Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Mazowiecki ZPN)
     Minutówka:

Po meczu:
Tego dawno nie było - piłkarze na środku boiska razem cieszą się ze zwycięstwa.
90' Koniec mecz.
90' Dobry strzał - piłka mija mur, ale dobrze interweniuje Janukiewicz.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
90' Żółta kartka dla Hricki i rzut wolny dla gości.
87' Kibice miło żegnają strzelca bramki Donalda Djousse. W jego miejsce Vuk Sotirović - znany ostatnio głównie z kontrowersyjnych wypowiedzi w mediach.
83' Żółta kartka dla bramkarza gości - Sergiusza Prusaka.
Chwilę wcześniej nieporozumienie bramkarza z obrońcami sprawiłoby, że Łuszkiewicz podwyższył by na 5:0.
81' Wicelider tabeli chyba nie spodziewał się takiego wyniku.
80' GOL !!! Piękna bramka. Odegranie w pole karne do Djoussa, który elegancko znalazł się w tej sytuacji i dokładnie zagrał piłkę do Ediego, który podciął piłkę, która ponad bramkarzem gości wpadła do bramki.
78' Piękne wyjście Ediego i Donalda sam na sam z bramkarzem... i kontrowersyjny spalony.
75' Zawodnikom puściły nerwy. Benevente ostro fauluje Donalda, który widząc, że sędzie na zamierza ukarać zawodnika żółtą kartką (drugą dla tego gracza) sam wymierzył sprawiedliwość i to on został ukarany przez sędziego.
74' Donald na spalonym.
73' Nawałnica nie ustępuje... mowa o warunkach atmosferycznych, a nie ataku Pogoni.
72' Zmiana w drużynie Pogoni: strzelec pierwszej bramki Robert Kolendowicz opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Piotr Petasz.
71' Kolendowicz ubiegł golkipera gości, ale ostry kąt nie pozwalał na oddanie groźnego strzału, więc zawodnik Pogoni zdecydował się na wycofanie piłki do Frączczaka, który płaskim strzałem mógł skierować piłkę do pustej bramki, ale strzelił wysoko ponad poprzeczką.
70' Rozpadało się na dobre.
69' Korner dla gości próba ekwilibrystycznego strzału w wykonaniu Francy zakończona bliskim spotkaniem z murawą.
68' Ostatnia zmiana w drużynie gości: na boisku pojawia się Kamil Oziemczuk, a opuszcza je Michał Retusz.
66' Druga zmiana w drużynie gości: za Michała Zubera wchodzi Jacek Kusiak.
64' Żółta kartka dla Bartoszewicza.
63' Kolejny GOOOL !!! Starta piłkarzy z Łecznej w środku pola, przejęcie przez Ediego i rajd na bramkę razem z Donaldem. Tuż przed polem karnym Edi odegrał do Djousse, który płaskim strzałem podwyższył prowadzenie Pogoni. Obrońcy Górnika wyraźnie zaspali przy tej akcji.
63' Teraz cały stadion śpiewa: ej Pogoń gol!
62' GOOOOL !!! Edi z rzutu rożnego kieruje piłkę prosto do bramki gości.
61' Edi wykonuje rzut rożny...
59' Deszcze niespokojne... słychać z ust kibiców z łuku [:
58' Deszcz znów pada, ale mimo to młyn od początku spotkania dopinguje szczecińską Pogoń.
56' Niesportowe zamieszanie pod bramką Pogoni. Żółtą kartką ukarany Benvente za faul na interweniującym Janukiewiczowi, albo za przewinienie na Pietruszce, który przez chwilę leżał na murawie.
54' Indywidualny rajd Donalda prawą stroną zakończonym słabym podaniem do środka.
53' Bo boju MKS śpiewają kibice.
50' Prawą stroną Hricko, zgranie do Ediego, ten uderza, ale bok słupka.
48' Po chwili znów Kolendowicz rozpoczyna akcję, ale skończyło się na serii dwóch rzutów rożnych.
47' Pogoń ładnie rozpoczęła drugą część spotkania. Kolendowicz z środka odegrał na prawą stronę boiska, do Ediego, który technicznym strzałem umieszcza piłkę w bramce... niestety wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną Brazylijczyka.
46' W miejsce Wojciecha Łuczaka wchodzi młodzieżowiec z Brazylii Jhonatan de Oliveira.
45' Koniec pierwszej połowy.
45' Sędzia dolicza dwie minuty.
42' Rzut wolny dla Pogoni do faulu na Ławie. Dośrodkowanie lub strzał Łuszkiewcza przejął Prusak.
41' Ława dzielnie walczy przed polem karnym, ale podanie do Frączczaka przejął obrońca.
39' Walczyć, trenować, bo Pogoń musi panować - słychać z Młyna.
36' Kolejny korner dla Pogoni.
35' Goście są dziś bardzo niezorganizowany - na ich tle Pogoń wgląda lepiej, ale...
34' Długie podanie do Pruska - biegnie Djousse, ale musiałby być 3x szybszy by ją dopaść.
33' Ostre wejście w Donalda. Rzut wolny dla Pogoni, ale bez zółtej kartki dla zawodnika gości. Edi na 23 metrze... pięknie ponad murem, ale Prusak pewnie łapie piłkę.
32' Kolendowicz w racji, że Djousse, do którego mógł podać stał na spalonym wywalczył rzut rożny.
31' Wolność słowa dla kiboli - słychać z trybun.
27' Franca się potknął i mamy rzut wolny dla gości.
25' Donald wywalczył rzut rożny.
23' Urazu nabawił się Łukasz Matuszyk. Zawodnik nie jest w stanie grać dalej i w jego miejsce wchodzi Adrian Łuszkiewicz.
19' Żółta kartka za zagranie ręką dla Matuszczyka. Po rzucie wolnym na róg wybił Edi.
18' Rzut wolny dla Pogoni do faulu Łuczaka. Uderzał Ława, ale dwukrotnie trafił w mur zawodników w Łęcznej.
17' GOL !!! Okoliczności w jakich wpadła bramka dla Pogoni były niemal dramatyczne. Dośrodkowanie Ediego na głowę Frączczaka, nie do końca udana interwencja obrońcy sprawia, że piłka ląduje pod nogami zawodnika Pogoni. Ten zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego Djoussa, który z kilku metrów mógł strzelać na pustą bramkę... Niestety Djousse tak uderzył piłkę, że ta zamiast lecieć w kierunki bramki powędrowała gdzieś na bok... na szczęście w pobliżu był Kolendowicz, który strzałem w długi róg wpakował piłkę do bramki.
16' Djousse przedarł się w pole karne i strzelił... na wiwat!
13' Gorąco pod bramką gości. Korner w wykonaniu Portowców - dośrodkowanie prosto na głowę Bartoszewicza.
10' Janukiewicz przekonał się, że murawa jest dziś śliska.
10' Próba strzału z dystansu w wykonaniu Łuczaka.
9' Rzut rożny dla Pogoni. Bez komentarza.
7' Najciekawsze wydarzenie na boisku do tej pory: Przestało padać!
5' Franca w indywidualnej akcji przeciwko trzem obrońcom Pogoni. Szczęście sprzyjało tym liczniejszym.
4' Rzut rożny dla gości. Przejmuje Edi i podaje daleko do przodu do wychodzącego Djoussa... piłkę przejęli obrońcy.
4' Młyn nieliczny, ale pierwsze okrzyki całkiem głośne.
3' Edi do Frączczaka, który próbował zagrać do wychodzącego na pozycje Djoussa - za mocno...
2' Kibice zbierają się na młynie.
2' Ława w środku pola fauluje Bartoszewicza.
1' Rozpoczęli Portowcy.