Widzów: 9 675

Fotorelacja:   Zdjęć: 39     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 60     autor: Arat

90' Koniec meczu.
90' Kibice pozdrawiają Radka Janukiewcza - golkiper gości pod koniec meczu ma dużo więcej pracy.
90' Żółta kartka dla Dąbrowskiego.
90' Dąbrowski chciał zaskoczyć z dystansu golkipera Wisły - za brakło precyzji.
90' Boguski faulowany przed polem karnym. Z wolnego uderzał Melikson, ale trafił w mur.
90' Strzał z dystansu Boguskie, ale Janukiewicz pewnie łapie piłkę.
90' Znów próbował Traore, ale obok bramki.
90' Sędzia doliczył aż 7 minut.
84' W końcówce spotkania to Portowcy mają przewagę. W drużynie Wisły nie widać potencjału by strzelili choćby kontaktową bramkę.
82' Kolejna okazja Traore. Uderzał płasko na bramkę, piłka odbiła się od obrońcy i nieomal zaskoczyła Pareikę.
81' Podwójna zmiana w drużynie Pogoni. Boisko opuszcza Adam Frączczak, w jego miejsce wchodzi Radosław Wiśniewski.
Za Przemysława Pietruszkę wchodzi Mateusz Szałek.
78' Chwila przerwy w grze. We własnym polu karnym leży Pietruszka.
78' Uderza Traore. Celnie, ale za słabo by zaskoczyć bramkarza gości.
75' Michał Szewczyk zmienia Łukasza Gargułę.
73' Podobno radość kibiców po pierwszej bramce Pogoni było słychać aż w centrum Szczecina.
72' Mimo padającego deszcze na młynie panuje gorąca atmosfera.
70' W miejsce Łukasza Burligii wchodzi Marko Jovanovic.
69' W środku pola faulowany Aka.
68' Żółta kartka dla Burligi za faul na Traore, przy jego pierwszym kontakcie z piłką.
67' Kiks Djousse był widocznie spowodowany zmęczeniem. Zmiena go Traore.
63' Rafał Boguski zmienia Michała Chrapka.
62' Byłaby szansa na kolejną sytuację bramkową, ale Djousse najpierw źle przyjmuje piłkę, a później przewraca się o własne nogi.
60' Portowcy w drugiej połowie zwarli szyki obronne i nastawili się na grę z kontry - póki co wychodzi to całkiem dobrze.
57' GOOL !!! Kontra Pogoni, pod bramką Wisły grą kieruje Edi. Odegrał do tyłu, do Pietruszki, ten znalazł stojącego na 7 metrze Kolendowicza. Piękne podanie, przyjęcie obrót i strzał pod poprzeczkę Kolendowicza powiększył prowadzenie Pogoni.
55' Rzut rożny dla Pogoni, ale Edi dośrodkowuje zbyt głęboko.
53' Po starciu Genkowa i Janukiewicza obaj leżą na murawie, na szczęście obyło się bez kontuzji.
52' Korner dla gości i... kontra Pogoni. Wybiega Kolendowicz, ale ubiegł go Pareiko, który wyszedł daleko od własnej bramki. Próbował wykorzystać to Aka strzelając z dystansu, ale posłał piłkę tuż nad bramką.
48' I bramkarz gości wznawia grę - zachował się fair i wkopał piłkę na aut.
47' Pareiko nadal opatrywany, choć starcie nie wyglądało groźnie.
46' Żółta kartka dla Kolendowicza za faul na golkiperze gości.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
Pierwsze 45 minut było dość wyrównane. Obie drużyny stwarzały sobie okazję bramkowe. Portowcy popełnili kilka błędów w defensywie, ale to oni prowadzą po pierwszej połowie za sprawą rzutu karnego pewnie wykonanego przez Ediego.
45' Koniec pierwszej połowy.
44' Żółta kartka dla Genkowa za próbę wymuszenia rzutu karnego.
41' Edi posłał piłkę mniej więcej w środek bramki. Pareiko rzucił się prawo, więc piłka bez przeszkód wpadła do bramki.
40' Kolendowicz przewracany w polu karnym. Sędzia odpłaca się za mecz w Gliwicach i dyktuje rzut karny, choć trzeba przyznać, że kontakt obu zawodników był minimalny.
37' Pod własnym polem karnym faulowany Kolendowicz.
36' Burliga celnie na bramkę Pogoni, ale na posterunku był Janukiewicz.
35' Rzut wolny dla Pogoni z lewej strony boiska. Uderzał Aka, ale posłał piłkę nad bramką.
32' Rzut rożny dla Pogoni. Skakał Frączczak, ale minął się z piłką. Na szczęście akcję zamykał Djousse, który posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Minął się z nią golkiper, ale w tłumie nóg pod bramką Herniani nie zdołał wepchnąć piłki do bramki.
31' Dąbrowski ze środka boiska do Pietruszki. Ten uderza z 20 metra i golkiper Wisły końcówkami palców przerzuca piłkę nad poprzeczką.
30' Janukiewicz wybija, ale silny wiatr spycha piłkę na aut.
28' Hricko w pole karne - łapie je bramkarz Wisły.
27' Hernani wywalczył piłkę przy linii końcowej, ale jego zagranie pod bramkę mogło być bardziej przemyślane. Wtedy trafiłoby może do któregoś z zawodników Pogoni.
26' Rzut wolny dla Pogoni. Dośrodkowanie Ediego głową wybija Wilk.
23' Rzut wolny dla Wisły, po którym piłka przelatuje nad bramką Janukiewicza.
22' Niebezpieczeństwo pod bramką Pogoni zażegnuje Hricko.
21' I kolejna szansa Pogoni. Z linii pola karnego płasko uderzał Djousse ale golkiper Wisły złapał piłkę.
20' Edi do Aki, ten oddaje do Ediego, który posyła piłkę prosto w okienko bramki. Niestety Pareiko był na miejscu.
19' Rzut rożny dla Pogoni po akcji Kolendowicza.
18' Na ekstraklasowym obiekcie Pogoni deszcze to spora przeszkoda. Dziennikarze przez parasole kibiców nie widzą połowy boiska. Ktoś strzelał na bramkę Wisły? Kto? Nie wiem - zasłaniał go jakiś parasol.
15' Rozpadało się na nad stadionem Pogoni.
13' Djousse faulował Gargułę walcząc o piłkę.
12' Rzut rożny po strzale Meliksona. Uderzenie celne, ale odbiło się od nogi obrońcy.
10' Na połowie Pogoni faulowany Edi.
8' Znów rajd Donalda po podaniu Aki. Skutecznie zatrzymał go Bunoza.
7' W środku pola przejął Donald i rozpoczął indywidualny rajd ku bramce. Niestety obrońcy skutecznie mu przeszkodzili.
6' Wizja Floating Garden legła w gruzach? Na razie ku upadkowi chyli się balon promocyjny za bramką Pogoni.
6' Z dystansu uderzał Aka. Niecelnie.
5' Rzut rożny dla Pogoni. Wcześniej dobrze dośrodkowywał Rogalski.
4' Hricko do Donalda, ale ten źle przyjmuje piłkę.
3' Pierwszy niecelny strzał Portowców.
2' W odpowiedzi korner dla Wisły.
2' W pole karne wdarł się Frączczak, ale piłka go minięła.
1' Rozpoczęli Portowcy.

Po przerwie na występy reprezentacji narodowych do gry wracają ligowcy. Przed piłkarzami Pogoni szansa na rehabilitację w oczach kibiców i względem ligowej tabeli za dwie porażki z rzędu. Ofiarą ma być krakowska Wisła.

Po słabym poprzednim sezonie, kiedy międzynarodowa Biała Gwiazda zajęła w lidze dopiero 7. miejsce w obecnych rozgrywkach władze klubu i jej trener, Michał Probierz, zapowiadali powrót do krajowej czołówki. Początek sezonu jednak na to nie wskazuje. Po 3. kolejkach Wisła jest na 9. lokacie z dorobkiem czterech punktów. Zdobycz punktowa nie wróżący nic dobrego tym bardziej, że podopieczni Probierza mierzyli się póki co nie z krajowymi mocarzami, a raczej z kandydatami do spadku z ekstraklasy. Na inaugurację Wisła wygrała z GKS-em Bełchatów 2:1(gol w ostatniej minucie), następnie był remis w Bielsko-Białej z Podbeskidziem i zawstydzająca porażka na własnym terenie z Polonią Warszawa 1:3.
Latem w Krakowie pożegnano kilkunastu zawodników, którzy w zeszłych rozgrywkach reprezentowali klub. Do Wisły wrócił za to Arkadiusz Głowacki, którzy ma układać defensywę Białej Gwiazdy i świecić przykładem dla młodszych piłkarzy. Młodszych jest co prawda niewielu, ale wobec zeszłorocznej polityki klubu, która zakładała stawianie na piłkarzy(?) zza granicy, teraz Wisła „stawia na młodych”, czyli raczej wręcza za darmo miejsce w składzie kilku młodym piłkarzom. W ramach takiej promocji już w tym sezonie zagrali Daniel Sikorski czy Dawid Kamiński.

Szczeciński beniaminek sąsiaduje z Wisłą w tabeli. Zwycięstwo z Zagłębiem oraz dwie późniejsze porażki – z Lechią i Piastem – dają Portowcom 10. miejsce w tabeli. W zespole piątkowych gospodarzy, oprócz kontuzjowanego od początku sezonu Bartosza Ławy oraz Emila Nolla, wszyscy powinni być gotowi na mecz z Wisłą. Trener Artur Skowronek miał aż dwa tygodnie aby przyjrzeć się drużynie i ewentualnie zmienić skład w porównaniu z tym ze spotkania z Piastem. Póki co roszady robił rzadko. Jedynie w meczu w Gliwicach Adama Frączczaka na lewej obronie zastąpił Przemysław Pietruszka. Teraz rewolucji także trudno się spodziewać. Jak pokazały jednak pierwsze mecze Pogoń ma problem ze stwarzaniem podbramkowych okazji i z oddawaniem celnych strzałów. Na to strapienie lekarstwo będzie znaleźć trudno, bo z niewidocznego Mohmadou Traore chyba nie da się w dwa tygodnie zrobić aktywnego napastnika.
Mecz z Wisłą nie tylko da odpowiedź czy Portowcy wykorzystali dwa tygodnie ligowej pauzy, ale także będzie bardzo ważny w kontekście tabeli. Najbliższy miesiąc nie będzie dla piłkarzy Pogoni łaskawy – po meczu z Białą Gwiazdą Dumę Pomorza czeka wyjazd do Poznania, a następnie mecz u siebie z silną Jagiellonią, wyjazd do Łodzi na mecz z Widzewem i w końcu domowa potyczka z Legią. Punkty trzeba zdobywać właśnie na będącej w kryzysie Wiśle.

Ostatni raz z Wisłą Portowcy mierzyli się w sezonie 2006/2007. Dwukrotnie był remis. W Krakowie bezbrakowy, w Szczecinie 1:1. (źródło: Tobiasz Madejski)