Sędziował: Tomasz Wajda (Śląski ZPN)
Widzów: 5 280

Fotorelacja:   Zdjęć: 28     autor: Cob

Po meczu:
Taką Pogoń chciałoby się oglądać zawsze! Na tle rywala - lidera tabeli - to Portowcy wyraźnie dominowali i zdobyli cenne trzy punkty.
90' Koniec meczu! Lider pokonany!
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
90' Potężne uderzenie Petasza z rzutu wolnego. Niestety niecelne.
89' Sotirovic! Tylko rzut rożny.
88' Żółta kartka dla Kamila Jackiewicza.
87' Niepewna interwencja Nolla, ale Roglaski ratuje sytuacje.
86' Prawie cała drużyna Zawiszy na własnej połowie.
85' Sotirovic w pojedynku biegowym z Markowskim. Zawodnik gości ratuje się wybiciem na aut.
82' Z dystansu Aka.
80' Jeden-zero to za mało by kibiców radowało!
79' Pogoń rzuciła się do ataku - mocne uderzenie Sotirovicia z trudem wybronione przez golkipera Zawiszy.
78' Ostatnia zmiana w Pogoni. Owacyjnie żegnany Edi Adradina. W jego miejsce powracający po kontuzji Takafumi Akahoshi.
77' Ostatnia zmiana w drużynie gości. W miejsce Adriana Błęda wchodzi Michał Markowski.
75' Z dystansu uderzał Chałas, ale piłkę posłał aż za płot na łuku.
74' Niech Pogoń przekuje przewagę na boisku w jeszcze jedną bramkę.
73' Faulowany Edi - bez interwencji sędziego.
72' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Błażeja Jankowskiego za dyskusję z sędzią.
71' Żółty kartonik dla Mateusza Szałka.
Roberta Kolendowicza zmienia Piotr Petasz.
70' Petasz szykuje się do gry! [:
69' Nie udarzał Edi, lecz Ława... prosto w mur.
68' Żółtą kartką ukarany Błażej Jankowski za faul na Vuku Sotirovicu.
67' Frączczak z dystansu... obok słupka.
66' Pierwsza groźna sytuacja Zawiszy - na szczęście Janukiewicz zrobił to, co niego należy.
65' Sędzia słownie upomina... trenera Zawiszy.
64' Pierwsza zmiana w Pogoni. Brawami żegnany Donald /spalony/ Djousse. Gwizdy witają natomiast Vuka Sotirovicia.
63' Boisko opuszcza Patryk Klofik. Wchodzi Tomasz Chałas.
62' Na spalonym dla odmiany Wójcicki.
60' Słowne pojedynki kibiców obu drużyn [:
59' Djousse znów na spalonym.
56' Skromna serpentyniada na łuku [:
55' Szałek z dystansu! Była szansa na bramkę, ale piłka odbiła się od... Donalda.
54' Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Ediego, głową uderzał Frączczak, ale za lekko by pokonać bramkarza gości.
53' Piękna akcja Pogoni. Edi do Kolendowicza, jednak strzał tego drugiego został zablokowany.
52' Pierwsza zmiana w drużynie Zawiszy. Boisko opuścił były zawodnik Pogoni Krzysztof Hrymowicz, a wszedł Szymon Maziarz.
51' Moment przewagi gości i kontra Pogoni, ale Djousse i tak był na spalonym.
49' Djousse na spalonym.
48' Nieprzepisowo zatrzymywany Djousse.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
Portowcy zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie. Goście bardzo defensywnie.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza jedną minutę.
44' Edi w pole karne... dobre dośrodkowanie, ale w polu karnym Zawiszy zostało aż 10 graczy z Bydgoszczy. Jedyny wysunięty zawodnik stał na... 20 metrze.
43' Adrian Błąd ukarany żółtą kartką za faul na Bartoszu Ławie.
41' Atak pozycyjny Pogoni, jednak niedokładne podania Frączczaka i Ławy przekreśliły te próby.
40' Na minimalnym spalonym Djousse.
39' Próba przewrotki w wykonaniu Frączczaka, ale za gęsto w polu karnym.
38' Edi wykiwał dwóch zawodników i rozpoczął akcję, która skończyła się rzutem rożnym dla Pogoni.
37' Ediemu wyraźnie nie wyszło próba strzału na bramkę z rzutu wolnego, piłkę która miała wyjść na aut ofiarnie próbował uratować Kolendowicz. Ambitnie.
36' Pogoń nadal dominuje na boisku, ale tempo meczu wyraźnie spadło.
34' Jeszcze jeden! Niestety ten rzut rożny nie wyszedł Portowcom.
33' Interwencja Andrzeja Witana, po której przewraca się Djousse, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia bramkarza gości.
32' Djousse... podanie do Ediego, który stał na wyśmienitej okazji strzeleckiej, trafiło pod nogi jedynego obrońcy...
31' Zawistowski uderza na bramkę Pogoni, ale pewnie broni Janukiewicz.
30' Szczecińskie trybuny tańczą małego walczyka.
28' Żółta kartka dla Patryka Klofika za faul na Bartoszu Ławie. To już 52. kartka dla zawodników Zawiszy w tej rundzie.
27' GOOOOOOOOOL! Kolejna piękna akcja Pogoni. Podanie Ediego do Kolendowicza, który mocnym, celnym strzałem w długi róg bramki Zawiszy wyprowadza Pogoń na prowadzenie.
27' Rogalskiemu nie do końca udaje się dokładnie podań w pole karne - było blisko.
26' Pogoń dominuje nad rywalem - goście nastawili się na kontry.
25' Rzut wolny dla Pogoni, dośrodkowanie Ediego i... piłka odbija się od różnych części ciała zawodników, ale niestety nie trafia pod nogi.
24' Po rożnym do piłki skakał Noll, ale nie udało mu się powtórzyć sytuacji z poprzedniego meczu.
24' Flagi się rozstąpiły robiąc miejsce dla sektorówki w kształcie koszulki Pogoni.
23' Zaskakujące uderzenie Szałka z dystansu i dobra interwencja bramkarza gości ratuje ich przed stratą bramki.
22' Zamieszanie pod bramką Zawiszy, ale Frączczak na spalonym.
20' Żółta kartka dla Zawistowskiego. Z wolnego uderzał Edi, ale posłał piłkę nieco za wysoko.
20' Na młynie powiewają flagi w granatowo-bordowych barwach, a na płocie zawisła flaga: Old school Pogoń Szczecin - Jak za starych dobrych czasów.
20' Ława wychodzi na pozycję i... faul zawodnika gości!
19' Kolejny rzut rożny dla Pogoni - głową wybija zawodnik Zawiszy.
18' Na młynie rozpoczyna się flagowisko.
16' Błąd i ostra interwencja bramkarza Zawiszy przy linii pola karnego - w odpowiedzi brzydki faul Frączczaka. Sędzia upomina zawodników obu drużyn.
15' Sędzia aspiruje do roli głównego bohatera spotkania.
14' Skoro był różny to pretensje Ediego były słuszne. Niestety jest to 4. żółta kartka Brazylijczyka, więc odpocznie on w następnym spotkaniu.
13' Sędzia ukarał Ediego żółtą kartką za dyskusję. Chwile wcześniej Pogoń wywalczyła swój drugi rzut rożny.
12' Pogoń gol! Jeszcze nie tym razem...
11' Rzut rożny dla gości. Pewna interwencja Janukiewicza, mocne kopnięcie bramkarza Pogoni i Djousse wywalczył rzut rożny.
10' Zawisza, który do tej pory grał bardzo ofensywną piłkę, dziś gra pięcioma obrońcami.
10' Kartka dla Pietruszki, który faulem przerywa kontrę gości.
9' Kolejna akcja Zawiszy i odpowiedź Pogoni. Djousse stracił piłkę, a Frączczak nie doszedł do dobitki.
8' Kontra Pogoni, Djousse przy piłce chciał podać w tempo do Ediego, ale tor lotu piłki zdołał zmienić jeden z obrońców gości.
7' Na boisku na razie dość dobre tempo i dużo walki w środku pola. Pogoń właśnie oddaliło niebezpieczeństwo z pod własnej bramki.
6' Powstań jeśli kochasz Ją! wstała nawet kryta [:
4' Na trybunach przez chwilę głośniejsza był Zawisza, ale w odpowiedzi do dopingu płynącego z 12 sektora przyłączyła się wysoka trybuna i goście mimo starań nie byli słyszalni.
2' Gorąco pod bramką gości, ale Andrzej Witan jeszcze nie musiał interweniować.
Gorąco też na łuku [:
1' Rozpoczęli piłkarze Zawiszy
Kibice też głośno dopingują od pierwszych minut. Póki co liczna ekipa z Bydgoszczy nie może się równać z dopingiem szczecińskiego młyna.
Zapowiada się ciekawe widowisko na boisku i trybunach! Jeszcze tylko 5 minut.

Piłkarzom wchodzącym na boisko towarzyszyć będą młodzi zawodnicy Pogoni wnoszący nową flagę: Młodzi Portowcy.

Dawno tego nie było. Jeszcze ponad półgodziny a Młyn już rozgrzewa swoje gardła.