyzyjnie posłał piłkę pod poprzeczkę.
49' Prostopadłe dogranie Ediego narobiło dużo zamieszania pod bramką Słowika.
47' Rzut wolny dla Jegielloni, ale głową wybija Rogalski.
46' Rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Aka strzela z pola karnego, ale posłał piłkę przy lewym słupku bramki gości, czylo tam gdzie stał Słowik.
45' Sędzia dolicza 1 minutę.
42' Do ostatnich metrów walczył o piłkę Kolendowicz, ale ta opuściła jednak boisko.
40' Przewracający się Tymiński trafił z półobrotu Dąbrowskiego, który leży teraz na murawie. Sędzia nie dopatrzył się jednak złych intencji zawodnika gości.
38' Aka fauluje Grzyba.
36' Znów interweniuje Janukiewicz. Tym razem wybija na rzut rożny.
35' Strzał Luka Pejovicia na raty obronił Janukiewicz.
34' Ambitnie Plizga.
33' Korner dla gości.
33' Popularna przyśpiewka: W tramwaju jest tłok... zyskała nową zwrotkę: Dwie bramki Zwoliński, dwie bramki Dąbrowski i Pogoń ma Mistrza Polski.
32' Piekielnie mocne uderzenie Plizgi... na szczęście nad bramką Janukiewicza.
31' Ładnie witają go kibice, którzy skandują nazwisko młodego Portowca.
30' Zapowiadana wcześniej zmiana. Za Donalda Djousse wchodzi debiutujący w Ekstraklasie Łukasz Zwoliński.
29' Djousse nie wróci chyba na boisko. Do gry szykuje się Łukasz Zwoliński.
28' Z pomocy masażystów korzysta Djousse.
27' Rozpędzony Djousse wpada na stojącego obrońcę Jagielloni. Sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika Pogoni!
24' Rzut rożny Pogoni, ale Ediemu nie wyszło to dośrodkowanie.
23' Akahoshi ma dużo miejsca, strzela płasko na bramkę Jagi... i interweniujący cudem przerzucił piłkę tuż nad poprzeczką.
21' Granatowo-bordowym flagom towarzyszy okazjonalna sektorówka i transparent na płocie: Od 20 lat jesteśmy... zawsze będziemy.
20' Ostry faul Ukaha na Dąbrowskim.
20' Na młynie oprawa z okazji 20-lecia FanClubu z Chojny.
19' Wysoko skacze Słowik, który wypiąstkowuje piłkę za pole karne,
18' Rzut rożny dla Pogoni.
17' Frączczak długim podanie za linię obrony uruchamia Djousse. Donald niedokładnie przyjmuje piłkę, którą przejmuje golkiper Jagielloni.
16' Leżący już Budka faulował Ukaha.
15' Jagiellonia próbuje grać z kontry. Jednak brak napastnika daje się we znaki przy wykańczaniu akcji.
14' Plizga z dystansu uderzał na bramkę Pogoni. Mocno przestrzelił.
13' Djousse skutecznie powstrzymywany przed duet obrońców Jagi.
10' Dośrodkowanie Ediego trafia w zawodnika Jagielloni, która wyprowadza kontrę. Na szczęście Dawid Plizga wywalczył tylko rzut rożny.
9' W środku pola przewracany był Rogalski.
7' Portowcy głośnym dopingiem mobilizują piłkarzy, a autokar z kibicami Jagielloni dopiero wjeżdża na stadion.
5' Portowcy rozgrywają piłkę, ale defensywne ustawienie Jagielloni skutecznie oddala grę od bramki Słowika.
2' Próba Jagielloni, ale Pietruszka spokojnie odprowadza piłkę za linię końcową i grę wznawia Janukiewicz.
2' Długie podanie z głębi pola, o piłkę walczy Djousse, ale sędzia boczny znów podnosi chorągiewkę.
2' Pierwsza akcja Portowców i pierwszy spalony.
1' Adam Frączczak wyjątkowo dziś na prawej obronie.
1' Rozpoczęli Portowcy.
0'

Zapowiedź meczu

W szóstej serii ekstraklasowych gier Portowcy zmierzą się u siebie z Jagiellonią Białystok. Goście sobotniej konfrontacji szargani są sporymi problemami. Obok formy sportowej, są to nieobecności napastników.

Przed sezonem wielu upatrywało w drużynie prowadzonej przez Tomasza Hajtę czarnego konia rozgrywek. Początek sezonu jest jednak słaby w wykonaniu Jagiellonii. W pięciu meczach Białostoczanie wygrali zaledwie raz(z Podbeskidziem), zremisowali trzy mecze(z Górnikiem, Zagłębiem i Polonią) i ponieśli jedną porażkę(z Piastem). Efektem jest dopiero 11. lokata. Optymizmem kibiców Jagiellonii nie napawa liczba strzelonych bramek. Podopieczni Hajty w 6. meczach zdobyli tylko cztery gole. Mniej strzeliły tylko cztery zespoły. Wątpliwe, aby w Szczecinie statystykę zdobytych bramek udało się diametralnie poprawić. Jagiellonia ma spory problem z napastnikami. Tomasz Frankowski, który w przeszłości dziewięciokrotnie strzelał gole Pogoni, leczy uraz, którego nabawił się w meczu z Piastem. Z Pogonią nie zagra także nowy nabytek białostockiego klubu, Euzebiusz Smolarek. Został on zawieszony na dwa mecze za niesportowe zachowanie jakiego dopuścił się w ostatnim meczu. Zmiany w porównaniu z ostatnim meczem mogą nastąpić na pozycji bramkarza. Słabo spisującego się Łukasza Skowrona być może zastąpi Jakub Słowik. Jagiellonia ma olbrzymie problemy z wygrywaniem na wyjazdach. Ostatni raz drużynie z Białegostoku udało się odnieść triumf poza Białymstokiem 11 grudnia w Gdańsku. Od tego czasu na obcych boiskach Jagiellonia trzy razy zremisowała i pięć meczów przegrała.

W Szczecinie panują o wiele lepsze nastroje niż w Białymstoku. Kibice przekonują się do koncepcji Artura Skowronka, bo Pogoń stara się grać ładnie i ostatnio gra także skutecznie. Cztery punkty w meczach z Wisłą i Lechem zostały przyjęte bardzo optymistycznie. Spodziewano się raczej, że te dwa mecze zapoczątkują serię meczów, w których Portowcy będą płacili frycowe za występy w ekstraklasie. Terminarza nie napawał optymizmem, ale piłkarze Pogoni pokazali, że... dobre wyniki osiągają najczęściej kiedy nikt na nich nie stawia. Po meczu z Lechem pochwały spadły na formacje defensywną, po tym jak przez 20. minut w Poznaniu Portowcy umieli utrzymać remis grając w osłabieniu. Brawa dla obrony są cenne tym bardziej w obliczu kiepskiej sytuacji z napastnikami sobotniego rywala. W składzie na Jagiellonię powinno zabraknąć kadrowych rewolucji. Wiadomo jednak, że ani w pierwszym składzie, ani na ławce rezerwowych nie znajdzie się Mohmadou Traore. To pokłosie urazu odniesionego w Poznaniu. Powinien go zastąpić Łukasz Zwoliński. Po 5. kolejkach Portowcy zajmują 7. miejsce, ale nad sobotnim rywalem mają tylko jeden punkt przewagi. Jednak w obliczu problemów rywala oraz dobrej formy Dumy Pomorza przewaga powinna się zwiększać, a nie topnieć.

Ostatni raz Portowcy mierzyli się z Jagiellonią w finale Pucharu Polski sprzed dwóch lat. Białostoczanie byli lepsi, wygrali 1:0. W historii pojedynków ligowych lepsi są jednak zawodnicy Pogoni – z 10 meczów wygrali sześć i cztery przegrali.  (źródło: Tobiasz Madejski)