Sędziował: Dawid Martyniak (Kalisz)
Widzów: 4 500

Fotorelacja:   Zdjęć: 43     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 20     autor: Cob

90' Faulowany Chi Fon i mamy wolny z 40 metrów. Petit strzela , bramkarz zatrzymuje, ale wypuszcza piłkę. Niestety dopada do niej obrońca.
Koniec meczu.
90' Jakub Kisiel zmienia Artura Lenartowskiego. A bramkarzowi rozwiązały się sznurowadła, które z trudnością wiąze inny piłkarz Rakowa.
90' Ostatnia szansa Pogoni - rzut rożny... ehh nawet nie było dobrego dośrodkowania.
90' Sędzia dolicza cztery minuty.
87' Wybiegający pod pole karne gości Michał Szczyrba został zatrzymany nieprzepisowo, ale sędzia nie gwiżdże.
84' Po raz kolejny sędzia reaguje na krzyk piłkarza Rakowa. Za wydumany faul żółty kartonik obejrzał Wólkiewicz.
83' Tomasz Parzy ścięty w polu karnym, ale karnego brak. Ach Ci polscy sędziowie...
80' Miłosz Bielecki zmienia Mateusza Orzechowskiego. W drużynie Pogoni boisko opuścił Paweł Skrzypek, a wszedł Adrian Sobczyński.
78' Wolny dla Pogoni 25 metrów od bramki Rakowa. Sieniawski uderza w mur.
77' Zmiana w Rakowie. Makysmilian Rglaski opuszcoza boisko, a w jego miejsce wchodzi Kamil Witczyk.
75' Atomowe uderzenie Petasza z 30 metrów i bramkarz z trudem wybił na róg.
74' Wólkiewicz czeka by nie spalić, dostaje piłkę i zagrywa w pole karne. Chęci miał dobre, ale piłkę pewnie złapał bramkarz z Częstochowy.
71' Kolejna zmiana w Pogoni. Daniel Wólkiewicz zmienia Tomasza Rydzaka.
70' Portowcy próbują rozpaczliwie wyrównać, ale gra jest strasznie, ale to strasznie niedokładna.
68' Pogoń walczy, ale przypomina to walenie głową w mur.
65' Za sprawą piłkarzy Rakowa spotkanie robi się żenujące. Po porstu "padają jak muchy" przy każdej okazji.
61' Piotr Kowlaczyk krzyknął - sędzia gwizdnął. Faulu oczywiście nie było, ale rzut wolny dla Rakowa owszczem.
57' A Raków zaczyna grę na czas.
54' Ataki Pogoni coraz bardziej... nieporadne...
52' Raj Rydzaka lewą stroną, następnie dośrodkowanie młodego piłkarza Pogoni, ale niestety bez strzału na bramkę.
49' Wolny dla Pogoni 25-30 metrów od bramki Rakowa. Ehh..
46' Zmiana w Pogoni. Za Mikołaja Lebedyńskiego wchodzi Damian Sieniawski.
45' Sędzia dolicza jedną minutę. Rzut rożny dla Rakowa i koniec pierwszej połowy.
44' Akcja Pogoni. Ferdżi długo zwleka z zagraniem w pole karne i niestety traci piłkę.
43' Wynik nadal ten sam. Tytuł lidera ucieka nam...
39' Pogoń stara się nadrobić. Rożny dla Portowców. Niestety dośrodkowanie jest zbyt głębokie, po chwili do piłki dopada Ferdżi, który pokonuje bramkarza, ale piłka nie dolatuje do bramki i wybijają ją obrońcy. W międzyczasie bramkarz Rakowa faulował Chi Fona, sędzie nie dopatrzył się przewinienia, ale spodobało się to kibicom Rakowa, którzy wznoszą rasistowskiego okrzyki.
37' Głową próbuje uderzać Ledebyński. Zabrakło naprawdę niewiele.
35' Binkowski podaje prosto pod nogi piłkarza Rakowa. Na szczęście goście nie wykorzystali takiego prezentu.
34' Ledebyński w polu karnym. Tylko i aż rzut rożny.
33' Wolny dla Rakowa zza narożnika pola karnego. Mur zatrzymuje piłkę.
31' Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie, uderzenie Chi Fona i... piłka opuszcza boisko.
A na młynie pada śnieg... Nie to tylko konfetti :p
30' Z lewej strony nieprzepisowo zatrzymywany Rydzak.
26' Rzut rożny dla Pogoni. Szczyrba płasko podaje do stojącego za polem karnym Pogoni Tomasza Parzego, który... traci piłkę.
24' W środku boiska faulowany Tomasz Parzy.
23' Kontra Pogoni. Ropiejko uderza z pierwszej, ale ponad bramką gości.
22' Błąd Petasza, który przepuszcza wbiegającego na połowę Pogoni Maksymiliana Rogalskiego.
21' Z boku boiska faulowany Rydzak.
19' Gol dla Rakowa.Uderzenie z dystansu na bramkę Pogoni. Piłka odbija się od poprzeczki. Dopada do niej Lenartowski, który zdobyła bramkę. EWIDENTNY SPALONY.
18' Rzut wolny dla Pogoni. Z 35 metra płasko po ziemi uderzał Piotr Petasz. Piłka minęła mur, ale pewnie wylądowała w rękach Krzysztofa Pyskatego.
17' Strzał Orzechowskiego zza pola karnego mógł zaskoczyć Roberta Binkowskiego. Na szczęście nieco przestrzelił.
15' Akcja prawą stroną, dośrodkowanie Parzego zbyt głębokie i napastnicy wzrokiem odprowadzają piłkę.
10' Pozornie niegroźna akcja przyniosła gościom rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry Mateusz Orzechowski uderzał głową, a piłka tuż pod poprzeczką wpadła do bramki Pogoni.
9' Bramka Portowców uspokoiła nieco grę na boisku.
6' Ropiejko na spalonym... według sędziego oczywiście.
5' GOL!!! Kontra Pogoni okazała się skuteczniejsza. W polu karnym odegranie do Rydzaka, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Rakowa.
4' Groźna kontra gości. Rajd Glińskiego, strzał na bramkę i na szczęście piłka minęła słupek bramki Binkowskiego.
3' I pierwsza groźna akcja Pogoni. Dogranie Chi Fona, zamierzanie pod bramką, próbuje Ropiejko, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.
Po rożnym znów zamieszanie po którym Chi Fon pakuje piłkę do bramki, ale odbyło się to już po gwizdku sędziego, który dopatrzył się przewinienia.
2' Na stadion powoli wchodzą kibice gości. Na murawie typowe rozpoznanie sił.
1' Rozpoczęli piłkarze Pogoni.Gramy w lidera!
Tuż przed pierwszym gwizdkiem nastąpiła mała uroczystość. Uhonorowany został Paweł Skrzypek, którego mecz z Jarotą był setnym występem w barwach Dumy Pomorza.

Przed rozpoczęciem spotkania młodzi piłkarze wnieśli na środek murawy sektorówkę z wizerunkiem śp. Floriana Krygiera.

Czy dzisiejszego wieczoru Pogoń wróci na fotel lidera? Odpowiedź na to pytanie poznamy dziś wieczorem po pojedynku Dumy Pomorza i Rakowa Częstochowa.
Jesienią z Częstochowy wywieźli tylko jeden punkt po bezbramkowym remisie.

Drużyna Rakowa powstała w 1921 roku, a największym sukcesem najbliższego rywala Pogoni jest wywalczenie w 1967 roku gry w finale Pucharu Polski. Sezonu 2008/2009 fani z Częstochowy raczej nie zaliczą do udanych. Raków traci dystans do czołówki i wizja awansu oddala się z każdym straconym punktem. Jednak podopieczni Leszka Ojrzyskiego nie złożyli jeszcze broni, dlatego dzisiejsze spotkanie zapowiada się interesująco.
Jesienny wyjazd Pogoni zakończył się bezbramkowym remisem. Owszem Portowcy pod wodzą Mariusza Kurasa przeważali i stwarzali sobie okazji strzeleckie, jednak zabrakło wtedy skuteczności.
Po 25. kolejkach Częstochowianie plasują się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 39 punktów. Wiosnę Raków rozpoczął od wygranych z Zagłębiem Sosnowiec i Victorią Koronowo. Następnie przyszła porażka z Kluczborkiem i rehabilitacja wysoką wygraną z Czarnymi Żagań. Dwa ostatnie mecze dzisiejszych gości stadionu im. Floriana Krygiera to remis z Zawiszą w Bydgoszczy i porażka na własnym stadionie z GKS-em Tychy.

Portowcy dzisiejszą wygraną mogą zapewnić sobie powrót na fotel lidera, który stracili po kontrowersyjnym meczu i remisie w Jarocinie. Obecnie z przewagą jednego czoka liderem tabeli jest MKS Kluczbork. I to właśnie z tego miasta pochodził arbiter spotkania Jarota Jarocin – Pogoń Szczecin. Sędzia wypaczył wynik spotkania, które mimo prowadzenia Pogoni 0:2 po bramkach Macieja Ropiejki i Tomasza Parzego zakończyło się remisem 2:2
Nie ma jednak co rozpamiętywać tego meczu. Portowcy muszą jak najszybciej o nim zapomnieć lub przekuć frustrację na dodatkową motywację w dzisiejszym spotkaniu.

Faworyt jak zwykle ten sam – szczecińska Pogoń niepokonana w II lidze już od 4. Października 2008 roku.
Początek spotkania o godz. 19.00. (źródło: PogoOnLine.pl/Dariusz Śliwński)