Andradina (71) 4-1
Petasz (85) 5-1

Sędziował: Tomasz Radkiewicz
Widzów: 2 237

Przed meczem można było mieć obawy o formę Portowców. Ruch nie przyjechał do Szczecina bronić się, a zawodnicy Pogoni w dwóch ostatnich spotkaniach zaprezentowali spadek formy strzeleckiej.
Niewiele zabrakło, a obawy potwierdziły by się już kilka minut po pierwszym gwizdku. Już w drugiej minucie spotkania słupek uratował Portowców przed stratą gola po uderzeniu Piotra Gieli. Pogoń próbowała odpowiedzieć, ale po kwadransie mogło być już 0:2, ale tym razem w słupek trafił Paweł Giel.
W 26 minucie niewykorzystane okazje Ruchu zemściły się. Zaczęło się właśnie od błędu Pogoni, którego na szczęście nie wykorzystali zawodnicy gości. Odpowiedź Portowców była już bardziej skuteczna. Tuż z przed linii końcowej w pole karne zagrał Mateusz Lewandowski. Tam do piłki dopadł Peter Hricko, który strzałem głową pewnie pokonał Mateusza Mikę. Zdobyta bramka przechyliła szalę na korzyść Pogoni, która z minutą nabierała tempa i stwarzała więcej klarownych okazji.
W 34 minucie Pogoń prowadziła już dwoma bramkami, a dwie minuty później na stadionowym telebimie widniał wynik 3:0 dla gospodarzy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Akahoshi, który oddał strzał zza pola karnego, a bramkach Ruchu był bez szans. Wcześniej Robert Kolendowicz próbował dośrodkować w pole karne, tam piłkę trącił jeden z obrońców gości, na szczęście futbolówka trafiła pod nogi Donalda Djousse, który wystawił ją Kolendowiczowi by ten zagrał ją przed pole karne – niezbyt dokładnie i gdy wydawało się, że nic z tego nie będzie Edi Andradina trącił piłkę w kierunku Aki, a ten zrobił, to co do niego należało.
Chwilę później Edi sam wpisał się na listę strzelców – akcja Pogoni w szybkim tempie, podanie do Edigo, a ten po profesorsku posyła piłkę do bramki Ruchu.
Niestety trzy zdobyte bramki sprawiły, że inicjatywę przejęli gracze Ruchu. Dużo biegania po boisku i wysoki pressing przyniosły rezultat. Prosty błąd obrony Pogoni, przejęte podanie do Radka Janukiewicza i Michał Mak pewnie umieścił piłkę w bramce Pogoni.
Po przerwie Pogoń grała już mądrzej. Ruch nadal dużo biegał i starał się nadrobić straty, ale jednym efektem była utrata sił, która zemściła się pod koniec spotkania. Gdy tempo spotkania spadło i goście byli mniej aktywni do głosu znów doszła ofensywa Pogoni. Podanie Aki do Ediego i pewny strzał Brazylijczyka przyniósł czwartą bramkę dla Pogoni.
Goście nie byli już w stanie nic zrobić i było pewne, że trzy punkty zostaną w Szczecinie. Swoje okazje strzeleckie mieli zmiennicy, który pojawili się po przerwie. Bramki nie udało się zdobyć Adamowi Frączczakowi, ale szansę wykorzystał Piotr Petasz, który płaskim strzałem z 85 minuty ustalił wynik spotkania na 5:1 dla szczecińskiej drużyny.

Piata wygrana na własnym stadionie sprawiła, że Portowcy nadal trzymają krótki dystans do szczytu tabeli, gdzie dwa pierwsze miejsca z 19 oczkami zajmują drużyny Zawiszy Bydgoszcz i Piasta Gliwice. Pogoń z 18 punktami jest trzecia, a czwarte miejsce z jednym punktem mniej zajmuje kolejny rywal Portowców – Flota Świnoujście.
(źródło: Dariusz Śliwiński)

Fotorelacja:   Zdjęć: 29     autor: Cob

Fotorelacja:   Zdjęć: 22     autor: Arat

Minutówka:

90' Koniec meczu!
90' Sędzia dolicza dwie minuty. A szósta bramka wisi w powietrzu.
89' Dośrodkowanie Ławy, zamieszanie, piłka pod nogami Kucharskiego - ten strzela z najbliższej odległości, ale trafia prosto w bramkarza, który cudem wybija na róg.
88' Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony pola karnego. Strzelcem Ława...
88' Ruch totalnie opadł z sił - Pogoń nadal groźnie atakuje.
87' Zameldował się i wpisał do meczowego protokołu Mateusz Szałek - obejrzał właśnie żółtą kartkę.
86' Jeszcze jeden! - słychać z trybun. Było blisko! Frączczak przestrzelił minimalnie.
85' GOL !!! Jednak Pogoń pokazała, że w Szczecinie jest niepokonana. Pewny płaski strzał Piotra Petasza w długi róg i Mika znów wyciąga piłkę z bramki.
84' Dobre zagranie Hricki w pole karne - niestety nikt z Portowców nie doszedł do piłki.
84' Mróz zameldował się na boisku - fauluje Akę.
81' Wojciech Mróz zmienia Michała Maka.
Za Ediego Andradina wchodzi Mateusz Szałek.
80' Frączczak oszukał obrońców i oddał strzał... za słaby by zdobyć bramkę.
79' Słabe uderzenie Rockiego.
78' Rzut wolny dla Ruchu. Dobry strzał Adama Giesy, ale jeszcze lepsza interwencja Radka Janukiewicza.
77' Niecelny strzał Frączczaka.
72' Michał Nalepa opuszcza boisko, a jego miejsce wchodzi Szymon Skrzypczak.
W drużynie Pogoni Adam Frączczak zmienia Donalda Djousse. Donalda żegnają brawa.
71' GOL !!! Dobre podanie Aki do Ediego, ten spokojnie przymierza i pewnie pokonuje bramkarza gości.
70' Tempo meczu spadło - piłkarze Ruchu też trochę odpadli z sił i rzadko stanowią zagrożenie pod bramką Radka Janukiewicza.
69' Do gry szykuje się Adam Frączczak.
68' Lewą stroną mkną Donald, lecz nieprzepisowo zatrzymywał go Giesa.
67' Pierwsza zmiana w Pogoni. Piotr Petasz zmienia Roberta Kolendowicza.
67' Żółtym kartonikiem ukarany Aka.
66' Na płocie przy młynie zawisł transparent: KibiceZaBezpieczenstwem.pl
Warto zapoznać się z tą stroną.
65' Donald w polu karnym - odegranie do tyły i przechwyt gości.
63' Faulowany w polu karnym Pogoni Błażej Radler. Żółtą kartką Piotr Rocki, za złośliwe uderzenie kopnięcie w twarz zawodnika Pogoni.
62' Przy piłce Edi, z lewej towarzyszy mu Djousse. Niestety akcja kończy się odgwizdaniem spalonego.
61' Za nami ponad godzina gry, a Djousse jeszcze nie odpadł z sił - treningi przynoszą rezultaty?
60' Nadal dużo biegają piłkarze z Radzionkowa - ciekawe czy starczy im sił do końca meczu.
59' Kolejna okazja zmarnowana przez Donalda.
57' Kolejną ciekawostką nt. drużyny Ruchu jest liczba młodzieżowców - wymagana jest gra jednego, tymczasem w wyjściowej jedenastce gości było ich aż czterech.
56' Edi z dystansu - totalnie nie wyszło to uderzenie, ale i tak trybuna kryta skanduje Edi! Edi!
56' Goście wyraźnie się śpieszą - grają szybko i przez to mniej dokładnie - dążą do zmiany niekorzystnego dla siebie rezultatu.
55' Od czasu do czasu z trybun słychać buczenie - to znak, że przy piłce jest ulubieniec Piotr Rocki.
54' Pogoń tworzy teraz mniej okazji, ale są one groźniejsze. Blisko zdobycia bramki był Djousse, długo czekał ze strzałem i ostatecznie trafił dokładnie w spojenie słupka z poprzeczką.
53' Ruch generalnie należy do drużyn, które dużo biegają po boisku - teraz widać to bardzo dobrze.
52' Gra w toczy się w środku pola. Lekka przewaga gości.
49' Pierwsza okazja Pogoni w tej połowie. Indywidualna akcja Bartosza Ławy zakończona próbą dośrodkowania w środek pola karnego.
48' Znów aktywniejszy Ruch. Pogoń jakby zadowolona trzema bramkami lekko odpuściła. Choć być może Portowcy grają tak samo, ale po prostu wyglądają gorzej na tle Ruchu, który zaczął grać ofensywną piłkę.
47' Oficjalnie na trybunach zasiadło dziś 2 237 widzów.
46' Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Matusza Maka wszedł Mateusz Cieluch.
46' Rozpoczęła się druga połowa.
45' Choć na telebimie jeszcze 44. minuta sędzia zakończył pierwszą połowę.
44' Odpowiedź Pogoni - w polu karnym Djousse zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę i chwyta ją golkiper gości.
43' GOL! Przewaga Ruchu przełożyła się na zdobycie bramki. Błąd obrony wykorzystał Michał Mak, który minął Radka Janukiewicza i wpakował piłkę do pustej bramki.
42' Obudził się Ruch, który jest teraz aktywniejszy na boisko.
41' Piotr Giel uderza głową... chyba dla formalności, bo żeby zdobyć bramkę potrzeba dużo więcej.
38' Kolejny korner dla Ruchu.
36' GOL !!! Kolejny strzał z dystansu i kolejna bramka dla Pogoni! Tym razem strzelcem Edi Andradina.
34' GOL !!! Kolejna bramka dla Pogoni! Z przed linii dośrodkowywał Kolendowicz, ale głową wybił obrońca Ruchu. Na szczęście piłka powędrowała pod nogi Donalda, który wystawił ją Kolendowiczowi - ten zagrał przed pole karne. Wydawało się, że nic z tego nie będzie, jednak do piłki dopadł Aka, który silnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
33' Bez zagrożenia pod bramką Pogoni.
33' Rzut rożny dla Ruchu.
32' Na spalonym Donald.
31' Kolejny celny strzał Donalda Djousse - dobrze broni Mika.
31' Z dystansu próbował Adam Giesa.
29' I kolejny korner... Edi z okolicy narożnika pola karnego uderza pięknie i mocno, ale tuż ponad poprzeczką.
28' Edi pięknie wystawia piłkę Donaldowi - ten uderza, ale zbyt lekko i bramkach Ruchu zdołał wybić na róg.
26' GOL !!! Szybka odpowiedź Pogoni. Tuż z przed linii końcowej w pole karne zagrywa Lewandowski.Tam dopada Peter Hricko, którą strzałem głową pokonuje Mateusza Mikę.
26' Nieporozumienie w szykach obronnych Pogoni. Do wybijanej przez Janukiewicza piłki o mały włos nie doszedłby zawodnik gości.
25' I ucichł nam i tak nieliczny młyn...
22' Po dośrodkowaniu Ediego z rzut wolnego najwyżej do piłki skoczył Błażej Radler, który głową chciał skierować futbolówkę do siatki. Nie udało się, ale sam skok do górnej piłki tak szybko po złamaniu nosa warto odnotować.
21' Znów faulowany Djousse, jednak po interwencji masażystów wraca na boisko.
20' Na spalonym Michał Mak.
19' Djousse ciągnięty za koszulkę w środku pola.
18' Z rzutu wolnego Edi strzela wysoko ponad bramką.
18' Edi za mocno wypuszcza piłkę przed siebie i blisko przejęcia piłki był zawodnik Ruchu - na szczęście Ediemu końcem stopy udaje się trącić piłkę do wychodzącego na pozycję Djousse, który został nieprzepisowo zatrzymany tuż przed polem karnym, przez Michała Nalepę.
16' Próba dwójkowej akcji Mateusza Lewandowskiego z Djousse - niestety podanie za plecy Donalda zakończyło akcję jeszcze przed polem karnym gości.
14' Znów słupek ratuje Pogoń przed stratą gola. Po niezbyt silnym uderzeniu Pawła Giela piłka odbiła się od słupka.
13' Drugi korner dla Pogoni. Blisko strącenia piłki do bramki Ruchu był Emil Noll
12' Kolejna próba zaskoczenia Mateusza Miki z dystansu.
11' Aut dla Ruchu, choć Kolendowicz protestuje.
10' Djousse przed szansą wyjścia sam na sam z bramkarzem Ruchu - niestety nie udało się opanować piłki.
9' Korner dla Ruchu. Lekkie zamieszanie i piłka wychodzi na aut.
8' Aka zbyt mocno zagrał piłkę by doszedł do niej Peter Hricko.
6' Faulowany Piotr Rocki.
5' Robert Kolendowicz wywalczył rzut rożny dla gospodarzy. Akahoshi zbyt dośrodkował za głęboko.
4' Pierwszy niecelny strzał Pogoni.
3' Na stadion im. Floriana Krygiera wrócił zorganizowany doping i flagi. Młyn nieliczny, ale dopinguje od pierwszej minuty.
2' Blisko zdobycia bramki był Ruch Radzionków. Dośrodkowanie Piotra Giela z lewej strony boiska trafiło w słupek bramki Radka Janukiewicza.
1' Djousse pozbył się charakterystycznej fryzury z poprzedniego meczu u siebie.
1' Rozpoczęli piłkarze Ruchu Radzionków.