Fotorelacja:   Zdjęć: 47     autor: Arat

Po meczu:
Gwizdy żegnają Portowców.
90' Koniec meczu.
90' I kolejny wolny z kapelusza!
90' Znów kładą się piłkarze gości.
90' Na trybuny odesłany trener bramkarzy Pogoni - Robert Dziuba.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
89' Donald macha ręką na Stańkę, a ten pada jak rażony piorunem. Żółta kartka za symulowanie.
87' GOL ! Rzut rożny dla gości, ostre przepychanki, zamieszanie i gol Kłusa, który wepchnął piłkę do bramki.
83' Pogoń przez chwilę grała w przewadze. Chwilę odpocząć musiał Frańczak, który na twarz przyjął wybicie Pietruszki.
82' GOL !!!!!!!!!!!!!!! Pogoń długo utrzymuje się pod bramką gości. W końcu Edi dośrodkowuje prosto na głowę Donalda, który zdobywa bramkę.
81' Cieciura za Grischoka.
81' Rzut rożny dla Pogoni.
78' Ruszkula zmienił Cieśliński.
77' Stadion ryknął: Pogoń grać!
76' Na boisku naprawdę nie dzieje się nic godnego uwagi. No może poza brakiem pomysłu, stratami i długimi podaniami bez sensu.
74' Dośrodkowanie Hricki i uderzenie głową Kolendowicza. Minimalnie niecelnie.
73' Żółtą kartką ukarany Golla.
72' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boisko opuścił Białek, a w jego miejsce wszedł Kryszak.
70' Pierwsza godna uwagi akcja w II połowie. Rajd Kolendowicza przez pół boiska zakończony niestety tylko strzałem w boczną siatkę.
66' Wyczerpany limit zmian. Frączczak zmienia Kucharskiego.
65' Noll zszedł na środek obrony, a na skrzydle zastąpił go Pietruszka.
64' Wymuszona zmiana w drużynie Pogoni. Schodzi Hernani, a w jego miejsce pojawia się Pietruszka.
60' Pierwsza zmiana w Pogoni. Schodzi Sotirović, ale jego miejsce pojawia się Donald Djousse.
59' Pozornie niegroźny strzał, ale Janukiewicz końcówkami palców wbił piłkę.
58' Wolny dla Olimpii.
55' Korner dla Pogoni, ale szkoda pisać.
54' Jedna z lepszych okazji w całym spotkaniu.
53' Kucharski w pole karne, tam skacze i strzela głową Vuk, ale tuż obok bramki.
52' Bezbarwne dotąd spotkanie nabiera temperatury. Przed chwilą doszło do przepychanki między zawodnikami.
49' Faulowany Sotirović.
46' Bez zmian w obu zespołach.
Piłkarze gości już na boisku. Sędziowie też. Brakuje Portowców.
45' Kibice gwizdami żegnają zawodników - i dobrze, bo Pogoń grała lepiej nawet w przegranych spotkaniach.
45' Sędzia doliczył 1 minutę.
44' Korner w wykonaniu Pogoni i celny strzał Williamsa - niestety bramkarz Olimpii złapał piłkę.
38' Pierwszy celny strzał na bramkę gości. Brawo! Dobrze, że chociaż w I połowie.
36' Ładnie przedarł się Noll i dośrodkował w pole karne do... nikogo.
35' Vuk zawsze za daleko by podać bez spalonego, lub sam chowa się za obrońcami.
31' Korner dla Pogoni. Za głębokie dośrodkowanie Ediego i piłka opuszcza boisko.
29' Lekki zderzenie Kolendowicza i Wróbla.
28' Edi ładnie, mocno, ale tuż nad poprzeczką.
27' Żółtą kartką ukarany został Kłus.
26' Ładny rajd Budki zostaje brutalnie przerwany - sędzia najpierw nakazuje grać dalej, ale widząc, że zawodnik potrzebuje pomocy masażystów przerywa grę.
25' Williams o mało nie wpakował piłki do własnej bramki.
24' Olimpia, która walczy o utrzymanie gra jak równy z równym z bijącą się o awans Pogonią.
22' Tylko Hernani i Janukiewicz zostali na połowie Pogoni, ale... nic z tego nie wynikło.
22' Osaczony Vuk wystawie przed pole karne - tam strzelić próbowali Golla i Kucharski, ale oba strzały zostały zablokowane.
21' W drużynie Pogoni najczęściej piłkę posiadają Williams i Hernani.
20' Bez polotu gra Pogoń.
14' ... i łapie Wróbel.
14' Rzut wolny na 30 metrze od bramki. Edi...
12' Groźna akcja gości. Zablokowany strzał z 16 metrów, a później spalony.
11' Dośrodkowanie Grischoka głową wybijał Williams.
10' Rzut wolny dla gości.
9' Dwójka środkowych obrońców Pogoni wymienia właśnie między sobą już 5 podanie... przesuwając się aż o 2-3 metry w kierunku bramki gości.
8' ... i kontra gości.
7' Aut na wysokości pola karnego gości.
5' Ładnie pod polem karnym zastawiał się Vuk.
4' Na trzydziestym metrze faulowany Vuk.
2' Strzelił raczej dla formalności jeden z zawodników gości.
2' Pierwszy rzut rożny dla gości.
1' Edi - pierwsza piłka i pierwsza strata.
1' Rozpoczęli piłkarze Pogoni.
Gramy dziś ustawieniem: 4-2-3-1, gdzie dwójkę defensywnych pomocników stanowią Kucharski i Golla, a jedynym napastnikiem Sotirović.
15 minut do meczu, a na trybunach garstka kibiców.
W barwach Pogoni debiutuje Mekeil Williams, a pierwszy występ od pierwszych minut zaliczy także Wojciech Golla.

Pod wodzą nowego trenera zagrają Portowcy w 25. kolejce I ligi. Do Szczecina przyjeżdża beniaminek walczący o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy – Olimpia Grudziądz.

Zawodnicy prowadzeni przez byłego trenera Pogoni, Marcina Kaczmarka, są tuż nad kreską. Piłkarze Olimpii zgromadzili do tej pory 28. oczek i mają ich o trzy więcej niż pozostający w strefie spadkowej Dolcan Ząbki. Do Szczecina podopieczni Kaczmarka przyjadą jednak bojowo nastawieni. Po pierwsze zawodnicy Olimpii widzą swoją szansę w kryzysie Portowców, a po drugie umiarkowanym optymizmem kibiców drużyny z Grudziądza napawa tegoroczna postawa piłkarzy. W czterech meczach – w tym dwoma z kandydatami do awansu – Olimpia zgromadziła pięć punktów. Na uwagę zasługuje także bilans bramkowy. Dziesięć strzelonych goli to drugi wynik pod względem wiosennej skuteczności wśród zespołów I ligi. Dla porównania – Pogoń zdobyła w tym samym czasie trzy bramki. Obawy sympatyków Olimpii budzi jednak aż dziewięć bramek straconych.
Siłą zespołu Marcina Kaczmarka jest kolektyw. Brakuje gwiazd, ale w każdym meczu kto inny może zostać kluczową postacią. Widać to chociażby po strzeleckich statystykach zawodników Olimpii. Najlepsi strzelcy tego zespołu trafili do bramki rywali w obecnych rozgrywkach tylko po cztery razy.

W Pogoni najlepsi strzelcy mają dziesięć i osiem goli, ale wiosną cały zespół ma problem nie tylko ze strzelaniem goli, ale także ze stwarzaniem klarownych sytuacji podbramkowych. Efektem braku kreatywności są zaledwie trzy punkty zdobyte wiosną, objęcie ostatniej pozycji w tabeli rundy wiosennej oraz strata miana lidera na rzecz Termalicy Nieciecza. Nadzieja w nowym trenerze i jego metodach motywacji. Zresztą zawodnicy Pogoni i tak są dodatkowo motywowani przez piłkarzy, którzy z niecierpliwością czekają na skuteczną i ambitną grę zawodników.
Nie sposób przewidzieć pierwszej jedenastki Pogoni na mecz z Olimpią. Ryszard Tarasiewicz pracował w przeszłości z trzema obecnymi zawodnikami Pogoni – Radosławem Janukiewiczem, Adrianem Budką oraz Vukiem Sotiroviciem. Na wstępie swojej pracy w Pogoni Tarasiewicz zaznaczył jednak, że znajomość z tymi trzema zawodnikami nie będzie miała wpływu na ich szansę występów w pierwszym składzie i każdy będzie oceniany tak samo.
Mecz z Olimpią to kolejny arcyważny mecz dla Portowców. Jeśli Pogoń wygra to bardzo prawdopodobne, że wróci na pozycję lidera (Termalica gra na wyjeździe z trzecim w tabeli Piastem), ale jeśli przegra bądź zremisuje atmosfera wokół Pogoni zrobi się fatalna, a i być może podopieczni Ryszarda Tarasiewicza opuszczą miejsce premiowane awansem.

Jesienią w Grudziądzu padł bezbramkowy remis. Tym razem takie rozwiązanie jest niedopuszczalne. Pogoń musi zacząć wygrywać. Szczególnie z przeciwnikami, którzy ambicją jest jedynie utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. (źródło: Tobiasz Madejski)