Rydzak (4) 1-0
Norsesowicz (77) 2-0

Sędziował: Tomasz Czyżak
Widzów: 1000

Dzięki temu zwycięstwu Portowcy wywalczyli sobie grę w barażach o grę w II lidze.
Spotkanie rozpoczęło się po myśli Portowców. Już w 5 minucie Tomasz Rydzak pięknej urody bramką zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Młody napastnik Pogoni dostał piłkę od Andrzeja Tychowskiego, wbiegł w pole karne i uderzył w dalszy górny róg bramki bezradnego Arkadiusza Malca.
Szybko zdobyta bramka uspokoiła sytuację na boisku, jednak Portowcy nadal nacierali na bramkę Astry, jednak kolejne akcje Rydzaka i bardzo aktywnego Skórskiego nie przynosiły rezultatu. Wydawało się, że druga bramka dla Pogoni padnie już w 14 minucie. Jednak dobrą okazję zmarnował Marek Kowal. Dość długo piłkę holował Cezary Przewoźniak, będąc już w polu karnym zagrał wzdłuż linii końcowej do Kowala, ten uderzył, lecz bramkarz Astry zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Po kolejnych dziesięciu minutach przed znakomitą okazją znów stanął Marek Kowal. Dobrym podaniem popisał się Łukasz Skórski, Kowal zmylił obrońcę i będąc sam na sam z bramkarzem uderzył w długi róg bramki. Piłka odbiła się jednak od słupka i trafiła prosto w ręce Arkadiusza Malca.
Kolejna groźna sytuacja bramkowa również należała do Pogoni. Po faulu na Łukaszu Skórskim 25 metrów od bramki Astry z rzutu wolnego uderzał Cezary Przewoźniak. Bramkarz gości miał spore problemy z obroną tego strzału. Astra pierwszy celny strzał na bramkę oddała dopiero pod koniec pierwszej połowy. Z rzutu wolnego na 35 metrze uderzał Andrzej Wojciechowski. Damian Wójcik nie miał najmniejszych problemów i pewnie złapał piłkę.
Początek drugiej połowy rozpoczął się dla gospodarzy niemal identycznie jak pierwsza odsłona spotkania. Również cztery minuty po gwizdku sędziego w znakomitej okazji znalazł się Cezary Przewoźniak. Tym razem lepiej spisał się bramkarz Astry i w sytuacji sam na sam obronił uderzenie zawodnika Pogoni. Astra Ustronie Morskie nie mając już nic do stracenia zagrała w drugiej części meczu odważniej, zaczęła atakować jednak nie defensywa Pogoni spisywała się bez zarzutu i nie pozwalała gościom na zbyt wiele. Goście stawiając na atak odkryli swoje tyły i co chwila narażali się na groźne kontry Pogoni.
W 77 minucie bramka wprowadzonego kilka minut wcześniej Jarosława Norsesowicza ustaliła wynik meczu. Tomasz Parzy dograł do Norsesowicza, który z najbliżej odległości i minimalnego kąta ośmieszył bramkarza i wpakował piłkę do bramki pomiędzy jego nogami. Portowcy stworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji bramkowych, w których jedną z głównych ról odgrywał Mikołaj Lebedyński, jednak wynik nie uległ już zmianie.
Pogoń Szczecin po niezbyt emocjonującym, ale dobrym spotkaniu pokonała wicelidera IV ligi zapewniając sobie grę w barażach o II ligę. (źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński)

Robert Żolik, trener Astry: – Gratuluję Pogoni wygrania IV ligi. Jeśli chodzi o samo spotkanie, to pierwsza połowa zdecydowanie dla Pogoni, która miała trzy sytuacje. Wykorzystana została tylko jedna, po błędzie stopera. Drugą połowę każdy widział. Przez 30 minut próbowaliśmy coś zrobić, zagraliśmy bardziej odważnie. Niestety na pietnaście minut przed końcem człowiek, który grał w drugiej lidze roni błąd i zmarnował wysiłek moich chłopaków. Pod koniec odkryliśmy się i mogło być 4:0, ale skończyło się na 2:0. Jeszcze raz pogratulować i życzyć awansu.
Mariusz Kuras, trener Pogoni: – Astra cały mecz deptała nam po piętach. Cieszę się, że wygraliśmy, że mamy to pierwsze miejsce. Możemy się skupić tylko na barażach. W pierwszej części spotkania byliśmy konsekwentni w tym co sobie zaplanowaliśmy. Odtwarzaliśmy wyjściowe ustawienie i były sytuację. Te sytuacje trzeba strzelać, bo wtedy gra się spokojniej i mogliśmy z Astrą wygrać wyżej. Natomiast w drugiej części nie wiem czemu, ale cofnęliśmy się i to Astra przejęła inicjatywę i szukała długich piłek. Dobrze się stało, że wyprowadziliśmy kontrę i po błędzie jednego z obrońców zdobyliśmy szczęśliwą bramkę.. Cieszę się, że młodzi chłopcy mocno pukają i uderzają do pierwszego składu. Kolejny bardzo dobry mecz Tomka Rydzaka i dobra zmiana młodego Mikołaja Lebedyńskiego, który pokazał momentami bardzo fajną piłkę i na pewno trzeba mu pomóc w tym, żeby grał jeszcze lepiej. Czekamy na baraże. Jestem szczęśliwy i zadowolony. (źródło: PogonOnline.pl/Dariusz Śliwiński)

Fotorelacja:   Zdjęć: 38     autor: Cob

Po meczu:
Pogoń po nudnym meczu pokonała Astrę Ustronie Morskie i zapewniła sobie tym samym zwycięstwo IV ligi i grę w barażach.
90' Sędzia kończy spotkanie.
90' Lebedyński strzela z dystansu, broni Malec.
90' Lebedyński do Rydzaka, ten strzela trochę ponad bramką.
89' Lebedyński w polu karnym. Piłkę na róg wybija obrońca Astry. Rzut rożny, bez strzału na bramkę.
86' Parzy wychodzi na doskonałą pozycję. Spalonego nie była, jednak sędzie uważa inaczej.
84' Marcin Dymek ukaraną żółtą kartką.
82' Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę. Przy linii bocznej walczy Norsesowicz.
81' Tomasz Rydzak wywalczył rzut rożny. Do piłki skacze Tychowski, ale uprzedził go Malec.
80' Pogoń naciera na bramkę Astry. Tym razem Lebedyński na spalonym.
78' Łukasz Włudarczyk wchodzi na boisko za Leszka Pazdura.
77' Gol! Wprowadzony chwilę wcześniej Jarosław Norseswoicz podwyższa na 2:0. Z bliskiej odległosci i minimalnego kąta wpakował piłkę do bramki między nogami bramkarza.
74' Jarosław Norsesowicz zmienia na boisku Łukasza Skórskiego.
73' Rydzak świetnie wywalczył piłkę, wyprzedił obronców i ... nie miał komu zagrać.
67' Rzut rożny dla Astry. Defensywa Pogoni zażegnuje niebezpieczeństwo.
63' Cezary Przewoźniak opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Radosław Biliński.
56' Rydzak na spalonym.
53' W miejsce Ferdinanda Chi-fona wchodzi Tomasz Parzy, a za Marka Kowala wchodzi Mikołaj Lebedyński.
51' Nie wiele zabrakło by Pazdur wpakował głowę piłkę do bramki Pogoni.
49' Kowal w tempo zagrywa w tempo do Przewoźniaka, a ten marnuję stu procentową okazję, bowiem w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Astry.
47' Rydzak dośrodkowuje w pole karne. Malec przejmuję piłkę.
46' Chołys bardzo bardzo niecelnie uderza na bramkę Wójcika.
Szybko zdobyta bramka ustawiła dalszy przebieg spotkania. Pierwsza połowa nie była emocjonująca, gra toczyła się głównie środku pola, choć to Pogoń stworzyła więcej sytuacji bramkowych.
45' Sędzia kończy pierwszą część spotkania.
42' Rydzak lewą stroną, próbuje dośrodkować, jednak piłka po rykoszecie opuszcza boisko.
40' Kowal urwał się obrońcy i z 10 metrów uderza wprost w bramkarza.
39' Skórski za słabo i przede wszystkim niecelnie uderza na bramkę Malca.
37' Rzut wolny 35 metrów od bramki Pogoni. Uderza Wojciechowski, ale Damian Wójcik pewnie łapie piłkę.
36' Kowal prostopadle do Rydzaka, ten uderza obok słupka bramki.
34' Łukasz Skórski faulowany 25 metrów od bramki Astry. Z wolnego uderza Przewoźniak. Malec z problemami, ale łapie piłkę.
31' Rydzak na pozycji spalonej. Po chwili Kowala ubiega bramkarz Astry.
28' Tomasz Dudka opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Jacek Chołys.
26' Zamieszanie w polu karnym. Swoich sił próbuje Rydzak, SKórski i Kowal, ale bez efektu.
25' Przewoźniak zagrywa w poprzek boiska do Skórskiego, który wypuszcza w uliczkę Marka Kowala. Napastnik Pogoni wychodzi sam na sam i trafia w słupek.
23' Zawadzki dośrodkowuje w pole karne. Piłka sprawia problemy Arkadiuszowi Malcowi, który łapie ją na raty.
21' Kowal znów na spalonym.
19' Żółta kartka dla Tomasza Dudki za faul na Tomaszu Rydzaku.
18' Kowal na spalonym.
16' Obrona Portowców spisuje się jak dotąd dobrze. Astra nadal nie stworzyła groźnej sytuacji bramkowej.
14' Bardzo aktywny Skórski co chwila przedziera się w pole karne gości. Niestety nie udaje mu się oddać celnego strzału.
14' Przewoźniak przy piłce, nie podaje do lepiej ustawionego Rydzaka i wbiega w pole karne. Prostopadłe zagranie do Kowala, strzał i piłka trafia wprost w bramkarza i wychodzi na rzut rożny.
12' Strzał z dystansu Dymka zablokowany.
12' Skórski prawą stroną, wrzuca w pole karne. Do piłki skacze Kowal, ale jej nie sięga.
11' Dudka fauluje rozpędzającego się Skórskiego. Wrzutka w pole karne i głową wybija obrońca Astry.
10' Chi-fon potyka się biegnąc z piłką. Dymek przerywa kontrę gości.
9' Kowal wywalczył aut przy linii końcowej boiska.
7' Skórski strzela zza pola karnego. Piłka boleśnie uderza Piotra Kwapisza.
6' Pogoń ma minimalną przewagę, ale gra bardzo niedokładnie.
4' Gol! Rajdy Rydzaka lewą stroną boiska. Młody napastnik mija obronców i pięknym uderzeniem w długi górny róg pokonuje bramkarza Astry.
4' Andrzej Wojciechowski strzela z dystansu na bramkę Pogoni. Bardzo niecelnie...
3' Kontra Pogoni przerwana tuż przed polem karnym.
2' Rzut rożny dla gości, którzy nie zdołali oddać strzału na bramkę.
1' Cisza i gra w środku pola to obraz pierwszych minut spotkania.
1' Rozpoczęli piłkarze Astry.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego Ryszarda Kuleszy, byłego selekcjonera reprezentacji Polski.