Sędziował: Bartosz Frankowski
Widzów: 5 000

Fotorelacja:   Zdjęć: 50     autor: Arat

Fotorelacja:   Zdjęć: 24     autor: Cob

90' Rzut wolny dla Kluczborka. Dośrodkowuje Jagieniak, strzał Nowackiego przelatuje wysoko nad bramką.
90' Sędzia dolicza 3 minuty.
85' Rydzak środkiem boiska, mija kilku zawodników Kluczborka, podaje do Petasza - w ostatniej chwili obrońca przerywa podanie.
82' Za Chi-Fona wchodzi Skrzypek.
80' GOL dla Pogoni!! Ropiejko na 16 metrze otrzymuje piłkę, strzela raz - obrońca blokuje, strzela drugi raz - piłka obok słupka wpada do bramki! 1:0!
Ropiejko w przypływie radości ściąga koszulkę - sędzia karze go drugą żółtą kartką i Pogoń od 80. minuty gra w 10.
77' Rzut wolny dla Pogoni z prawej strony pola karnego. Strzela Sieniawski, Jagieniak z największym trudem wybija głową.
72' Za Zawadzkiego wchodzi Sieniawski.
69' Zmiana w zespole z Kluczborka. Za Sobottę wchodzi Glanowski.
67' Rzut rożny dla Pogoni. Petasz w pole karne, piłka przelatuje wzdłuż bramki.
64' Dośrodkowanie z prawej strony Rydzaka, niecelne.
62' Przerwa w grze. Nitkiewicz po starciu z Chi-Fonem potrzebuje pomocy lekarzy.
58' Faul na Woźniaku z prawej strony pola karnego. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Parzy, z największym trudem piąstkuje Stodoła, Chi Fon próbuje strzelać jednak blokuje go obrońca.
55' W pierwszych minutach drugiej połowy Pogoń przycisnęła. Po 10 minutach Kluczbork jednak uspokoił sytuację i teraz gra przeniosła się pod bramkę Pogoni.
51' Ropiejko prawą stroną. Mija obrońcę, wchodzi w pole karne, mija kolejnego obrońcę - zamiast dośrodkowywać pada na ziemię. Sędzia kara go żółtą kartę za próbę wymuszenia rzutu karnego.
50' Rzut wolny dla Kluczborka - strzał w boczną siatkę.
49' Rzut rożny dla Pogoni. Dośrodkowanie Parzego, ręka w polu karnym! Sędzia nic nie widzi...
46' Parzy próbuje dośrodkowywać jednak piłka opuszcza boisko.
W przerwie meczu przeprowadzano konkurs 11-stek dla dziennikarzy. Reprezentant PogonOnLine.pl - Plum - niestety znowu odpadł jako pierwszy ;)
45' Sędzia dolicza 60 sekund.
45' Kolejny rzut rożny - tym razem dla Kluczborka. Faul w ataku i grę wznawia Pogoń.
40' Rzut rożny dla Pogoni i Stodoła łapie piłkę.
38' Rzut rożny dla Kluczborka. Binkowski nie musiał interweniować.
37' Wolny dla Pogoni i Petit prosto w ręce bramkarza.
32' Petasz ładnie mija obrońcę i zagrywa w pole karne do Macieja Ropiejki. Dokładnie na lewe udo napastnika Pogoni.
29' Na trybunach meksykańska fala [:
28' Spotkanie nabiera tempa. Koman szybkim rajdem przedziera się pod bramkę, podaje do Ropiejki, ten oddaje piłkę do Komana i poprzeczka. Piękna, szybka akcja Pogoni, strzał Komana i tylko centymetrów zabrakło by Portowcy obieli prowadzenie.
25' Samotny w polu karnym Ropiejko wycofuje do Petasza ten uderza mocno, ale piłka minęła bramkę Stodoły.
21' Najpierw wolny, a teraz rzut rożny dla gości. Wybił Petasz.
20' Chwilę później w pole karne gości zagrywa Chi Fon, tam do piłki skacze Ropiejko, ale piłkę przejmują goście.
18' Pierwszy rzut rożny dla Portowców. Można napisać tylko tyle, że rzut był. Nic więcej.
16' Pierwszy strzał na bramkę Kluczborka. Próbował Parzy, ale niecelnie.
14' Kontra Pogoni. Parzy, nadal Parzy... i strata.
9' Tym razem Petasz zażegnał zagrożenie pod bramkę Pogoni.
7' Zapowiadało się na szybką akcję, ale Piotr "Petit" Petasz stracił piłkę.
5' Na połowie Pogoni faulowany Sobota. Strzał na bramkę i Binkowski pewnie łapie piłkę.
3' Pogoń w natarciu. Aktywni Chi Fon i Petasz, ale jeszcze bez celnego strzału na bramkę.
2' Pierwszy atak Pogoni. Rajd Chi Fona i... tylko rzut z autu.
1' Rozpoczęli piłkarze gości.
0'
Z wypełnionego po brzegi (prawie) stadionu im. Floriana Krygiera witają Państwa Darek i Maciek. Piłkarze zakończyli już rozgrzewka i już za kilka minut rozpocznie się pierwsze spotkanie tej wiosny.

Minutą ciszy uczczona została pamięć Jerzego Hawrylewicza i Claudio Milara.

Meczem z MKS-em Kluczbork zainauguruje w dzisiejszy wieczór piłkarską wiosnę szczecińska Pogoń. Jesienią w wyjazdowym spotkaniu Pogoń uległa dzisiejszym rywalom 3:1.Pierwsze wiosenne spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Rywalem Portowców będzie, bowiem drużyna z Kluczborka, która w ligowej tabeli plasuje się zaledwie oczko wyżej od Pogoni. Różnica punktowa jest niewielka i wygrana gospodarzy pozwoli im zająć trzecie, gwarantujące grę w barażach miejsce w tabeli.

Nie będzie o to jednak łatwo. Podopieczni Andrzeja Polaka w rozgrywkach ligowych radzą sobie całkiem nieźle. Zajmują wysoką lokatę, ale czy w Kluczborku poważnie myśli się o awansie? Czy klub z małego miasteczka jest gotowy grać w I lidze? Odpowiedź może nie być jednoznaczna, ale pod względem piłkarskim drużyna z Kluczborka na pewno jest w stanie zagrozić Pogoni w walce o czołowe lokaty.
W okresie przygotowawczym nasi rywale rozegrali 11 sparingów. W przeciwieństwie do ligi w grach kontrolnych piłkarze z Kluczborka spisywali się raczej słabo. Wygrali tylko z Ruchem Zdzieszowice, Walką Zabrze i Polonią Trzebnica. Lepsi od MKs-u okazali się piłkarze Ruchu Radzionków i Odry Opole oraz Korony Kielce. Z Koroną przed rudną zmierzyła się również szczecińska Pogoni. Warto jednak zaznaczyć, że mecz Portowców zakończył się remisem 1:1, a w pojedynku z Kluczborkiem Korona wygrała aż 5:1Porównując wyniki sparingów Pogoni spisuje się znacznie lepiej. Wygrana z pierwszoligową Wartą Poznań czy remisy do dobrej grze z Flotą Świnoujście czy wspominaną już Koroną Kielce mogą napawać optymizmem.

W porównaniu z kadrą z jesieni do Pogoni ściągnięto: Marcina Nowaka, Piotra Komana, Piotra Petasza, Michała Szczyrbę i Damiana Sieniawskiego. Czy któryś z nich zagra w dzisiejszym spotkaniu? Tego nie wiadomo. Trener Portowców Piotr Mandrysz powiedział, że zaskoczy nie tylko rywali, ale także i szczecińskich kibiców.
Być może w roli napastnika ujrzymy Ferdinanda Chi Fona. W jesiennym spotkaniu to właśnie Kameruńczyk zdobył jedyną dla Pogoni bramkę. Dwukrotnie Damiana Wójcika pokonał Piotr Sobotta, a jedno trafienie dołożył Waldemar Sobota.
Za faworyta dzisiejszego spotkania z pewnością można uznać szczecińską Pogoń. Portowcy pod wodzą Piotra Mandrysza spisują się bardzo dobrze, do tego atut własnego stadionu i dobrze przepracowany okres przygotowawczy powinny sprawić, że Pogoń wzbogaci się dziś o trzy punkty.